Pražský krysařík alias srnčí ratlík

Od: Datum: 29.01.13 10:47 odpovědí: 7 změna: 08.02.13 21:36

Děda s babi mají doma černého pejska s hnědou náprsenkou, pořád se dohadujeme o rase, oni že je to PK, já že je to SR, Pejsek má dost vysoké nohy, díval jsem se na fotky na internetu, často se mi zdá, že je to tam pomíchané nebo i stejné fotky u každé rasy, nevíte někdo odkaz na dobré rozlišení u těchto psů?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pb®
Datum: 29.01.13 11:18

Pokud ten pes nemá PP, tak se můžete hádat až do soudného dne. Může to být nestandartní jedinec jedné nebo druhé rasy, nebo kříženec obou ras.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.01.13 11:56
Pokud pejsek nemá pp těžko soudit najdete standart plemene ale jistotu mít nebudete myslím že pejskovi je to jedno e
Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.01.13 17:16

https://sk.wikipedia.org/wiki/Nemeck%C3%BD_pin%C4%8D :) http://cs.wikipedia.org/wiki/Pra%C5%BEsk%C3%BD_krysa%C5%99%C3%ADk *jasne*Já si myslím, že mají jinou historii, k vyšlechtění byla použita jiná plemena. Ratlík je masivnější, osvalenější, má pevnější hřbet, záď drží v rovině se zády a bývá i hnědý. Vypadá jako dobrman. Člověk má z něj pocit, že je to statečný a silný pes. Krysařík vypadá jako malý pejsek. *jasne* Asi bych je na první pohled nedokázala správně rozlišit.

Datum: 30.01.13 22:37

díky i za pejska - haf, haf

Od: arwi®
Datum: 31.01.13 10:15

Liší se hlavně tvarem hlavy a oušky.Najdi si standart pražského kysaříka a trpasličího pinče.

Datum: 31.01.13 20:58

Pamatuji ještě doby, kdy se za účelem regenerace PK vyhledávali ve vrzích pinčů pro pana Findeje jedinci s kulatou hlavou, kteří by jinak mezi pinči byli za vadné, ale pro účely obnovení chovu plemene PK byli nadějní. Bůhví, jestli je to z historického lediska pravda, ale pinčové se od krysařů dnes rozlišují hlavně tvarem lebky a uší.

Od: kocica*
Datum: 08.02.13 21:36

Rikasejim tak i tak v Nemecku jeto zas pinc tak si viber ja mam praskeho krysarika mix civava.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.