Vodní topení do korýtka pro zvěř přes zimu

Od: Datum: 27.10.12 21:04 odpovědí: 12 změna: 31.10.12 15:56

Zdravím všechny,

nemáte někdo zkušenost, jak udržet přes zimu vodu pro zvěř nezamrzlou?

Napadlo mě regulovatelné topítko do akvária, máte někdo zkušenosti?

Děkuji,

Jakub.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: momo®
Datum: 27.10.12 22:47

Existují nezamrzující napaječky pro dobytek. Samozřejmostí je el. proud. Jsou na 220V i 24V. princip je, že kolem přívodu vody je odporový drát a vše je tepelně zaizolované. Pak je ještě pod nádržkou s vodou topítko. Ve velkých mrazech a za větru zamrzne i toto. M.

Od: skorpin*
Datum: 27.10.12 23:41

To mě přijde cenově přehnané... napadlo mě topítko co se používá do akvárek, co myslíte?

Datum: 28.10.12 03:37

existuji topne kabely k namotani na vodovodni potrubi, maji v sobe primo termostat, myslim ze 3m nebo 5m stoji 2700,- a zere 300W? uz si to nepamatuju, a ani kde to bylo, zkuste kuk na heurece, myslim, ze by to bylo ideal ;)

Datum: 28.10.12 08:53

Ohřívat vodu topítkem z akvária bude možné tak asi do -5°C (to je pouze hrubý odhad). Pokud bude vetší mráz, tak voda zamrzne, protože topné těleso má velmi malý výkon.

Myslím si, že zvěř si v přírodě poradí a ohřátou (nezamrzlou vodu) si najde.

Také je řešením nechat vodu trvale puštěnou a k tomu tějaký ten topný kabel kolem nezaizolované části potrubí.

Datum: 28.10.12 13:14

A proč je potřeba zvěři voda ohřívat? Myslím celé staletí přežila i bez naší péče a přežije i dál...

Datum: 28.10.12 15:16

Ty topítka jsou ruzné když jsem se díval, některé jen do 50l a některé i do více jak 300 litrového akvaria, ty maji určitě vetší výkon. Ale nevím no...

pro borax: a jak se asi zvěř má napít, když bude - 15, žádný sníh před vánocema? budou mít vylízanou díru v napaječce a lidé z okolí mě udají, že týrám zvířata... a to je určitě tyrání, alespoň podle zákona. Ovce mám na chalupě kde v zimě neteče voda a nikdo tam nebydlí a nejde abych dojížděl 2x denně a dával jim tam vodu.

Od: ded*
Datum: 28.10.12 15:58

http://www.ohradnik.cz/24-vyhrivani-napajecek tady něco je k prodeji přímo do napáječek

Datum: 29.10.12 18:11

No pak se jedná o dobytek a nikoliv zvěř...

Od: luke237
Datum: 31.10.12 00:47

Solarni ohrev vody pro zver v zime: navody (anglicky).

Od: koudalak*
Datum: 31.10.12 07:20

zadejte si hledat SAMOREGULAČNÍ TOPNÝ KABEL.

Dá se to nastřihat na dýlky jak potřebujete, funguje na 230V a stojí cca 300kč/m při výkonu 18w/m. U slepic mám 0,5m stočený pod dnem napaječky a nemám problém...

Datum: 31.10.12 14:56

to uz jsem napsal, ale pan se nejak nechyta :)

Datum: 31.10.12 15:56

Ale to víte že chytám :)) topný kabel je nejlepší varianta a asi i nejlevnější :) děkuji všem za rady.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.