Zakousávání slepic

Od: Datum: 15.01.13 20:15 odpovědí: 6 změna: 17.01.13 17:52

Chtěla bych od někoho radu, co dělat se psem, se psy (bernský salašnický a retrývr skřížený s ovčákem), kteří ustavičně zakousávají slepice. Když to obě feny udělaly párkrát - vždy je čekalo stejné potrestání (někdy i při činu), dostaly na zadek, uvázaly se k boudě a nemluvilo se s nima, jako když neexistují. Nějakou dobu jsou strašně hodné, a vždy, když jsou samy doma, tak se zase vrhnou na dvorek se slepicema, který je oplocen a zakoušou co můžou. Plot, ani sítě pro ně nejsou překážkou, vše dokaží rozplést. Feny byly od začátku zvyklé na občasné pobýhání se slepicema a jinými domácími zvířaty na zahradě a při dohledu člověka si jich ani nevšimnou. Jsme už z toho zoufalí. Prosím o radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 15.01.13 20:28

Oplotit slepice drátěným plotem a před něj natáhnout elektrický ohradník. Dvakrát dostanou ránu (nic se jim nestane) a pak se k plotu ani nepřiblíží. Holt - dva psi je už smečka.

A nebo si budete muset vybrat, buď slepice nebo psi, někdy to dohromady nejde. Mě se potvrdilo, že často kříženci jsou v tomto směru nezvladatelní.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 16.01.13 12:54
avatar

Přesně tak, ohradník.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nu*
Datum: 15.01.13 21:14

salašnický na česneku je lepší než slepice, chce to změnu

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kadlec
Datum: 17.01.13 17:52

Možná,že by jsi na česneku chutnal tomu salašákovi ty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.13 12:41
avatar
Sežeňte si minulý díl seriálu Malá farma. Máte stejné psy a stejný problém ;) Je to o psí psychologii. Každý pes zvlášť bude kolem drůbeže chodit jako by ptáci neexistovali ale jak jsou psí dva tak na sebe mrknou a už je z nich lovecká smečka na trestné výpravě. Znám to taky. Máme doma rotwailera a novofoundlanda.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.01.13 16:30
avatar

Naprosto souhlasím s totak. Smečku na lovu zastaví jen pořádný plot

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.