Kdy kočka může mít první koťata?

Od: odpovědí: 3 změna:

zdravím,od jakého věku může být kočka maminou,?

3 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar minda

když tomu necháte volný průběh, tak klidně v necelém 1 roce věku, až dosáhne pohlavní dospělosti...

doplněno 28.10.12 08:02:

naše kočka se začala poprvé mrouskat, když jí bylo 8 měsíců...

 


0x

Období pohlavního dozrávání závisí i na dědičných dispozicích, kvalitě stravy, prostředí a zdravotním stavu zvířete. Hodně obecně lze říci, že za dobu pohlavní zralosti je považován věk deseti měsíců až jednoho roku. U některých koček se může říje projevit mnohem dříve, např. při dosažení věku sedmi měsíců, u jiných později. Mohutnější plemena koček dospívají v pozdějším věku. Kočka v říji je přítulnější než kdy jindy, mazlivější a vyžaduje pozornost svého člověka. Říje neboli mrouskání se u kočky projevuje pomňoukáváním, válením se, zvedáním ocásku, prohýbáním se v kříži a přešlapováním na zadních končetinách. Hlasové projevy koček v období říje připomínají dětský pláč.

 


0x

Pokud bude chodit volně ven, zabřezne už při první říji, zhruba tak po půl roce věku. Podle chovatelského řádu lze kočku krýt až když je jí rok.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]