Rasa pejska (velkého)typy?

Od: Datum: 29.10.12 19:08 odpovědí: 30 změna: 19.11.12 10:13

Dobrý večer,k Vánocům dostanu štěně ,chci ale velkého psa,máme velkou zahradu a tak s místem nemám prblém ,můžete mi prosím poradit s jakými rasami máte zkušenosti? Chci aby byl své rodině oddaný a aby to byl dobrý hlídač jméno máme vymyslené (Baron) ale rasu ne :) děkuji za všechny odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.12 19:18
avatar

No a hodláte se psu nějak věnovat, třeba s výcvikem, psími sporty, sportovní kynologii atd.? Nebo to má být jen zahradní povaleč? Plot máte dobrý, aby neutíkal?

Jak hlídač je dobrý čuvač a německý ovčák, pro práci se psem je lepší retrívr a neměcký ovčák a labrador, kteří se ovšem bez dostatečného vytížení mohou nudit a zdrhat ze zahrady, ev. něco okusovat, podhrabávat se ap.. Tedy pokud trváte na těch, co jste vyjmenovala v anketě.

doplněno 29.10.12 19:19:

Jinak z těch NO mohu nabídnout našeho Žemlu nebo Belindu http://www.utulek-kralupy.est…y.cz/clanky/psi-k-adopci.html a jako kříženec labradora je tam k adopci Rex a Sid, je to moc hodný pes - tedy vlastně oba dva.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katherine*
Datum: 29.10.12 19:30

chce hlídače,ale stačí,že bude hrozivě jen vypadat,ale budu s ním chtít více pracovat a s výcvikem trochu pokročit

Datum: 29.10.12 19:33
avatar

Pak je nejlepší německý ovčák. Splňuje jak předpoklad pro nejsnadnější výcvik, tak hlídání.

doplněno 29.10.12 20:23:

Ty molossoidní obry a la kavkazák, SAO atd. vůbec na výcvik nedoporučuji a pro nezkušeného kynologa už vůbec ne.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.10.12 19:18
avatar

Mam zlateho retrivra a nejlepsi (pro me) pes pro rodinu co existuje. I kdyz hlidac nic moc , nekteri ti privitaji i lupice ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: daniell*
Datum: 29.10.12 19:22

My mamé Bernského Salašnického je to idealní pes chytrý dobře se učí je to sice mazel a člvověku by neublížil a se zlodějem by si začal hrát ale když ho někdo vidí za plotem tak se neodváží jít proti takovému psovi zvlášt když štěká je to obr ale je hodnej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katherine*
Datum: 29.10.12 19:31

mohu se ještě zeptat jestli ten salašnický bernský pes potřebuje víc pohybu ,,než ostatní rasy?

Datum: 29.10.12 20:14
avatar

Máte na výběr psy sice velké, ale povahově rozdílné. Pokud nemáte zkušenosti, rozhodně vyškrtněte čuvače. Pokud nechcete věnovat výcviku dost času, tak taky německého ovčáka. Labís a zlaťák jsou psi vhodní do rodiny, ale jako hlídači...to tedy nevím. Snad že někoho odradí jen ta velikost. Určitě si projděte třeba stránky chovatelských stanic, kde se dočtete o povaze a nárocích jednotlivých plemen. Ono to není sranda, zanedbat něco u tak velkého psa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.12 21:57
avatar

Salašník je především člen rodiny, ten se snaží pořád být se ,,svou smečkou´´ a hrát si s nimi, nebo alespoň na ně vidět. Procházky samozřejmě miluje, ale aspoň ten náš je nemusí mít nějak extra dlouhé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.10.12 20:21
avatar

Kavkazský pastevec. Perfektní hlídač, oddaný rodině, kterou hlídá. Je velmi chytrý, sám si poradí. Netřeba dlouhé vycházky, pastevci jsou zvyklí být na svém teritoriu a sem tam se jím proběhnout.

Jen "pána" nebere jako pána, ale jako partnera - a tak se k němu musí přistupovat.

doplněno 29.10.12 20:25:

U kavkazana je třeba být o něco důslednější. Dočetla jsem se, že je to pes pro zkušené chovatele. Nu, nevím, pár známých ho má a nic speciálního nepotřebovali, jen tu důslednost a trpělivost. Ovšem neexistuje, aby k němu do teritoria za nepřítomnosti pána přišel cizí člověk, kterého nezná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 29.10.12 22:59
avatar

Pokud chceš, aby to byl hlídač a pes oddaný své smečce a pro členy smečky super kamarád, jukni na rasu "Brazilská fila", to je pes, který už je "vyšlechtěn" k ochraně své smečky a svého revíru. Na to nepotřebuje výcvik, má to v sobě.

