Vyjící pes v paneláku

Od: Datum: 30.01.13 22:42 odpovědí: 19 změna: 31.01.13 00:29

Dobrý den,

nemáte někdo zkušenosti s týráním zvířat? Už 14 dní v paneláku, v kterém bydlím, vyje pes ob patro nade mnou... Nejdřív to bylo tak max. pět hodin denně, hlavně přes odpoledne, ale už tři dny vyje skoro celý den... Dnes vyje už 12 hodin, od dopoledne zkrátka. Odpoledne jsem dala na dveře vzkaz majiteli, ale pořád tam vysí a i podle vytí psa, je tam pořád sám. SOusedka byla za zprávcem baráku, který nebyl doma a řikala, že by jí mělo během večera přijít na mobil číslo na majitele bytu, ve kterém vytrvale vyje ten chudáček, ale zatim se asi nedovolala, nebo nevim, nemám žádné zprávy. Rve mi to srdce, ale nevím, co mám dělat... Už je půl 11 večer.. Řikám si, co by stím udělali policajti, asi nic... Pochybuji, že by vypáčili dveře od bytu.. Nevím... Poraďte prosím :/


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.13 22:47

Pouze a jedině volejte státní policii - bezplatná linka 158 a celou událost jim podrobně popište.Pokud majitel nebyl doma možná 14 dnů, tak to je úplná tragedie jak možná pro majitele , tak zcela určitě pro psa. Pak dejte vědět.

doplněno 30.01.13 22:49:

Pochopitelně v úvahu může přicházet, že majiteli v bytě se něco stalo!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tuponka*
Datum: 30.01.13 22:47

Bohužel tohle nemá s týráním nic společného... :( taky znám pár takových případům, někomu to sousedé tolerují, někdo dá psa do útulku...záleží na majitele jak se k tomu postaví a bude to chtít řešit, ale myslím, že s tím bohužel ani u PČR neuspějete :( maximálně se dá sepsat petice, víc se asi dělat nedá :(

doplněno 30.01.13 22:50:

Aaa omlouvám se, nějak mi uniklo, že je možné, že je tam pes už několik dní sám :( myslela sem, že majitel odchází a vrací se do práce a z práce

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.13 22:50
avatar

Ne že bych třeba dělal katastrofické scénáře, ale majitel tam třeba už může být třetí den mrtvej... nesmrdí to tam? Nekape ti něco přes strop?

Ne, vážně, pokud to trvá několik dní, je to týrání zvířete a oznámení třeba na MP je důvodné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.13 22:52

Paní neposlouchejte tuponku, nevolejte na MP, ale na linku 158, státní policie má právo vstupu do obydlí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.13 23:00
avatar
Pokud by MP usoudili, že je nutno do bytu vstoupit, tak kontaktují státní policii sami. Takže klidne muze volat i MP.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: tuponka*
Datum: 30.01.13 23:04

Neznám vaše zkušenosti s policii, ale i vstup do obydlí má jistá pravidla...

každý krok který policista udělá se může velice snadno otočit proti němu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.13 23:09
avatar

Paragraf 40 zákona o policii:
(1) Policista je oprávněn vstoupit bez souhlasu uživatele do obydlí, jiného prostoru nebo na pozemek a provést tam potřebné úkony nebo jiná opatření jen tehdy, jestliže věc nesnese odkladu a vstup tam je nezbytný pro ochranu života nebo zdraví osob anebo pro odvrácení závažného ohrožení veřejného pořádku a bezpečnosti.
(2) Oprávnění podle odstavce 1 má policista také v případě
a) důvodného podezření, že se na místě uvedeném v odstavci 1 nachází zemřelý,
b) pronásledování osoby, nebo
c) vstupu do jiného prostoru nebo na pozemek, má-li důvodné podezření, že se tam nachází týrané zvíře.

