Jak přesvědčit mámu o psovi?

Od: Datum: 21.01.13 16:32 odpovědí: 12 změna: 03.03.13 22:18

Ahoj je mi 13 let a pejska už chci od svých 5 let. už 8 let v kuse myslím skoro jenom na to jak by bylo krásné pejska venčit, uklízet po něm, učit ho dog dancing,agility atd. *plac* Jenže vždycky když přemlouvám mámu tak povolí a jednou řekla třeba že když celý rok, každý večer oběhnu ulici tak mi ho koupí, jednou jsem na to zapoměla a nevyšlo to. Teď mi máma slíbila že pokud na vysvědčení dostanu max. 1 dvojku tak mi koupí yorkšíra. Já vím že to řekla schválně protože ví že se to nestane (jsem trojkařka). Učím se ale stejně se hrozně bojím že to zkazím ... Moc prosím poraďte mi jak mámě dokázat že pro psa udělam všechno? *plac*Je to můj největší sen a na nic jiného už ani nemyslím. Jednou máma dokonce polevila a řekla že ho koupí když se budeme dobře starat o morčata ale pak se to dozvěděl táta a rozmluvil jí to!*plac*Děkujiza každou dobrou odpověď, díky vám si můžu splnit celoživotní sen!

Ps: dům máme docela malej ale rozhodně stačí pro bytového pejska když máme i malou zahradu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.13 16:41
avatar

#jak+přesvědčit+rodiče+psa Drahoušku, nakoukni do archivu. Tam to všecko je. *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cherry
Datum: 21.01.13 16:47

Díky ale já nevím jak je mám přesvědčit že bych mnohem radši běhala se psem než znuděně čekat doma na to až přijde nějaká kámoška domu, která od nás bydlí 2 km

Od: saxana20
Datum: 21.01.13 18:46

Ahoj, vím jak se cítíš, protože jsem to už zažila. Já jsem mamce pořád ukazovala ty nekrásnější fotky pejsků malých plemen a pak mi to prošlo a mám velkého yorkšírského teriéra. Pozor, ale nesmí ty fotky vidět TÁTA. Dívej se na inzeráty a až uvidíš toho pravého tak řekni mamce jestli by jste se jen nemohli podívat. A jak uvidí to malé chundelaté stvořeníčko hned si to rozmislí, a u mě mamka přemluvila taťku a mám ho doma, jmenuje se Monty.

! DRŽÍM PALCE AŤ TI TO TAKY VÝJDE!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cherry
Datum: 21.01.13 19:48

Díky za radu určitě to zkusím. A Monty je krásné jméno možná tak taky pojmenuju psa (až ho někdy budu mít)

Datum: 21.01.13 18:47
avatar

Musím říci, že metody tvé mámy jsou divné a očividně se snaží dělat všechno proto, abys pejska neměla. Známky chápu, to je vcelku normální, ale to obíhání ulice je opravdu ubohé, nechápu efekt...

Bohužel, dokud jsi doma, tak o tom rozhodují rodiče... a jediné, co pro to můžeš udělat, je ukázat jim, že jsi svědomitá, pilná a šikovná. Opravdu mnoho dětí dostane zvíře za dobré známky, to je pravda.

Každý máme nějaký celoživotní sen a ne každý se ho dočká hned. Někdo se ho nedočká ani po 8, ani po 20 letech. Ber to tak, že až budeš bydlet sama, můžeš mít třeba celou smečku:) A těch pár let se dá vydržet.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.01.13 18:55
avatar

Já docela tvoji mamku chápu. Víš, pes - to není jen venčení. Ale patří k tomu i starosti a různé platby. Např. poplatek za psa, pravidelné očkování, odčervování, pak když je pes nemocný, tak to taky stojí peníze. A žrádlo, tak to je fakt taky výdaj navíc. Jestli nebude zakopaný pes v tomto. Ale je fakt, že já jsem se zařekla, že po dvou psech už žádného dalšího opravdu nechci. A stejně jsem to nevydržela a už nám doma pobíhá pes třetí v pořadí. Třebas tvoji rodiče prostě psi rádi nemají. On je to taky závazek na moc dlouho a tvoji rodiče se třeba toho obávají. Jak přemluvit, nevím.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cherry
Datum: 21.01.13 19:43

A myslíte že pomůže když na PC nechám spoustu otevřených stránek inzerce a máma to uvidí?