Ber to jen jako další námět k přemýšlení... ;)

doplněno 31.10.12 22:41:

BABKAZOV: Fila přežije v zateplené boudě venku i zimu. Ale především tazatelka podle mého názoru uváděla zahradu jako možnost výběhu pro velkého psa. Nikde nebylo řečeno, že pesan nesmí v mrazech do baráku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.12 11:55
avatar

hop, bezva pes, ale v zimě? V mrazu na zahradě? *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.12 11:59
avatar

http://www.monamie.cz/posts/1825-vyber-rasy-psa;)Prohledejte atlasy psů a podívejte se na charakteristiky jednotlivých ras. Také není od věci, zajít na výstavu psů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 30.10.12 12:37

Nedávno jsem venčila mého psa a potkala jsem starší paní s čivavou. Chvíli jsme se bavili a ten její mazel začal na toho našeho šíleně štěkat. Paní to komentovala: "Vidíte? čivavy jsou nejlepší hlídači" :D

Sice to teda není velká rasa ale na druhou stranu má to hlídání v sobě a ušetříte za krmení:D

Samozřejmě, že je to s nadsázkou. Pokud chcete domácího mazlíka, který svou velikostí budí hrůzu, šla bych do Irského vlkodava. Sama zkušenosti nemám, ale známá má!v bytě! dva a říká, že jsou to ti nejlepší psi. A pokud někdo za plotem uvidí takové velké tele, vyhne se pozemku velkým obloukem. Nevýhoda je taková flegmatická povaha a asi taky to, že se moc nedožijí.

doplněno 30.10.12 12:37:

jejda už neumím psát samozřejmě jsme se "bavily"

doplněno 30.10.12 13:15:

Ještě mě teď napadlo, co Novofundlanďáka? Je to úžasný psí parťák, vhodný na zahradu po celý rok kvůli jeho srsti, miluje děti, ale taky dokáže skvěle hlídat. Známý ho měl a nemohl si ho vynachválit, akorát je opravdu náročný na pohyb a to hlavně ve vodě. Musíte počítat ale s tím, že si s ním moc nezaplavete, protože se vás bude pořád snažit zachraňovat (i když k tomu nebyl vedený, má to prostě v sobě).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 30.10.12 16:45

Marti, nechci tě nějak schazovat, ale paní ti pěkně kecala - klasická majitelka mrňavýho podvraťáka. To není hlídačský pud, většina těhletěch malých a přešlechtěných potvůrek (neberte to špatně) je šíleně vzteklých a proto na každého štěká. Hlídač by si nedovolil v přítomnosti pána štěknout, pokud by ho k tomu on nevyzval. Navíc si neumím představit, jak takový pes ohlídá barák. Štěkáním ne - štěká na kdeco, a když si dovolí víc, zašlápne ho i malé dítě. Ale většinou se neodváží blíž jak 1,5 metru od nebezpečí.

Máme doma malého "podvraťáčka", mazlíka - ten štěká i na mě, když přijdu z práce, ale na hlídání mi po zahradě běhá středoasiat - 70 kg živé váhy. Když jde někdo kolem, jen ho sleduje jako když podřimuje. Zaštěká, až když dotyčný přistoupí k brance, aby mi dal najevo, že se něco děje. Jakmile vylezu, štěkat přestane a čeká, co mu řeknu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 30.10.12 17:01

Já vím, že čivava není hlídač:) bylo to řečeno ve vtipu a co si o svých miláčcích majitelé mohou myslet, i když vypadá jak kryska (tím nechci urazit ani čivavy ani majitele těchto potvůrek). Já osobně neznám ani jednu čivavu, co by nešílela, když jde kolem jiný pes a nebyla agresivní. Asi je to dáno jejich velikostí anebo tím, že vypadají jak plyšáci a někteří páníčci se k nim i tak chovají...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 30.10.12 18:58

*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 30.10.12 12:47

Dobrý den.

My máme labradora. Také máme velkou zahradu a vzájemně si dopřáváme opravdu dlouhé procházky. Labrador má rád a potřebuje pohyb, miluje vodu a rád plave. Na druhé straně se ale svému páníčkovi přizpůsobí a ochotně celé odpoledne prolenoší. Je inteligentní, věrný, oddaně miluje svou rodinu. Je učenlivý, brzy se naučí potřebným povelům. Je velmi společenský, nerad je sám. Což je možná jediná nevýhoda. Pokud ho budete nechávat dlouho a často samotného, je dobré pořídit labradory dva.;)

Hlídač je dobrý. Zatím k nám nikoho cizího nepustil. A líbí se mi, že není zbytečně ostrý.

