Neposlušný bernardýn

Od: Datum: 24.01.13 20:23 odpovědí: 9 změna: 30.01.13 10:34

Ahoj, potřebovala bych radu...mám skoro 2 letého bernardýna a teď na zimu začal pořád utíkat. I když ho zavřeme, najde si nějakou škvírku, prokouše plot a uteče. Máme i elektrický plot, ale nepomáhá. Nyní jsme ještě zakoupili elektrický obojek s neviditelným plotem, tak jsem zvědavá. Má s tím někdo nějakou zkušenost? Navíc si z ničeho nic začal dělat co chce a moc nás neposlouchá - už jsme z něj zoufalí...přítel ho chce dát pryč, ale já ne, tak se pokouším najít nějaké řešení...do podzimu mu šíleně hodný, ale teď...a navíc načal i vyjíždět na cizí lidi. Jako nic by jim neudělal, ale jen tak vrčí, což je taky nepříjemné, když jej někdo venku potká. Předem děkuji za jakékoli odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.01.13 20:37
avatar

Se psem na cvičák, to vyjíždění po cizích lidech se vám může šeredně vymstít. Nezažil pes nějco zlého, traumatizujícího? Někde se musela stát chyba, jen tak z ničeho nic se chování zcela nezmění. Je zvláštní, že napadá, protože bernardýni jsou dobráci. Pokud jim někdo neublíží nebo to z člověka necítí.

Pokud je to možné, udělejte plot dvojitý, třeba s pletivem. Musíte psa udržet na pozemku. Elektrický obojek moc neřeší, také jsme o něm uvažovali, ale nejsem jeho velkým příznivcem. Pokud pes udělá něco, co nesmí, ihned potrestat, ale ne obojkem. Bernardýn je velice chytrý a rychle si spojí obojek - rána.

Tipuji to na trochu zanedbanou výchovu, berdardýn není pro každého.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pumplu*
Datum: 24.01.13 21:32

Nic traumatizujícího ani nic podobného nezažil...on je velmi mírumilovný, ale zřejmě potřebuje obhlédnou nějaký jiný terén...pochopila bych, kdyby utíkal, když nejsme doma, ale on si klidně odejde i když jsou doma všichni. Vždy když ho někdo přivede, tak dostane, jenže on si z toho nic nedělá a dělá že nic.

Od: ladaadal*
Datum: 25.01.13 10:06

Maritna má pravdu - na cvičák a cvičit a cvičit. Myslím, že obojek a neviditelný plot bude na nic. To je dobrý pro malý krátkosrstý plemena, tenhle to možná ani neucítí. Plot udělat pořádně, aby nemohl ven. My museli celý pozemek obvařit silnýma karisítěma. Ještě mě napadlo, jestli se mu málo nevěnujete. Bernardýn v mládí potřebuje být několik hodit denně v kontaktu s lidmi. A měl by se dostat i mezi cizí, aby si na ně zvykl, vyjíždět po nich může buď, že má s cizími lidmi špatnou zkušenost (mohl ho někdo praštit přes plot), nebo jste s ním nikam nechodili a on má z cizích strach. Ve dvou letech už je dost pozdě, ale radši pozdě než nikdy. Jednou týdně cvičák s instruktorem a pak denně pár hodin dle instruktorových rad. Toto chování u Bernardýna je opravdu zvláštní, taky bych řekl, že jste to v mládí hodně zanedbali.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: arwi®
Datum: 25.01.13 12:32

Velká pemena dospívají mnohom později,než malá.Špatně jste zvádli výchovu a ted ,když je pes dospělý se to začalo ukazovat.Převýchova bude složitější,než výchova štěněte.Ale pozor na cvičáky,kde cvičí převážně německé ovčáky a ostatní plemena se snaží vycvičit stejným způsobem.To není nic pro vás.A jak píší ostatní rádcové,hlavně zabezpečit pozemek třeba plechovým plotem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pumplu*
Datum: 25.01.13 17:25

