1xKde sehnat slámu

Od: Datum: 21.01.13 07:31 odpovědí: 7 změna: 23.01.13 12:56

Dobrý den,mám prosbu,zda by někdo nevěděl,kde sehnat slámu,dcera chová morčata a králiky/asi 30ks/,a dochází ji,žije na Trutnovsku,menší balíky vítány,nemá někdo snad navíc nebo větší zásobu,sháníme a nemůžeme sehnat,moc děkujeme.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.13 07:36
avatar

až pojedete nějakou vesnicí nebo malým městěčkem, vyhlédněte klasické zemědělské stavení a zeptejte jestli vám prodají balík slámy. Věřím, že pochodíte - jen bude možná dražší než nákup po vagonu, ale jeden balík budete mít na rok - jen jestli máte kde ho uskladnit. Příště lépe shánět v září/říjnu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ladaadal*
Datum: 21.01.13 07:38

Klasickou slámu sežene na statku, od sedláka, skoro v každé vesnici někdo zemědělčí. Spíš jde o to, že jestli to má na chov na prodej, tak z obyčejné slámy můžou její chovanci dostat kdejaké červíky či nemoce. Neumím si představit spotřebu tolika kusů, ale při chování 1-2 kusů se kupuje ve zverimexu pařená.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: michalov*
Datum: 21.01.13 08:42

Pod ty králíky může být i seno.Pokud ho máte dost,tak klidně dejet i jako podestýlku. Doporučuji se poptat na obecním uřadě té které obce.Na wikipedii bývají uvedené kontakty na starosty.Mívají přehled kdo a jak hospodaří v jejich vesnici a třeba dají tip kdo by mohl něco mít.Malochovatelé mají většinou sami pro sebe.Nabídl bych Vám seno,ale máme ho na volno.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mirenek
Datum: 23.01.13 12:56

Dobrý den,děkuji Vám všem za rady ohledně sena a slámy,panu Imrousovi velký dík,bohužel je to pro mne daleko,ALE zajímal by mne pan Michalov,zda by se šlo nějakým způsobem s ním spojit a jak ohledně sena,by také šlo dát nebo dávat jako podestýlku,Přibližně odkud je,zda by nebyl od nás kousek,jsem spíše mezi Dvorem a Trutnovem,zda by byl ochoten nějak se se mnou spojit a případně dohodnout ohledně toho volně loženého sena jak píše,Ozve se mi?Na volno bych ho mohl napytlovat.Díky pokud se ozvete,Mirenek.

Od: imrous*
Datum: 21.01.13 15:35

Jéžišmarjá, přijedte si dám vám jí traktor. vlek. Holice v Č.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.13 21:48
avatar

Nemáte poblíž nějakého stoláře? ... tře i takové hobliny se dají požít jako podestýlka...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 21.01.13 21:55

Pro 30 kraliku moc ne. Jinak pokud chovate kraliky na maso (30ks) tak se vetsinou na nejake parazity, ktere by mohli chytit ze slamy nehledi. ne ze by je chtit nemohli, ale to se v takovem mnozstvi nezaplati. Pro 1 kralika v tetrarku parena slama ano, jiank zbytecnost.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.