Odchov zakrslých králíčků

Od: Datum: 18.01.13 22:33 odpovědí: 4 změna: 19.01.13 14:22

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na rady. Plánuji chov zakrslých králíčků a chci se zeptat, po porodu musím samečka od samičky odstavit? Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.13 22:43
avatar

Po porodu může být pozdě, nejlepší je hned po připuštění, aby samička nebyla obtěžována samcem a měla klid.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 18.01.13 22:46

Zpravidla sameček mladým neublíží, ale má to háček. Po porodu mu samička voní jako by byla v říji a začne jí obtěžovat. Samice nemá klid na mladé a proto se samečci odděluji. Nejlépe ještě před porodem. Až samici budete zase chtít připustit, samce vraťte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicozjb*
Datum: 18.01.13 22:51
Jen dodám pokud plánujete chov kupte králíka na výstavě v krámě vám prodají cokoliv za podstatně vyšší cenu a nebudou mít výpis předků .
doplněno 18.01.13 22:55: Třeba hermelím z výstavy 150kč
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 14:22

S odchovem zakrslých králíčků zkušenost sice nemám, nicméně se domnívám, že situace bude obdobná s tou, jaká je u klasického králíka domácího, se kterými zkušenost mám.

Tedy ano, sameček po porodu u samičky nemá co dělat. Nejlepší je odstavit jej hned po připuštění, nejvýše tak jeden týden po připuštění. Pak už se u některých samic začínají projevovat známky březosti - například naše samice si dělala důlek na hnízdo, po čtrnácti dnech si také některé k tomu začaly vytrhávat chlupy, přestože měly rodit až za 14 dní a podobně. Samice potřebuje v tomto období klid, samec by ji pouze znervozňoval. No a po porodu bych se nedivil ani tomu, že by třeba mladým ublížil či je dokonce pozřel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.