Slovenský čuvač - lepší fena nebo pes?

Od: Datum: 30.10.12 18:51 odpovědí: 6 změna: 31.10.12 18:16

Dobrý večer,budeme mít slovenského čuvače (samozřejmě s pp) ale nevíme,zda je lepší fena ,nebo pes...

děkuji za všechny odpovědi

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vvv
Datum: 30.10.12 18:59

Fena je víc k člověku, mírnější, pes víc utíká.

Datum: 30.10.12 19:00

Fenečku! Jsou s ní možná větší starosti, ale drží se domova. Pes je lumpík a je třeba ho omezovat vždy, když v blízkém okolí hárá jakákoliv fenka. A většinou jsou ta omezení marná, protže pud téměř vždy vítězí... Mám fenku a vím o čem mluvím. Ostatní mi, myslím, dají za pravdu. :)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 30.10.12 19:05

Určitě fenečku.

doplněno 30.10.12 19:12:

Spíš s ní pořídíte, ale je třeba rozmyslet ev. chov a pokud nechcete chovat štěňata, pak včas vykastrovat. Nejlépe po prvním hárání, aby byla co nejvyšší šance, že nedostane rakovinu mléčné žlázy, více o tom viz http://www.ifauna.cz/psi/clan…neoplazie-mlecne-zlazy-u-psu/

doplněno 30.10.12 19:17:

Výhodou fenky není jen měkčí povaha a lepší pořízení s ní a menší pravděpodobnost, že bude utíkat v období hárání fen, ale taky neočůrává stromky a keře na zahradě, takže pokud máte zahradu, na které není jen tráva, je to určitě lepší i pro ni.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.10.12 19:57

vzdy je lepsi fena, pes vas ma vetsinou uplne v p..., s fenkou se za chvili muzete dorozumivat i posunkama, na psa muzete volat jak chcete, a prijde vetsinou tak na treti zavolani jestli vubec + otravne venceni, pes si chcanky furt schovava, aby si mohl oznackovat atd...

Je mi jasne, ze ted se vyroji hromada lidi, kteri mi budou tvrdit, jak ten jejich krasne posloucha, nicmene mel jsem psy i fenky, a hlavne staci se divat po pejskarich... k tomu panickovi, ktery neustale vola a chodi okolo, v 99% vzdycky pribehne pes a ne fenka :)

Datum: 31.10.12 09:27

Hlasuji také pro fenku. Měla jsem psa i čubiny. Snadnější práce je s fenkou. Zvláště pak u takhle veliké rasy. Když se pes rozhodne, že se na něco půjde podívat, utáhne i traktor, ne tak psovoda. *placni*

Od: viky®
Datum: 31.10.12 18:16

Dobrý den Katti. :) Jsem také pro fenu. Fena je přítulná, milá k dětem, poslušná, pro majitele vypustí duši. Jen můj názor.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.