Jak chovat pekingské bílé kachny

Od: Datum: 18.01.13 21:09 odpovědí: 3 změna: 18.01.13 23:04

Dobrý den, chtěli bychom začít chovat pekingské bílé brojlerové kkačeny. Mohl by mi někdo poradit prosím do začátkujak to má být s přístřeškem pro ně, s krmením atd?

Moc Vám děkuji a přeji hezký večer

Iveta Litomiská


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nicozjb*
Datum: 18.01.13 22:01
Postavit domeček kam se můžou schovat návod a foto jsou na netu jsem tu přes mobil a odkazy sem nehodím stačí i starší kolna vyčlenit jim část my první laciněji postaveny měli z eu palet nesmí tam táhnout a musí se dobře čistit dáváme do dneska piliny , kromě k2 což jsou granule krmíme zrní a zbytky z kuchyně od vaření potřebují dostatečný přísun vody a pohyb a zelený v létě spásají trávu chodíme jim na kopřivy počítej te že dost zničí zahradu jinak dáváme vitamíny doporučuji na začátek 3kachny a jeden kačer lepší je koupit na výstavě cena za budovaného je cca500 a jeho nevstavní budou levnější nebo od známého chovatele .
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 22:17
avatar

Je rozdíl si koupit na jaře káčata na výkrm a nebo na chov. Káčata na výkrm nepotřebují moc prostoru na pohyb, rychleji přibývají na váze. Malá káčata by neměla ze začátku prochladnout. Přes den mohou být ve výběhu, na noc bych je zavírala např. do králíkárny, nebo nečeho podobného. Musí mít dostatek vody a krmení, jedině tak rychle přibývají na váze. Takto se dají vykrmit kachny přes léto. Krmit můžete vařenými brambory se šrotem, krájené kopřivy se šrotem, nebo porášené hladkou moukou. Máčené pečivo podávejte až větším kachnám. Dají se zkrmovat i umyté, klíčků zbavené a uvařené slupky od brambor se šrotem a kopřivami. Využít se dají i kuchyňské zbytky. Krmit granulemi se vykrmení prodraží. Dobré je i zakopat do úrovně země nějakou nádobu na vodu, kachny se rády koupají. Ve výběhu by měly mít i nějaký přístřešek, kde se mohou schovat před sluníčkem. Pro chovné kachny potřebujete kvalitní něco jak kurník, aby tam mohly být v zimě chráněné před mrazem. Krmení se podává v jiném množství, ale i složení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 18.01.13 23:04

Asi máte na mysli na jaře si koupit malé kačky a za 2-3 měsíce je uskladnit do mrazáku. Doma je chovat na chov asi není možné, neznám žádný velkochov co by prodal rodičovský materiál (dováží je ze zahraničí) a zakoupené kačky z pojízdných prodejen se dál nemnoží, je to konečná fáze hybrida. Ne, že by to nešlo, ale výsledky jsou katastrofální. Již nikdy nedosahují vlastností rodičů.

Kačky jsou na odchov nenáročné, náročné jsou na množství krmiva. Musí mít uzavíratelný chlívek na noc proti škodné. Do jednoho měsíce nepouštět na vodu (dokud se neopeří), prochladly by. Neustále měnit vodu na pití, jsou to trošku čuníci. Oproti pižmovým kačenám se málo pasou.

Pižmovky si sami vysedí kačenky, ale zase pomaleji rostou a potřebuji velký zatravěný výběh.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.