Kotec pro slovenského čuvače

Od: Datum: 31.10.12 15:53 odpovědí: 3 změna: 02.11.12 20:03

Dobrá den,k Vánocům si pořídíme slovenského čuvače,chtěla bych se zeptat,jak velký musí být kotec,aby mu v něm bylo dobře a také se chci zeptat,co do něj všechno dát

děkuji za rady sisinka761


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 31.10.12 17:34
avatar

Dobrý den Sisinka. :) Trochu jsem zapátrala a zde jsou všechny informace, co potřebuje mít Sovenský čuvač, aby byl spokojený a dobře hlídal.

Boudu - kde má stát, jaký má mít rozměr. Ale zpět k pobytu na zahradě rodinného domku.Pes by měl mít k dispozici boudu, která by měla být umístěna tak, aby měl co největší rozhled po celém svém svěřeném pozemku na hlídání. V opačném případě, kdy bude bouda špatně umístěna se může stát,že v ní nebude chtít pes pobývat. Boudu zhotovíme nejlépe ze silnějších palubek, aby do ni nefoukalo, s odklápěcí střechou kvůli čištění. Rozměry ke zhotovení boudy postačí šířka.120, výška 95 a hloubka 80 cm. Větší rozměry nejsou vhodné, protože pes si musí v chladnějších dnech tyto prostory vyhřát sám svým tělem.

Další informace: http://www.slovenskycuvac.web…wnloads/podminky_pro_chov.pdf

Ohodnoceno: 2x
 
Od: arwi®
Datum: 02.11.12 19:45

Žádnému psu v kotci není dobře,pokud je tam zavřený celý den.Každý pes potřebuje ,co nejvíc kontakt se svým pánem,nebo s ostatníma členama rodiny.My také máme pro naší hovawartku kotec,ale zavíráme ji tam jen výjmečně.Třeba ,když venku grilujeme,aby jsme ji nemuseli hlídat,aby něco nevzala ze stolu,nebo,když k nám příjde někdo,kdo se velkých psů bojí.Jinak je pořád puštěná na zahradě na volno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.12 20:03
avatar

Určitě bude potřeba pořádně si rozmyslet, kde přesně by měl kotec stát. Vyberte pokud možno klidné místo dál od plotu. Kotec by se měl chlubit dvěma, či třemi plnými stěnami, které by bránily větru. Pokud vlastníte pozorného hlídače, rozhodně se mu snažte poskytnout co nejlepší výhled na celou zahradu, aby mohl bez problémů kontrolovat celý svůj rajón. Ještě než zahájíte stavbu, nezapomeňte o svém záměru informovat stavební úřad, který vám vydá povolení.
Rozměr bych doporučovala co největší, minimálně těch 12 metrů. Učinili jsme loni zajímavý poznatek u braziské fily, která přišla k nám do útulku. Ve standardním kotci, který mají ostatní psi, si močila do boudy. Když jsme jí zbudovali velký kotec, ustalo to.
Měl by tam mít též podlážku, na které bude líhat, třeba z palety, ale nesmí to být tak řídce ta prkna, zlomil by si v tom nohu, prostě aby mu mezi prkna nezapadla noha.
Někteří psi líhají rádi na boudě, je proto výhodná plochá střecha. Nejlépe odklápěcí, abyste boudu mohla snadno čistit. Bouda by měla být pokud možno dvoukomorová s předsíňkou,
http://af.2i.cz/fotky/g/33024/k2-8.79378725257E+17.jpg
Pro velká plemena je zdravější, když nežerou ze země, je dobré mít též přidělávací misku na mříže nebo na stojanu, kde se nažere. Taky si ji tak snadno nezvrhne, když je na mřížích.
V zimě stále dolévejte vodu, je to moc důležité, protože mu bude mrznout.
Co se podlahy kotce týče, je dobrá omyvatelná a svažitá s kanálkem, aby se vám dobře čistila.
Stěny kotce nedělejte z pletiva, psi to velice rychle zničí, chce to minimálně kari sítě.
Při navykání na kotec s ním buďte často v kotci i v boudě, nechávejte dveře otevřené do kotce, aby mohl i ven. Věnujte se mu co nejvíc, ale malé štěně nepřepínejte v pohybu, když se unaví, abyste mu nezničila klouby.
Přeji šťastnou ruku při výběru zodpovědného chovatele a zdravého, povahově vyrovnaného psa.
doplněno 02.11.12 20:05:

Na fotce je ta fila v tom nadměrném kotci, co jsme mu nechali dělat.

doplněno 02.11.12 20:11:

Bouda na odkazu výše je nevhodná svým velkým otvorem, moc by mu tam táhlo, je zbytečné, aby měl vchod vyřízlý až nahoru. Bouda by pro dobré zateplení měla mít též předsíňku, viz zde, aby psa chránila a též vchodový pytel. Pořídíte si přeci jen malé štěně a ještě na Vánoce, je třeba ho před mrazem chránit obvyklým způsobem.

doplněno 02.11.12 20:14:

Bože, rozměry doporučované na kotec jsou poloviční, i laboratorní zvířata a psi v útulku mají větší normu na kotec než popisuje tenhle chovatel. *cert*

doplněno 02.11.12 20:19:

Pokud si budete dělat kotec sami, jsem ochotna vám poslat popis s nákresem mailem, pokud mi napíšete do vnitřní pošty. Pokud ho zadáte k výrobě, nám se osvědčila tahle firma http://strechyhorak.eu

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.