Takže kvůli týranému zvířeti nemůže ani policista vstoupit do obydlí, jen na pozemek nabo do jiného prostoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.13 23:35

Tu poslední větu jste si tam vložil sám, svojí mylnou dedukcí, já posuzuji věc většinou v souvislostech. Jinak zákon o polici mi nemusíte kopírovat, já ho znám nazpaměť. Aniž bych já psal o týrání, přesto se i Vy podívejte, co zhruba znamená týrání zvířat , může se to příště hodit.


Důvody k týrání

Existuje široká škála důvodů, proč lidé týrají zvířata a jejich jednoduchý popis není zcela možný. Každý typ týrání zvířete je jiný a prováděn jinak s jinými úmysly. Často se ubližování zvířat rozděluje na dvě skupiny: aktivní a pasivní.

Pasivní týrání zvířat je definováno jako týrání z nedbalosti, které vede k zanedbávání péče o zvíře. Může se jednat například o hladovění zvířete, dehydrataci, neposkytnutí zdravotní péče infikovaných či nemocným zvířatům, ustájení v nevyhovujících podmínkách (horko, zima, vlhko atd.), parazitické infekce atd. Tyto procesy mají za následek pozvolné oslabování zvířete a podlamování jeho zdraví. Zvíře může za těchto podmínek umírat několik dní, až týdnů, což prodlužuje jeho utrpení. Vyšetřování těchto činů často ukazuje, že majitel zvířete začne zvíře ignorovat a přestane se o něj starat, což může vést až k jeho uhynutí. V těchto případech je často zvíře majiteli odebráno a dáno do útulku, kde se mu dostane odpovídající zdravotní či jiné péče a případně se najde nový majitel, který by se o zvíře staral.

Aktivní týrání zvířat je definováno jako činnost, kdy člověk vědomě a záměrně trápí, zraňuje, či nevhodně usmrtí zvíře následek události, která nebyla přirozená nehoda. Lidé, kteří schválně a vědomě ubližují zvířeti jsou nejčastěji veřejně medializování a předpokládá se, že za jejich chováním je nějaká psychická porucha (jako např. projevy sadismu, či zoosadismu) a tyto osoby mohou být nebezpečné pro společnost.[zdroj?]

Ohodnoceno: 0x
 
Od: oofairyoo*
Datum: 30.01.13 23:00

No sousedka řikala, že to vypadá tak, jakoby ho někdo za čas přišel vyvenčit.. Což by odpovídalo tomu vytí přes poledne, ale od soboty vyje víc a víc a dneska faktz už 12 hodin... Na úmrtí člověka jsem taky myslela... Ale to by asi chudinka 14 dní nevydržel tam bejt sám a vyl by pořád si myslim.. Nejradši bych se domluvila se sousedy, ale to jsou takový paka, že asi raději zkusim zavolat na 158 a optat se asi, i když tomu moc nefandim :/ ... Děkuji za odpovědi

Od: askmenow*
Datum: 30.01.13 23:01

Rozhodně bych zkoušela na byt zazvonit, klidně i teď večer. podívat se, jestli se svítí (to, že je na dveřích vztak neznamená, že je byt prázdný, jen že nikdo nešel ven a dovnitř). Pokud se nedá dozvonit a je to tak několik dní, celkem bych se bála, zda se majiteli bytu něco nestalo. také bych kontaktovala polici. Důvodů může být spousta - ať už, nedej bože, smrt majitele v bytě, tak např. jeho hospitalizace v nemocnici - pokud by byl odvezen odněkud z města, z práce, atd. a nebyl ve stavu, aby to řešil, pes tam může být kolik dní opuštěný.

doplněno 30.01.13 23:11:

jethro: třeba by se to uhrálo na to podezření, že se tam nachází zemřelý...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.13 23:16
avatar

Nojo, a když tam ten zemřelý nebude, někdo ho bude muset udělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.13 23:16
avatar

