Operace varlátka

Od: Datum: 31.01.13 11:36 odpovědí: 3 změna: 31.01.13 23:59

Můj pejsek (čivava)byl na radu lékaře operován v roce a půl a bylo mu odstraněno jedno nensestouplé varlátko.Je po operaci 7 dní.První den samozřejmě prospal,ale nyní je apatický, nechce pít,takže mu dávám pít z inj.stříkačky a jídlo také moc "nemusí".Zdá se mi to dost dlouhá doba a mám obavy z pooperačního průběhu.Chtěla bych poradit,jestli je to"normální".


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 31.01.13 11:40

To by ti měl říci tvůj veterinář, který pejska operoval. Nám brali u fretky celou dělohu a 6 dní nám nad ní tekly slzy, jak vypadala. Oni tyhle menší tvorové to snášejí hůř celkově.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 31.01.13 19:14

Upalujte k veterináři, klidně i na pohotovost. Mám sice zkušenost jen s kastrací koček, ale vždy mi doktor říkal, že kočka musí být bezpodmínečně den dva po operaci úplně normální. Tedy jíst, pít, chodit, vylučovat. Pokud ne, tak okamžitě přijít. Apatie týden po operaci může znamenat zánět v těle. Kastrace nesestouplého varlete je obtížnější, někdy se musí dělat břichem. Pokud došlo ke zhoršení stavu pár dní po operaci, vážně není na co čekat, samo se to nespraví.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.01.13 23:59

Moc děkuji za odpověď.máme prvního pejska a byl operován břichem.Samozřejmě jsem dost vyděšena.Volala jsem k lékaři a bylo mi sděleno,že může být vystresovaný z límečku nebo z toho jak je ovázaný.Dnes jsem tedy opravdu upalovala k lékaři, a co myslíte? Opravdu byl problém.Měl malou kapsičku naplněnou tekutinou.Doktor mi řekl ,že si asi olízl stehy a mohla se tam dostat infekce.Jsem opravdu vystresovaná a mám o pejska strach.Jsem zvědavá co mi řekne zítra až mu řeknu co jsem zjistila.Ještě jednou díky.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.