Datum: 22.01.13 19:03
avatar

Cherry, asi ne. Jestli jsou tvoji rodiče rozhodnuti, že psa do domu prostě nikdy nepořídí, tak ani ta inzerce nepomůže. Zkus si s mámou o tom ještě promluvit. Zeptej se, proč ho opravdu nechtějí, jaký je pravý důvod. Věřím, že si pejska moc přeješ, ale někdy to fakt není možné. Třeba se tvoji rodiče bojí, že byste byli jako rodina tím psem moc omezeni. Vezmi to tak, že ani na dovolenou byste nemohli jet jen tak - museli byste řešit, co se psem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 21.01.13 22:32

Ahoj, já taky chtěla pejska asi od svých šesti let. Vždycky jsem psy milovala, venčila je známým ale mít toho svojeho je prostě jiné :) Ale vem si to z druhé stránky. Pokud ti rodiče povolí pejska bude hlavní starost na nich (především finanční). Za pár let půjdeš na střední školu, na pejska nebude tolik času a pokud rodiče nemusí pejsky tak to bude chudák (nebude se mu nikdo tolik věnovat).

Já to v tvém věku rodičům strašně vyčítala ale teď o deset let později jsem vlastně ráda, že mi ho tehdy nedovolili. Je to šílená časová zátěž, až budeš starší, budeš chtít trajdat po venku a třeba tě i pejsek omrzí a co potom? Potom bude pejsek chudák, nebudeš na něj mít dost času co by on potřeboval... Já si pejska pořídila až s přítelem a teď si opravdu užívám všechny radosti a starosti. Je jen můj a nikdo mi do toho nemá co mluvit:)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: sofi*
Datum: 22.01.13 11:51

ahoj me je11 taky chci psa uz od mich 5 let

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hurka
Datum: 22.01.13 16:21

Ahoj, když mi bylo 4 a více, taky jsem moc chtěla psa.Ve 13 letech jsem si mohla psa koupit, našetřila jsem si na něj.DFo té doby jsem si chodila půjčovat psa od sousedky, jezdil s námi i na chatu.Mít vlastního psa je ale něco úplně jiného.Nemyslím teď to, že vlastní pes je ůlepší, ale je to strašná spousta nových povinností a odříkání.U nás to bylo tak, že otec taky moc psa chtěl, máma se nechala ukecat.Ted jsem dospělá a napíšu Ti něco v zájmu toho psa.Protože bude bydlet u vás doma, je nesmírně důležité, aby k psovi měli vztah i Tví rodiče.Protože kdybi měli být na psa jen pernamentně naštvaní, pes to pozná a takový pes nebude spokojený a může se stát, že se tím zkazí jehom povaha.Pokud tedy rodiče nemají psy rádi, to může být, nešla bych do toho.Štěně bude v bytě čůrat, ničit, maminku by to mohlo brzy dost vytočit a psa by vyhodila ven, to zas není nijak dobré pro psa, začít vyloučením ze smečky.Proto to pořádně zvaž, sedni si s rodiči, vysvětli, jak si vše představuješ, nějak si to zkuste naplánovat, mě osobně přijde, že jsou dost proti psovi a nedělalo by to dobrotu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dani
Datum: 03.03.13 22:18

Ahoj,

úplně přesně sem na tom byla i já.Je mi 12.Je pravda,že mám 7 křečků 1 králíka a ještě sem k tomu chtěla psa. *smich* Jednou sem dostala na hlídání ( 7 dní ) pejska jorkšíra.Máma se přesvědčila,že bych se o psa uměla postarat.A tak sem vždy večer vedle mámy ( bez táty ) hleděla na inzeráty a ukazovala sem ji různá psí plemena. ( Bydlíme v bytě.) A říkala : "hele,ten je hezkej,né? A navíc je vhodný do bytu a má takové a takové výhody.." atd.Mámu to dostalo a svěřila se mi,že když byla malá,měla ráda plemeno šeltii.Tak sem hned dala inzeráty a máma tim malinkým chlupáčům neodolala.Teď jen stačilo přesvědčit tátu.Ani pořádně nevím,jak sem to udělala.A teď tady píšu a vedle mě sedí šeltie štěndo staré 3 měsíce.Ani sem si to pořádně neuvědomila,že se "mi vyplnil životní sen" ...psa sem chtěla od malička! A když se mě máma zeptala,jestli chci miminko brášku,nebo ségru já řekla psa! :D Prostě mámě ukazuj malé a roztomilé chlupáče,ať ji to zlomí..a ať ona přesvědčí i tátu. :)

Vím přesně,jak se cítíš! Tak ti přeji hodně štěstí..a myslím,že už to víš,že pes není "hračka".Je bezva se o něj starat,ale nesmíš zanedbat výcvik. Můj Depp ( šeltie ) už umí sedni a na půl přijít na méno a zavolání ( již sem zmiňovala - 3 měsíce ).

HODNĚ ŠTĚSTÍ *hej*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.