Pupeční kýla u štěnete

Od: Datum: 24.01.13 17:06 odpovědí: 4 změna: 15.02.13 17:01

Chtěla bych se zeptat na pupeční kýlu. Mám 14 dní doma štěně fenku akita inu s PP. Před 2 dny jsem byla poprvé s ní u zvěrolékaře a ten mi řekl, že je to vrozená kýla. Názory se velice liší. Že je to genetická vada a v pokračování chovu se to bude dědit, jiní říkají, že to je kosmetická záležitost a rozhodně to vada není a že je to běžná a velmi častá záležitost. Nemáte prosím s tím někdo zkušenosti?Neporadíte prosím? děkuji moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.01.13 17:15
avatar

http://search.seznam.cz/?q=pupe%C4%8Dn%C3%AD+k%C3%BDla+u+psa&aq=0&oq=k%C3%BDla+u+psa&sourceid=szn-HP&thru=sug *hej*

doplněno 24.01.13 17:54:

Vrátila jsem se z venčení, venku se mi váš problém v hlavě rozležel. Myslím si, že o kýle chovatelé museli vědět a měli vás na to upozornit. Také na ceně se měla tato vada projevit. *hej*Ká bych s nimi dala řeč a žádala o navrácení části peněz. Zvláště pak, bude-li pejsek vyřazen z chovu. Každopádně by to chovatelka měla vědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 24.01.13 17:38

Nevím jak u psů, ale u koček je pupeční kýla důvodem k vyřazení z chovu, protože to je dědičné. Co máte napsané v kupní smlouvě? Já bych po chovatelce buď požadovala vrácení částky peněz nebo jí psa vrátila pro skrytou vadu. Pokud neplánujete chov, pak nechat odoperovat kýlu, fenu v dospělosti vykastrovat a je to jedno. Jestli je to vada velmi častá, pak je vidět, v jakém stavu ono chovatelství je. Nepřijde mi normální odchovávat zvířata, která vyžadují chirurgický zákrok. Chovatelství by mělo být nejen o exteriéru, ale především o zdraví. Zařazovat do chovu zvířta s vadou je neetické.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sfusama
Datum: 24.01.13 23:25

Čím větší pes, tím hrubší pupeční žíla, a tímpádem i otvor v břišní stěně, a vyšší pravděpodobnost, že se kousek něčeho dostane ven. Opatrně to hlazením nacpat zpět, pupík se časem(do 5 měsíců stáří) zatáhne. Třeba dogy to mají často, a takto se to řeší, kontrolovat denně, třeba je 14 dni klid, a pak jěště kousek vyleze. Kdysi to radili i veterináři, bohužel dnes je zajímá jen obrat(čím víc se majitel nechá obrat, tím lépe)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.13 17:01

Taky jsme měli jedno ze štěńátek s kýlou. Dopředu jsme informovali nastávající majitele a dali jim možnost se rozhodnout jestli budou mít o toto štěńátko zájem. Zájem byl. Při první jejich návštěvě u veteřináře, se zjistilo že kýla se vstřebala a štěńátko žádný problém nemá. Přeji to samé i Vám. Jinak se kýla operuje a je to opravdu jen kosmetická záležitost. Na druhou stranu se musí kýla hlídat aby nedošlo třeba k jejímu uskřinutí, nebo se do volného prostoru nedostalo kus střeva, u fenek děloha. Toto už štěńátko ohrožuje na životě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.