Hrabani psa

Od: Datum: 23.01.13 12:35 odpovědí: 6 změna: 26.01.13 13:49

Mam 7 měsiční fenku černého krátkosrstého retrívra a ta když má možnost tak hrabe v záhonech a kde se ji naskytne možnost. Jak ji tento nešvar odnaučit a ještě mi poraďte jak psa naučit základním povelum. Jsem začátečník amater.*zed*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 23.01.13 13:07

Pokud jsi vůbec nikdy neměl psa, doporučuju zapsat se na cvičák. Většinou dělají tříměsíční (nebo různě dlouhé) kurzy právě pro začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti a vynahradí ti to několikaleté bádání a zkoušení. Když ho něco naučíš špatně, už se to blbě odnaučuje. S tím hrabáním by ti taky mohli poradit, s tím nemám zkušenost. Chytit při činu a potrestat, nebo stříkat pepřový sprej, ale je to lovec, ten bude hrabat asi pořád.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.01.13 20:44
avatar

Ten pepřový sprej snad ne. To by mělo katastrofální následky, pro mě to je týrání. Nezapomeňte, že pes má oproti člověku tak citlivý čumák, že by jste mu mohl i zničit čichové buňky.

Jako výchovný prostředek určitě ne, jako obranu, před napadením cizím psem, nebo smečkou, to ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 23.01.13 20:54

Pohanko - já nemyslel stříkat na psa, to by mě ani nenapadlo. Dělá se to běžně - pepřový sprej se nastříká na místa, kde jsou kytky, stromky a podobně. Pes to cítí na dálku a k tomu místu se ani nepřiblíží. Žádné týrání.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.13 13:49
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.13 14:43

Dobrý den, mám pro Vás špatnou zprávu - máte cca 5měsíců zpoždění se základními povely (marně si představuju, jak jste společně žili dosud, jak jste chodili na procházky, jak mohlo bez základních povelů probíhat dosavadní soužití). Obzvlášť, pokud je Vaše fenka skutečně retrívr, vždyť to je skupina plemen, u kterých se poslušnost učí sama...dobrá zpráva je ta, že pokud vyhledáte cvičák (viz. rada přede mnou), dá se ještě leccos napravit.

Doma to nemá v tuto chvíli smysl, nějaká metoda pokus-omyl, to je zbytečné. Potřebujete, aby Vám (ano, hlavně Vám) vysvětlili, jak určit pravidla soužití, jaká je metodika toho kterého cviku, jak správně chválit a jak správně trestat. Aby Vám ukázali, jak s fenkou trénovat povely, jak si s ní hrát, a hlavně neustále chválit, chválit, chválit (to je největší problém, že správné chování majitelé přejdou jako samozřejmost, ale špatné chování trestají až zbytečně, aniž by se zamysleli, jestli není chyba v nich - je to neskutečně těžké, když máte před sebou scénu jak po výbuchu atomovky, mnohdy nevratné škody, ale chce to hluboký nádech a rychlé zamyšlení, kde jsem jako majitel udělal chybu - málo vyžití, málo procházek a kombinace fyzické a psychické aktivity, málo hraček nebo žvýkacích ňamek, nebo se nám na zahradu nastěhoval krtek/hraboš, apod. možností je mnoho, většina končí u toho, že chyba nastala na straně majitele).

Ale počítejte s tím, že Vaše fenka se právě dostala do puberty a bude to občas o nervy. Pokud jste po ní dosud nic nechtěl a najednou začnete, tak se změní na houpacího koně, který bude dělat cokoliv pro to, aby se vyhnul plnění pokynů. Je možné, že dojde i na vyjasňování pozic ve smečce. Najděte si cvičák poblíž a svěřte se jim s detaily, uvídíte, že Vám poradí. Po pár individuálních lekcích už budete moci i na skupinovou.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 23.01.13 15:10
avatar

abara *jasne*velmi dobře

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.