Králíčice mláďata

Od: Datum: 25.01.13 13:41 odpovědí: 4 změna: 26.01.13 07:38

Dobrý den dnes mi samice porodila králíčky čtyři dva zardousila,jeden umřel hladem a posledního si nevšímá co mám dělat?

Dát jí k morčičí mamině je asi blbost že?Děkuji moc za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.01.13 14:17
avatar

Nejčastěji toto dělají prvorodičky. Nesahala jste hned po porodu na mladé? Některé samice to nemají rády. První se hladí samice, aby zůstal na ní pach vašich rukou a teprve pak se může sahat na mladé. Zkušený chovatel na mláďata nesahá, pouze v nutném případě. Mrtvá mláďata odstraňte a poslední živé jí nechte. Ponechte to na samici, zda se bude o mládě starat, nebo ne. V případě, že mládě uhyne, tak dejte samici opět připustit. Udělá - li to opět, tak nebude již dobrá matka.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.01.13 18:18

Nezmiňujete se, jestli máte normální králičí samici, nebo zakrslou.

Příčin, proč samice nechala mladé, je mnoho. Jedním z důvodů může být to, že má mladé poprvé a nemá tak patřičné zkušenosti, i když jsou samozřejmě samice, které mladé odchovají napoprvé bez problémů. Dalším důvodem můžou být nepříznivé vlivy během porodu, některé ovlivnit můžete, jiné ne, například ruch kolem kotce apod. Samice také nemusí mít bohužel mléko, takže není v jejch silách mladé odchovat. Pak je buď v souladu se zákony přírody sežere, nebo je nechá mrtvé a zahrabe je. Myslím si, že ten poslední nemá moc naději na přežití, většinou dříve či později umře.

Souhlasím s tím, že pokud chcete mladé prohlédnout, tak napřed hlaďte samici, pak se dívejte na mladé a popřípadně pak zase přejeďte samici po čumáčku, aby měla váš pach. To je také jedna možnost, proč samice nechá mladé - myslí si, že nejsou její.

Nesouhlasím s tím, že se mladé nemají kontrolovat. Ihned po porodu i v následujících dnech je potřeba hnízdo prohlédnout, mladé případně přepočítat a hlavně odstranit mrtvé králíčky, hlídat jestli jsou v hnízdě(případně je do hnízda opět dát).

Pokud mladé nechá, můžete ji znovu nechat připustit asi tak do 2-3 týdnů po úmrtí mladých, pokud je opět nechá, tak vyberte raději jinou samici, ale pokud je to zakrslá, můžete si ji nechat jako mazlíka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 25.01.13 18:48

V těchto mrazech odchovat mláďata snad ani nejde. Jedno mládě zcela jistě zahyne. I dvě mláďata nepřežijí. V hnízdě se totiž navzájem zahřívají. Dobrá samice už od prvního vrhu ví, co má dělat. Už se to pozná podle postaveného znízda. Do hnízda se opravdu sahat nemá. Samice je vystrašená a stresuje se. Mláďata hledají matku, pokud si jich nevšímá, rozlézají se z hnízda a nenajdou cestu zpět. Umírají v této době na podchlazení. V současné době je celkově chov králíků dost problematický. Připuštění samice se má naplánovat tak, aby se mláďata rodila až se oteplí. Tak je to zařízeno i v přírodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.13 07:38
avatar

Občas se podobná bezcitná máma vyskytne. Většinou jsme ji zkoušeli připouštět třikrát. Pokud se ani jednou o mláďata nepostarala, byla dobrá svíčková a na chov vybrána samice jiná.

Jinak když rodí, nebo již porodila, nechat ji v klidu, nechodit k ní neustále a nesahat na mláďata. To už tu rádci psali. Aby měla klid. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.