Poplatek za psy - začít platit?

Od: Datum: 22.01.13 20:36 odpovědí: 9 změna: 26.01.13 00:57

Dobrý den, mám dotaz. Dostala jsem se do prekérní situace. Mám 10 letou fenku a vzhledem k finanční situaci jsem za ní nikdy neplatila. Můžete mi prosím poradit, co by bylo v tuto chvíli nejlepší udělat? Ráda bych za fenku začala platit, ale bojím se toho, co bych řekla, že jsem za ní dříve neplatila. Moc děkuji za radu. Novotná


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: flip
Datum: 22.01.13 20:51
 

Normálně ji přihlašte ;) zpětně to nikdo neřeší.. Řeší se to, až když na to přijdou.. Přinejhorším řeknete, že jste jí našla.. :)

Jinak k přihlášení je myslím nutné psa očipovat, nebo stačí, když má tetování. Aspoň to jsem do přihlášky musela vyplnit já.

 
Datum: 22.01.13 20:55
 
avatar

U nás tedy není nutné mít čip ani tetování.

 
Od: novoa
Datum: 23.01.13 06:51
 

Děkuji za radu. Takže v té přihlášce se nevyplňuje stáří psa a ani neposílají žádná údaje z veteriny, když tam půjdu na ten čip?

 
Od: uska®
Datum: 22.01.13 21:28
 

Vašeho psa mohl mít někdo z rodiny nebo známých přihlášenýho v jiném městě.Vy jste se o něho jen starala a teď byste chtěla si ho nechat napsat na sebe.

To jen pro případ nějakého vrtálka u vás na obci.

 
Od: ertl
Datum: 22.01.13 22:36
 

v pohodě ho přihlaste. na obci budou jenom rádi, že mají další peníze v kasičce. nikdo neřeší stáří psa a kde se vzal atd...

 
Od: buss
Datum: 22.01.13 23:37
 

Nechápu, čeho se bojíte, když vás MP nekontrolovala, zda je pes evidován (či hodný soused nepráskl). Prostě teď mám psa. Někteří přihlašují na toho, kdo neplatí, nebo míň.

 
Datum: 23.01.13 07:56
 
avatar

Asi mají všichni pravdu, ale za okénkem může být paní šťouralka. Je potřeba se připravit a nemotat. "Psinečku jsem dostala od kamarádky z Moravy. Je nemocná, nemůže se o ni starat." Tečka. V nejhorším, kdyby někdo pindal: "Kamarádka byla nemoná, tak psina už chvíli u mě byla, ale mysleli sjme, že vrátím. Nevrátím, bude u mě." Tečka;)

 
Od: buss
Datum: 24.01.13 22:37
 

Šťouralka půjde do terénu a pátrat? Já neplatil. a za co vlastně? Co obec dá (někde sáčky)? Za co daň za nemovitost? aj.

 
Od: orion
Datum: 26.01.13 00:57
 

Poplatky ze psa řeší místní vyhláška . Formulář na vyplnění můžete najít i na stránkách MěÚ nebo na podatelně a nebo až u příslušné pracovnice. Problém s neplacením většinou nastane, když si někdo stěžuje - buď pes něco provede, neobo štěká v bytě a ruší sousedy apod. Pokud s ním nechodíte ven, tak problém moc není - občas MP totiž kontroluje psí známky apod. Věk u psa není k ničemu potřeba, ale většinou to chtějí do přihlášky - můžete říct co chcete, protože jste ho s tím věkem jakoby dostala-mladí už ho nechtějí apod. Lidi z města si hodně přihlašují psi k babičkám na venkov kvůli placení /je to levnější/ a ve městě říkají, že ho právě jenom hlídají. Při zjištění neplacení myslím, že ani žádné sankce nejsou - jenom vás zavedou do evidence a pak platíte nebo musíte oznámit odhlášení při úmrtí apod.

 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.