Jak na králičí hnůj?

Od: Datum: 31.01.13 10:14 odpovědí: 6 změna: 31.01.13 17:47

Dobrý den,

začali jsme s chovem králíků a taky se nám začal na zahradě zvětšovat kompost s králičím hnojem. Sám ho nezpracuju a tak uvažuju že až toho bude víc, tak bych ho nabídnul někomu za odvoz, ať mu poslouží.

Zajímalo by mě jeslti je tady nějaký zahrádkář, v jakém stavu (stadiu) pro něj má význam si hnůj brát. Jestli je to jedno, nebo nemá smysl hnůj brát když je třeba mladší jeden dva roky?

Když to po povrchu oprší, tak to vypadá jakoby tam byla jen samá sláma, tak prosím kdybyste mi to mohl někdo přiblížit z druhé strany

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 31.01.13 11:34

Ono se to nezdá, že je to samá sláma, ale to je fakt. Zahrádkář by si vzal králíčí hnůj v největší nouzi. To v okolí jistě dostane slepičince, které jsou vhodnější. Asi budete muset hnůj sám zpracovávat. A to přehazovat kompost, po 2 letech zarýt na vlastní zahrádku a to ještě alespoň rok vám ze záhonů bude čouhat sláma. Výživa záhonu nic moc.

doplněno 31.01.13 13:19:

michalov - vždyť jste potvrdil co píši. Na vesnici se najde lepší mrva na záhonky než je králičí hnůj. V době nouze bych jej použila, jinak ne z důvodu velkého množství slámy. Psala jsem to je proto, aby si tazatel nemyslel, že bude u něj stát fronta lidí na hnůj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalov*
Datum: 31.01.13 13:14

Tak to dělá zahrádkář tedy velkou chybu*smich* ,protože králičí hnuj je s výživností hned za mrvou holubů,slepic,ovcí a koz. Organická hmota-28%,Dusík 0,52%.Pro srovnání zahrádkáři oblíbená mrva skotu: org. hmota:20%,Dusík 0,45%. Slepičinec:org. hmota : 30%,Dusík 1,7%. Ptačí hnůj je však velm i silný a dal bych ho spíše do kompostu.vynikající hnůj je ovčí.Naopak koňský je nic moc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.13 11:38
avatar

Dobrého kompostu se dobrý zahrádkář nezbavuje.Doporučuji ho skladovat v uzavřené bedně,prokládat vrstvou země a za rok je plná perfektního kompostu.Hnůj přímo jde zarýt do záhonu,kde na jaře vysadím brambory.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 31.01.13 11:45

Jak píšou rádci přede mnou a ještě doplním - nedávat tolik podestýlky a nekydat tak často. Když jsme mívali plnou zajčárnu, tak se kydalo až když už pomalu dřeli hlavama o strop a nedávali jsme moc sena, aby si to pod sebe nenahrnovali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.13 16:48

Nevím, ale osobně mohu králičí hnůj jedině doporučit. Králíky chováme již dlouhá léta a jiné hnojení než naším králičím hnojem nevyužíváme. Hnůj dáváme na zahradu na jedno místo a přibližně jednou za rok jej zarýpáváme do záhonů. Takto například pěstujeme brambory, dokonce i klasické víno po něm rostlo jako divé. V zimě pak zarejpáváme hnůj přímo po vykydání do záhonů blízko králičích kotců, abychom nemuseli chodit daleko a polejváme vodou - tyto záhony jsou ve skleníku po střechou. No a na nich pěstujeme například ředkvičky, hrášek a jiné.

Samozřejmě je dobré kydat až v případě, pokud mají králíci dostatek hnoje a nekydat zbytečně čistou slámu. Ideální jsou čistotní králíci, kteří mají svou hromádku, takže pak vykydáte jenom tu a nemusíte pomalu ani přistýlat, navíc máte v tomto případě takřka čistý hnůj s minimálním množstvím slámy. Je ale pochopitelné, že ne všichni králíci jsou takoví, někteří se vyměšují, kde je napadne a pak vám nezbyde nic jiného, než vykydat celý kotec.

Jinak slámy by měli mít králíci dostatek dost, aby měli co chroupat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 31.01.13 17:47

My teda taky jinej hnůj nepoužívali. Jen jsme při kydání naházeli ke slepicím - ty to rozhrabaly, vytřídily a přidaly svoje :D. Na podzim jsme vždy zaryli a na jaře začala zelenina růst jak z vody.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.