14 dní tam vyje pes a za tu dobu se nikdo z baráku k ničemu nerozhoupal? Já volám policii poměrně často, naposledy v pondělí k ránu. Zavolám je, počkám až přijedou, řeknu jim co vím nebo že nic nevím a víc se nestarám. Oni vědí, jak mají dělat svoji práci. Alespoň zásahovka ze 158 zcela určitě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 30.01.13 23:20

Píšete, že tam pes vyje 14 dní. Zřejmě ho chodí někdo krmit a venčit. Vypadá to, že je majitel mimo (nemocnice, dovolená). Je to nepochopitelný, necitlivý přístup ke zvířeti. Takoví lidé by si je neměli vůbec pořizovat. Nejrychlejší je, jak již výše psáno, zavolat policii. Když je podezření, že majitel je v bytě a nikdo neotevírá, tak policie je povinna byt otevřít. Má s tím určitě zkušenost a ví co v těchto případech dělat. Takže klidně na 158 zavolejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: oofairyoo*
Datum: 30.01.13 23:27

Volala jsem majiteli bytu v kterém bydlím a řikal, že se mam jít pokusit usnout a začít to řešit ráno i se sousedy třeba... Prý policie dnes nic neudělá a pochybuje, že by se do bytu snažili dostat násilím... To je výborný... Kdyby tam řval člověk o pomoc, tak už je to tu dávno vzhůru nohama... Nechápu sousedy, že na to kašlou... díky za odpovědi

Datum: 30.01.13 23:53

Paní, nerad maluji čerta na zeď, oprostěte se od předsudků, a zeptejte se sama sebe, jestli Vám to stojí za to, se takto trápit? Jak se pak budete trápit, když se v bytě něco opravdu stalo a je tam 14 dnů pejsek bez vody o jídla a budete si vyčítat, že jste nepřivolala pomoc člověku dřív. Minimálně policie když už nic jiného tak prověří majitele a bude se snažit s ním navázat kontakt.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: oofairyoo*
Datum: 30.01.13 23:54

Zrovna když jsem se chystala jít tam opět zvonit (kdyby náhodou někdo přišel), tak jsem potkala opilou slečnu, co šla toho psíka venčit... Usoudila jsem, že bych s ní dnes asi nic nevyřešila a ani nemám ve 12 v noci už náladu... tak to nechám na zítra... Doufám, že jí tam ráno zastihnu... Hlavně že je psík vyvenčený... Přijdu si jak hrotitelka, ale spíš je to tak, že lidem na zvířatech moc nezáleží, no ono ani na těch lidech ne, alespoň u mě v baráku je to tak... Achjo :/

Od: askmenow*
Datum: 31.01.13 00:01

Nejste hrotitelka - zavolat někoho na pomoc, klidně i policii, ve chvíli, kdy máte pocit, že je ohroženo něčí zdraví nebo život, klidně i zvířecí, je zcela správné. Vlastně mám pocit, že je to trochu poůstatek doby minulé - že řešit cokoli, co mě vyloženě nepálí, nedej bože s policií (bezpečností) je nepatřičné. Nebojte, děláte dobrou věc. Lhostejnost je rozhodně v takovýchto případech horších, než angažovanost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: oofairyoo*
Datum: 31.01.13 00:02

Jinak Vám všem moc děkuji... To je poprvé, co jsem psala do nějaké diskuze a ani jsem nedoufala, že někdo odpoví... Příště na ten stres prdim a rovnou volam... Zítra zajdu zazvonit na ten byt, snad tam slečna bude a promluvim si sní, doufam, že to bylo jen nějakým nedopatřením a o pejska se budou už starat...

Datum: 31.01.13 00:29

Právě jsem dopekl mazanec ve vánočkové silikonové formě, vánočka jako hrom. Takže si jdu dát panáka slivovičky, což normálně nedělám, ale myslím, že je důvod! Ještě že tak, slečna by potřebovala březovým koštětem na holou, ..díky za obětavost.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.