Pejsek si lehá na záda

Od: Datum: 30.10.12 20:59 odpovědí: 5 změna: 31.10.12 18:50

Dobrý den,

mám problém s mým štěňátkem zlatého retrívra. Vždycky když má jít večer hlídat a nebo má jít na místo lehne si na záda a člověk pak s ním nenadělá, začne pak hrabat packama a převalovat se a nejde ani vzít za obojek. Je to dost nepříjemné když potřebujeme rychle odjet s autem a chceme ho nachvilku zavřít do kotce. Nevím jestli to bere jako hru a nechci ho za to zbytečně fyzicky trestat ale nevím jak jinak ho to odnaučit.

Děkuji za všechny rady :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hahanaj*
Datum: 30.10.12 21:04

chce si hrát - ví že pojedete pryč - jistě bere to jako hru

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.12 21:28
avatar

Vnímá to jako něco nepříjemného a dává vám najevo, že se vzdává, svou podřízenou pozici, kdy ukazuje břicho. Trestem byste to jen zhoršila, chce ho zvednout pomocí hry, kdy si opodál dřepnete na bobek, nějakého pamlsku nebo si ho připnout na vodítko a jít se projít ap. Buďte důsledná a nikdy mu nedovolte, co si chce tímto chováním vymoci, jak je vidět, objevil, že to funguje. Povely na místo atd. cvičte i jindy, kdy mu tam dáte pochoutku, pochválíte ho a nebudete pod tlakem okamžiku, že musíte rychle vypadnout.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 30.10.12 21:59
avatar

Přesně tohle dělal tchánův velšterier. Prostě v okamžiku, kdy dostal povel že má jít do kotce či za branku, tak už ležel packama nahoru a nereagoval na nic. Zkoušel jsem to i po dobrém, ale nevalný výsledek. Pak mě jednoho dne došla trpělivost, protože jsem spěchal do práce a pes se válel před brankou. K jeho smůle stál vedle kýbl vody. Po jeho použití pes obdivuhodně obnovil aktivitu a poslušnost. Příště to zkusil ještě znovu, tak stačilo jen natáhnout ruku směrem ke kýblu a pes už mazal. Od té doby to ani nezkusil a poslouchá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 30.10.12 23:34

Tak tohle náš německý trpasličí špic dělá preventivně pořád, naštěstí je lehounký, takže si ho každý odnese tam, kam potřebuje *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 31.10.12 18:50
avatar

Dobrý den Misha. :) Nepíšete, jak velké štěňátko máte. Štěňátko už zjistilo, že večer má jít ven, kam se mu nechce, tak se obrátí na záda a vzdává se, chce si hrát, jak už píši nahoře.

Je to štěně, to znamená, že se vše musí učit. Během dne bych štěňátko zavolala k sobě, ukázala mu pamlsek, ( stačí kousek suchého rohlíku v ruce) dala mu vodítko, pochválila, dala rohlík a šla se na chvilku projít na zahradu, stačí obejít zahradu a s vodítkem se vrátit domů, tam zase dostane kousek pamlsku. Za hodinku, můžete zase udělat malou procházku na vodítku a skončit v kleci, kde si chvilku hrajte a zase se vrátíte domů. Štěňátko si zvykne, že běžně chodí ven na vodítku i večer se jděte projít s vodítkem a měňte čas, kdy štěňátko necháváte venku. Naučí se vše. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.