Pes začal štěkt a vít

Od: Datum: 17.01.13 08:58 odpovědí: 11 změna: 17.01.13 14:44

Potřebovali bychom radu ohledně naší fenky, které bude 6 let. Bydlíme v rodiném domě. Naše fenka měla vyčleněné místo pod schody, kde bezproblému spávala v létě, v zimě spávala v obývacím pokoji, protože pod schody nebývalo dost velké teplo. Jenže nám zničila koberec. Takže jsme byli nuceni jí i v zimě zavřít na chodbě. Jenže před 2mi měsíci tam najednou začala kňučet, štěkat a vít celé noci... Zima tam není nijak velká, tak 20°C.

Zkusila jsem i spodní kopelnu, kam jsem jí dala všechny věci na které je na spaní zvyklá, i jídlo a vodu. A je tam hlavně teplo. Ale tam je to stejné Kňučí, štěká...

Poraďte co s ní. Nikdy v tom problém nebyl a najednou začal být. Už nevíme a nikdo se nevyspíme, protože je to slyšet i přes dvoje zavřené dveře.

Jo a ven jí dát nemůžeme, jde o 2kilového Jorkšírského teriéra, který je celý život doma. Samozřejmě ven chodí a tak, ale spí doma celý život.

Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.01.13 09:03
avatar

Je prostě zvyklá být s Vámi...

A když ji od sebe "oddělíte"...stýská se jí...Nic víc, nic méně..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nicozjb*
Datum: 17.01.13 10:13
Jen dodám že po letech to bere jako zradu možná ho to odnaučíte ale není lepší. zapracovat na problému s kobercem přece jen ikdyž je to terier je to hlavně společenský pes a těch 6let byl zvyklí spát v zimě s vámi.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: lluuccii*
Datum: 17.01.13 11:21

S námi nespala. Spala sama na tomto místě. Jen v létě vždy v chodbě a zimě v obýváku

doplněno 17.01.13 11:22:

My spíme všichni nahoře v patře v ložnici a syn v pokojíku.

Datum: 17.01.13 09:12
avatar

Jak může spící pes zničit koberec? Pokud ho pročurala, je potřeba večer venčit, případně u veterináře zjistit, zda nemá nemocné ledviny nebo nějaký jiný problém.

Gumová podložka a na ní stará prostěradla v koutě by snad mohly vyřešit akutní situaci.

Pro spaní psů v bytě existuje veliká nabídka textilních pelíšků a boudiček.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lluuccii*
Datum: 17.01.13 11:23

Od narození má úplně stejný pelíček i boudičku. V tom problém také nebude...

Datum: 17.01.13 09:26
avatar

Byla zvyklá spávat jinde. Mít svůj klid a pohodlí, na které si zvykla. Teď má vyhraněné místo jinde a tak se cítí omezená. Říká si o pozornost a společnost. A chce zpátky své pohodlíčko...Jorci, jsou tvrdohlaví, na změny si neradi zvykají a vynucují si často pozornost. Umí dávat svoji nespokojenost najevo opravdu vytrvale a hlasitě. Dává vám najevo, že prostě patří k vám a nechce být izolována jinde. Asi se tam necítí dobře a bezpečně...Nezbývá vám, než buď vydržet, nebo ustoupit a na noc jí dopřát pohodlí, na které si fenka zvykla... Anebo ještě můžete vyzkoušet, zda nezabere a neosvědčí se vám Feromonový obojek. Osobní zkušenost s ním ale nemám, jen o této možnosti vím. Mrkněte, zda vám to nestojí za vyzkoušení ve vaší situaci:

http://www.dobre-krmeni.cz/fe…novy-obojek-na-uklidneni-psu/

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lluuccii*
Datum: 17.01.13 11:25

Děkuji, na to se podíváme a uvidíme. Jinak s námi přímo spát nemůže, protože se ze spaní často budí a to tak že začne strašlivě štěkat... něco se jí pořád asi zdá a takhle štěká ze spaní neustále... Proto jí u sebe v ložnici nechceme...

Od: myslitel
Datum: 17.01.13 09:44

Mě napadlo, což takhle udělat dřevěnou boudu, možná i koupit, určitě se dají koupit a zavést tam jenom přes ty velké zimy elektrické vytápění? Je to jenom nápad. Určitě je pro ní lepší, když je venku a vidí občas nějakou živou bytost. S tím, že si zvykla být s Vámi, s tím souhlasim. Takže co je potřeba? - elektrická prodlužovačka, dřevěná bouda, elektrické topení. Je to jenom nápad.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bilytygr*
Datum: 17.01.13 13:30

;)Je ráda s vámi.Ale možná si myslím,že má nějaký problém*cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.01.13 14:26
avatar

Podle toho vašeho popisu to vypadá , že už si vyzkoušela spát nahoře . Vyzpovídejte rodinu , jesli si ji někdo nevzal tajně nahoru :) Osobně si myslím , že york je domácí psík , který má být s rodinou a samotu špatně snáší a 6 ti letý psík už ví , jak se má doma chovat a jestli Vám okousala nebo počůrala koberec , tak Vám jasně řekla , co si o té Vaší separaci myslí.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: lluuccii*
Datum: 17.01.13 14:44

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.