K cizím lidem chodil a nikdy mu to nevadilo...on vrčí jen když jde s námi (připadne mi, že nás jen brání). A věřte, že jsme s ním byly tolik času, jak s nikým. Možná mu jen vadí, že přes zimu s ním nejsme na zahradě jako v létě...no dnes neutekl a chová se moc hodně, tak uvidíme. A děkuji za odpovědi

Datum: 25.01.13 19:13
avatar

Váš pes dospěl! Neposlouchá, protože jste opodcenili výchovu a výcvik v mládí. Nelze ho cvičit jako ovčáka, ale důslednost je na místě. V první řadě OKAMŽITĚ zajistěte pozemek tak, aby neutíkal, protože každým zdařilým únikem si upevňuje zlozvyk k toulání. Postavte kotec nebo nový plot. Teď v zimě to asi nepůjde...tak psa na řetěz.

Nevíte co se mu na toulkách přihodilo, možná vrčí po špatné zkušenosti. Opravdu se posterejte aby neutíkal a někomu neublížil.

Také ho zaměstnejte, kupte postroj ať vás tahá třeba na lyžích, nebo nějakou zábavu co ho baví, společnou činností, cvičením poslušnosti (za adekvátní odměnu..párek? ) si upevníte pozici šéfa a dobrý vztah se psem.

Ale na nic nečekejte a jednejte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.01.13 22:17
avatar

Vás pesan psychicky dospěl a zdá se, že jste jeho výchovu podcelili. Zeptám se : co poslušnost, přivolání , nejaké cviky? To na Vás nejspíš taky kašle. Na elektický obojek nevěřím , pes není hloupý a velice rychle příjde na to , že když nemá obojek , tak může zdrhnout. Dát pryč psa jen proto, že jste ho VY nenaučili poslušnost? To není jeho chyba.On se chová podle zákona smečky , když není šef někdo jiný , tak to musí vzít do packy on (to je to vrčení). Pokud opravdu chcete mít doma bezva kámoše (a to bernardýni jsou), tak běžte na cvičák.Prihlaste se do kurzu pro začátečníky,oni vám vysvětlí a předvedou , jak psovi porozuměta jak s ním pracovat Přeci jen , je to velký pes ,měla byste ho zvládnot (abyste nechodila za čas na procházku s kotvou)*smich*.Co se týká utíkání , tak je to za plotem zajímavější než Vy , to také vypovídá o tom , že byl doposud sebevědomý , ničím neomezovaný klacek.Elektrický plot vám taky nepomůže , pes zjistí , že to trochu štípne , ale to ho nezastaví , nehledě na to , že přes tu jeho srst se k němu nejspíš ani žádné štípnutí nedostane.Asi vám nezbyde než zvednout a zpevnit plot,alespoň v části zahrady.Až bude starší tak ho to kousání plotu nejspíš přejde , ale nečekejte na to a začněte s výchovou.Dvouletý pes se ještě srovnat dá.Hodně štěstí

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pumplu*
Datum: 29.01.13 19:44

Umí takové ty standardní věci, jak je sedni, lehni, umí se objímat, když na něj písknu, tak taky přiběhne (když tedy není někde na poli a neuvidí zajíce:-D). Tak on ho asi nechce dát pryč, jen nás dost vytáčí v poslední doběJ. Ono není jednoduché, když dopoledne nejste doma a volají vám, že vám utekl pes…nejde se jen tak sbalit a jet domů…Jako z přítele on respekt má, ale stejně i tak uteče, když nejsme domaJ. Ale měla bych to někde naťukat, protože od čtvrtka už neutekl a sedí poslušně doma – teda doufám - teď jsem ho nešla už hodinu zkontrolovat:-D.

Od: sepi®
Datum: 30.01.13 10:34
avatar

se nudí :D a navíc z něj bude dospělák .) takže i jiné zájmy ))už mu nestačíte a venku je to přeci jen lepší ))jak už se psalo .) psa zabezpečit ) a znovu začít s výchovou *palec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.