Poplatek za psy - začít platit?

Od: Datum: 22.01.13 20:36 odpovědí: 9 změna: 26.01.13 00:57

Dobrý den, mám dotaz. Dostala jsem se do prekérní situace. Mám 10 letou fenku a vzhledem k finanční situaci jsem za ní nikdy neplatila. Můžete mi prosím poradit, co by bylo v tuto chvíli nejlepší udělat? Ráda bych za fenku začala platit, ale bojím se toho, co bych řekla, že jsem za ní dříve neplatila. Moc děkuji za radu. Novotná

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: flip
Datum: 22.01.13 20:51

Normálně ji přihlašte ;) zpětně to nikdo neřeší.. Řeší se to, až když na to přijdou.. Přinejhorším řeknete, že jste jí našla.. :)

Jinak k přihlášení je myslím nutné psa očipovat, nebo stačí, když má tetování. Aspoň to jsem do přihlášky musela vyplnit já.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.01.13 20:55

U nás tedy není nutné mít čip ani tetování.

Od: novoa
Datum: 23.01.13 06:51

Děkuji za radu. Takže v té přihlášce se nevyplňuje stáří psa a ani neposílají žádná údaje z veteriny, když tam půjdu na ten čip?

Od: uska®
Datum: 22.01.13 21:28

Vašeho psa mohl mít někdo z rodiny nebo známých přihlášenýho v jiném městě.Vy jste se o něho jen starala a teď byste chtěla si ho nechat napsat na sebe.

To jen pro případ nějakého vrtálka u vás na obci.

Od: ertl
Datum: 22.01.13 22:36

v pohodě ho přihlaste. na obci budou jenom rádi, že mají další peníze v kasičce. nikdo neřeší stáří psa a kde se vzal atd...

Od: buss®
Datum: 22.01.13 23:37

Nechápu, čeho se bojíte, když vás MP nekontrolovala, zda je pes evidován (či hodný soused nepráskl). Prostě teď mám psa. Někteří přihlašují na toho, kdo neplatí, nebo míň.

Datum: 23.01.13 07:56

Asi mají všichni pravdu, ale za okénkem může být paní šťouralka. Je potřeba se připravit a nemotat. "Psinečku jsem dostala od kamarádky z Moravy. Je nemocná, nemůže se o ni starat." Tečka. V nejhorším, kdyby někdo pindal: "Kamarádka byla nemoná, tak psina už chvíli u mě byla, ale mysleli sjme, že vrátím. Nevrátím, bude u mě." Tečka;)

Od: buss®
Datum: 24.01.13 22:37

Šťouralka půjde do terénu a pátrat? Já neplatil. a za co vlastně? Co obec dá (někde sáčky)? Za co daň za nemovitost? aj.

Od: orion
Datum: 26.01.13 00:57

Poplatky ze psa řeší místní vyhláška . Formulář na vyplnění můžete najít i na stránkách MěÚ nebo na podatelně a nebo až u příslušné pracovnice. Problém s neplacením většinou nastane, když si někdo stěžuje - buď pes něco provede, neobo štěká v bytě a ruší sousedy apod. Pokud s ním nechodíte ven, tak problém moc není - občas MP totiž kontroluje psí známky apod. Věk u psa není k ničemu potřeba, ale většinou to chtějí do přihlášky - můžete říct co chcete, protože jste ho s tím věkem jakoby dostala-mladí už ho nechtějí apod. Lidi z města si hodně přihlašují psi k babičkám na venkov kvůli placení /je to levnější/ a ve městě říkají, že ho právě jenom hlídají. Při zjištění neplacení myslím, že ani žádné sankce nejsou - jenom vás zavedou do evidence a pak platíte nebo musíte oznámit odhlášení při úmrtí apod.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.