Pejsek začal hodně pít

Od: Datum: 28.01.13 10:27 odpovědí: 11 změna: 29.01.13 08:25

Dobrý den, můj pejsek začal dost pít a k tomu ještě při každé procházce nebo vyběhnutí na zahradu líže hodně sníh. Pak přijde domů a vodu vyzvrací. Včera večer snědl několik dětských piškotů a ještě okousal tři masité vařené kosti. Nemohu říct, že nežere, někdy vyzvrací jen vodu, někdy i trochu toho, co sežere.Polehává, čumáček horký nemá, aby měl teplotu. Blíží se mu sice 14. rok života, ale jeho stav přičítám i stesku, protože bylo nedávno úmrtí v rodině, můj syn, na kterého byl hodně zvyklý. Prosím poradíte mi co s tím? Moc děkuji.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.13 10:35
avatar

Asi bych vám doporučila návštěvu veterináře. Jestli hodně pije, mohl by mít i cukrovku. Už by na to měl i věk, 14 let už znamená, že je to takový psí důchodce.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fredicek
Datum: 28.01.13 10:53

jenže cukrovka se neprojeví během 3-4 dnů...problém bude asi jinde, ale nevím kde :(

Datum: 28.01.13 11:38
avatar

Tím spíš je na místě návštěva veterináře.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.13 13:25
avatar

A co si myslíte, že vám tady odpovíme? Že umíme hádat přes monitor, co vašemu pejskovi je? Nejsme jasnovidci a stanovit diagnozu může pouze veterinář, až vašeho psa uvidí. Pokud měl váš pes na cukrovku náběh, tak jednou mu musela propuknout v plné míře. To je stejné jako u lidí. Taky začnou mít z ničeho nic velkou žízeň, ovšem netuší, že tomu předcházela déle trvající vyšší hladina cukru v krvi. Jestli vám na psovi záleží, tak s návštěvou veterináře otálet nebudete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fredicek
Datum: 29.01.13 07:51

Asi jste z řádků nepochopila, že to nemyslím špatně. Nechtěla jsem se Vás dotknout a za každou radu jsem ráda. Chtěla jsem jen slyšet zkušenosti jiných, jinak s ním dneska na veterinu jdu.

Datum: 28.01.13 14:41
avatar

Dobrý den , máte to teď těžké, oba dva . Pejskovi je už 14 let , je to senior, tak bude po procházce polehávat a nejpíš také smutní . Teplota se u psa měří na druhé straně , než je čumáček;)Jesliže vyzvrací jen přebytečnou vodu z přepití, tak se nic neděje . Ale raději s ním zajděte na veterinu a nechte ho zkontrolovat . jak psali ostatní může mít zvýšenou hladinu cukru , ale i onemocnění ledvin se projevuje nadměrným pitím. Obě diagnozy se dají léčit a čím dříve se podchytí, tím lépe.Když ho budete pouštět na zahradu , dejte mu misku s vodou, ten studený sníh mu neprospívá ( ačkoli ho to nejpíš baví , dlabat sníh , moji to také dělají )Přeji hezký den

Ohodnoceno: 3x
 
Od: fredicek
Datum: 29.01.13 07:49

Dík za odpověď. I když věk má, zaskočilo nás to, protože on je pořád jako štěně, hravý, čilý, nic mu neuteče.Ten teploměr mě aspoň trochu rozesmál, ale s tím teplým a suchým čumáčkem se to u nás fakt říká. On právě přijde z venku nalízaný sněhem a pak jde ještě k vodě. Je jasný, že ten ledový sníh mu dobře nedělá. Včera jsem mu zkusila uvařit bylinky, možná si řeknete, že jsem blázen, ale on to pil a včera už neblinkal...Přesto s ním dneska jdu na veterinu a uvidíme.

Od: marija
Datum: 28.01.13 16:11

Podobné potíže měl můj pejsek,hodně pil,sem tam zvracel,někdy vodu,někdy něco do žluta-hleny.Myslela jsem že cukrovka,ale selhaly mu ledviny,pak přestal i žrát.Takže,jděte s ním k vetovi,dá se to podchytit,zjistí to z odběru krve.Měl ten náš 16 roků.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.13 16:24
avatar

Je to už starý pán a choroby se hlásí, je to jako u lidí. jak velký je to pejsek? Jaká rasa? Velké rasy stárnou mnohem rychleji. Některé rasy mají predispozici k určitým nemocem. Proto se ptám. ;) Myslím si, že byste měli zajít na veterinu. Kdyby se vám podařilo odchytit trošku moči a ve skleničce ji vzít sebou, bylo by to pro veta snadnější. *nevi*Přes monitor a zkušenosti bych typla na ledviny. Měl by mít kapku dietu a být v teple. Jestli máte fajn veta a věříte mu, měla byste pejska k němu vzít.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fredicek
Datum: 29.01.13 07:42

Pejsek to není velký a rasa? křížený papilon s Jezevčíkem černobílý. Právě, že je to u něj nezvyklé, protože i na ten věk je pořád hravý a čiperný až teď druhý týden má tyhle problémy. Hlídáme ho v lízání sněhu a pravda je, že už vodu nezvrací, ale pije pořád dost. Dnes s ním jdu na veterinu. Je tu dost reakcí s upozorněním na ledviny, tak uvidíme. Dám vědět a děkuji.

Datum: 29.01.13 08:25
avatar

Napište, co vet zjistil a co se děje. Díky

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.