Kocour mi začal očůrávat věci

Od: Datum: 18.01.13 14:55 odpovědí: 10 změna: 24.01.13 11:26

Zdravím,

máme asi 4,5 letého kastrovaného kocoura zvyklého být v domě i venku. Až do teď byl klid, ale nevím, co se stalo, protože mi během jednoho měsíce očůral prvně kabát a pak kufr. V domě, kde je kocour bývám obvykle jenom na víkendy, ale je to tak už dlouho, je tedy zvyklý. Nechápu, proč mi najednou začal očůrávat věci, nepoužívám žádné nové/jiné prostředky, nemám ani kde načichnout nějakým jiným zvířetem. Začíná mě to štvát. Co se dá proti tomu dělat, kromě toho, že si pokud možno přestanu nechávat věci tam, kde se na ně může dostat?

Děkuju za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.13 15:22
avatar

Dospěl a bojuje s Vámi o území. Nebo jste mu nějak ublížil a snaží se Vás vyštvat zdomu.Kastráti se někdy ze spaní počurají.Na to počurávání jsou léky.Na ty první dva případy mu ukázat kdo tady je pánem ne ale bitím,trestem to by bylo špatně.Ale třeba poslední bude dostávat jídlo,hladit jen za odměnu a až sám žačne žadonit. Skrátka budete vůdcem smečky Vy.Nijak ho upřednosťovat.Jestli je to Váš mazel bude to pro Vás těžké ale vydržat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sidonie
Datum: 18.01.13 16:09

Nijak jsem mu neublížila, je to nejspíš to území. Vzhledem k umístění obou počůraných věcí se určitě nejednalo ani o počůrání se ze spaní, ale o záměrný čin. Vůdcem směčky se stanu těžko, když jsem většinu času pryč, nemluvě o tom, že o krmení má kocour k dispozici celý den a obvykle mu ho doplňují naši. Hladím ho taky až tehdy, kdy si sám přijde - přišel k nám až jako půlroční a nebyl na nějaké nucené mazlení zvyklý. A celkově k trestu - kdybych ho nachytala "při činu", tak je to jiná, ale bohužel na oba případy jsem přišla až za delší dobu, kdy už byl kocour někde v tahu... *nevi*

Datum: 18.01.13 15:46
avatar

Jednoduchá rada - neumíš se chovat - marš ven. Tam si může očůrávat co libo. Taky máme takového kocoura - ne že by očůrával, to si nedovolí, ale jeden čas si zvykal sedat na stole. Takže následovala defenestrace ( poznámka pro militantní ochránce - okno je cca 1 metr nad zemí) a domů pak mihl jen na chvilku. Když se chová mravně, může i déle, ale jakmile začne být oprsklý, tak maže na mráz. Kočky jsou velice chytré a rychle jim dojde, kde jsou mantinely.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sidonie
Datum: 18.01.13 16:11

Kdybych ho "chytla při činu", tak je to jednodušší, jenže já na to v obou případech přišla až po nějaké době, kdy už byl pachatel v čudu, takže trestat ho za něco, co se stalo třeba před půlhodinou, už nemá smysl... *nevi*

Datum: 18.01.13 20:23
avatar

Kočka má velmi dorý čich a dobře pozná že je to její.Neškodilo by jí aspoň k tomu přitrčit parkrát zakřičet a ven vyprovodit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.13 20:59
avatar

Mne to kocka nedela treba ucit od mala starou kocku neprevychovete

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sidonie
Datum: 22.01.13 21:49

Náš kocour, kterému je 4 a půl roku, to taky dosud nedělal, až teď to udělal 2x během jednoho měsíce. Takže ve výchově to nebude.

Od: michalina*
Datum: 22.01.13 21:03

Kocour si značkuje území, možná jestli nemáte nového přítele nebo k vám nezačla chodit kamarádka častějš. Pak by jim kocour mohl dávat na jevo, že tady bydlí on.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sidonie
Datum: 22.01.13 21:51

Přítele nového nemám, ani nevím o tom, že by k nám chodil někdo častěji, než dřív... *nevi*

Datum: 24.01.13 11:26
avatar

Já si myslím, že vám dává vědět, že mu vadí, že nejste pořád doma. Že vás chce mít doma stále. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.