Labradora Vám doporučuji, já bych rozhodně neměnila. Přeji Vám, ať si Barona dobře vyberete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: barou
Datum: 30.10.12 17:19

Ahoj,
doporučila bych Moskevského strážního psa. Je to krásný, velky a dá se říct že hlídací pes. Koukala jsem na reportáž z chovatelské stanice, kde paní popisovala jejich chování. Něco v tom smyslu, že rodinu miluje, ale na cizí lidi je jako opravdový hlídač.
Navíc nepotřebuje nějaký obrovský výcvik. Stačí ho jen vychovat. Přeci jen takhle velký pes, aby neposlouchal. Nevím, jak by to dopadlo *smich*
Každopádně u těchto velkých plemen bych radila vložit více peněz do psa s PP a čas do hledání správné chovatelské stanice.
Psy mají většinou problémy s klouby a podobné zdravotní neduhy, které předurčuje jejich velikost a tak by vás později vyšlo štěně bez PP dráž, než si koupit papíráka. Navíc podporovat různá množitelska individua se mi nezdá správné ;)
Přeju, aby byl Baron krásný, velký a hlavně zdravý (!) pes :) ( a opravdu popřemýšlejte nad tím papíry X Ne papíry)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rycky
Datum: 30.10.12 18:39

Mně se líbí německá doga - krásná a inteligentní. Ovšem na reakce paní či slečny ( BAROU ), co se týče množení mě napada otázka, jestli na ní mají rodiče též papíry...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.12 20:02
avatar

nemecky ovcak pobral i nejakou inteligenci a take odpadaji problemy s vychovou, mel jsem velkou cernou vlcici, za plotem ostra, uvnitr i 2 lete decko tahajici ji za ocas :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.12 18:34
avatar

Hlavně se, prosím, pokud nemáte zkušenosti vyhnětem uváděným kavkazákům, moskevskému strážnímu psu a nebo file. Jsou to psi pro opravdu zkušené. Nikoliv pro začátečníky(dle vašeho dotazu mezi ně patřite) Tito psi jsou výborní hlídači, nemusí se učit hlídat mají to "v krvi" A z toho pramení jejich nekompromisní přístup k domělému narušiteli, můžete si nadělat na celkem slušné problémy. Pokud máte děti, budou za nimi chodit kamarádi a psa budete mít pak jen uvázaného nebo zavřeného. Oddaní rodině sice jsou, ale pouze se správnou a hlavně důslednou výchovou...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: rh*
Datum: 31.10.12 20:32

Já se zamilovala do hovawarta, je to hlídač a miluje svou rodinu, nenáročný a krásný hafan.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.12 20:55

Jednoduchá odpověď: Jedině LEONBERGER http://leonberger.cz/

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.11.12 14:54

Dobrý den,

doporučovala bych Vám Pyrenejského horského psa, mám toto plemeno doma a je skvělé :) Miláček největší, je nám oddaný, poslušný, prostě nejlepší :) Jestli máte opravdu velkou zahradu bude u Vás spokojen :) Doporučuji tedy PHP.. :)

S pozdravem Rýdlová

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 123lly
Datum: 14.11.12 20:44

My máme už asi 6. vlčáka v řadě a nikdy s nima nebyl problém. Výborní hlídači, hrůza z nich de :). Pejska jsme vždycky měli vycvičeného rychle, jsou dost učenliví. A oddaní společníci. Nikdy jsme nemeli problém s tím že by byl zlý nebo nemel rád děti, právě naopak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 16.11.12 16:15

já bych šel do pitbull teriéra nebo bych vzal argentinskou dogu

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 16.11.12 19:39
avatar

Super plemena pro začátečníka. *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 19.11.12 10:13

Já jsem začátečník a není žádní problém , byl to můj první pes .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 21:30

Mně se líbí rasa Bílý švýcarský ovčák. Opravdu milý a hravý pejsek. Má krásně hebkou srst. Však je bílý takže to zahrnuje časté mytí. Rovnou přikládám fotku: http://www.seznam.czwww.celys…ky/bily-svycarsky-ovcak_1.jpg

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dita
Datum: 18.11.12 22:34

ahojky,máme dvě rotice,jednu boxerku a pudlici,taky velkou zahradu,protivného souseda,který schválně podhrabuje plot,aby vyvolával problémy a tak moje rada zní- hlavně takovýho,kterýho zvládneš a nedej na tv,kde hrotí povahy psů... Naše holky jsou skvělý a milující.. pes je to NEJ v mém životě! Dita

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.