Ja rozkrmit mladé užovky?

Od: Datum: 22.10.12 17:29 odpovědí: 7 změna: 22.10.12 20:46

Zdraviičko :), chtěla bych se zetat jak dlouho trva rozkrmeni mladych užovek, Mám doma 3 mesični užovku , ktera nechce žrat a každy tyden ji to musime cpat do krku.. děkuji za odpovedSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.10.12 17:34
avatar

Jak dlouho ji máte? Rozkrmení by nemělo trvat déle, než pár týdnů... potom už je užovka považována za problémovou.

Přečtěte si zde:
Ruční rozkrmování mláďat

Všeobecně se dá říci, že většina mladých hadů příjímá svoji první živou potravu bez problémů. Jsou však případy kdy mladí hadi živou potravu odmítají a mi je musíme ručně rozkrmit a tím je příjímat živou potravu naučit. Největší procento těch, ktěří potrvu odmítají je rod Lamoropeltis ( korálovky). Vzhledem k tomu, že tyto mláďata mohou měřit i pouhých 15 cm a jsou velice tenké je toto rozkrmování piplavá práce, která vyžaduje i trochu trpělivosti. Ale odmítat potravu mohou i jiné druhy.

Ze zkušeností doporučuji ze začátku krmit v malých plastových krabičkách tak, aby had nemusel potravu dlouho hledat. Pokud po prvním svleku mládě nepříjme jednodenní holátko myši, vyzkoušíme to druhý den, pokud opět nereaguje vyčkáme cca 4 dny a opět vyzkoušíme holátko. V případě neúspěchu musíme přikročit k nasřihávání holat.

Naříznutí nebo nastříhnutí holat není až tak složitý proces a je to poslední pokus před ručním rozkrmováním. Hole nejdříve usmrtíme a po té ostrým nožem nebo nůžkami na bříšku a na hlavě nastřihneme a opět dáme do malé plastové krabičky a přidáme hada.
Tímto nastřihnutím se pokoušíme u hada pomocí jeho pachových vjemů vydráždit k tomu, aby hole pzřel. Nutmo dodat, že většinou je tato metoda úspěšná.

K ručnímu rozkrmení přistupujeme až po té, co selhaly veškeré výše popsané metody. Usmrcené holátko rozstříháme na menší kousky. Hada držíme za hlavou a malým, ale tupým nástrojem opatrně otevřeme tlamičku. Kousky naporcovaného holete nacpeme hadovi do tlamy (můžeme je před tím namočit, abyšlo lépe do žaludku). V případě, že začne sám polykat chvíli vyčkáme a dáme další kousek. V opačném případě tupým nástrojem posuneme dále do těla a opatrně prstem vmasírujeme kousek toho holete co nejdál a takhle pokračujeme, dokud není hole zkrmeno.

Před každým krmením se nejdříve pokoušíme dát hole živé nebo nastřižené až po té krmíme ručně. Po cca 3 - 4 ručním krmení necháme 3 týdny vyhladovět, po té by měli brát již alespoň nastřižená holata.

www.chovamehady.cz

Ohodnoceno: 3x
 
Od: nia015
Datum: 22.10.12 17:39

Hada mam od jeho vylíhnutí...

Datum: 22.10.12 17:42
avatar

To už je dosti dlouho... zkuste výše uvedené rady, jsou odzkoušené, případně se spojte s nějakým chovatelem, ke kterému můžete zajít osobně.

doplněno 22.10.12 17:49:

No, je to vada (kde jste ho koupil?), ale pokud máte hada jako mazlíka, tak to ničemu nevadí:) Můj haďouš je taky defektní.

Jen ho ale nemnožte.

doplněno 22.10.12 17:50:

Ještě doplním: nemělo by to ničemu vadit. Sledujte hada, jak se vyprazdňuje - aby mu vada netlačila na vnitřní orgány. Jaký je jinak - aktivní, pije? Má zájem o potravu, ale neumí ji sežrat?

doplněno 22.10.12 20:53:

Že se motá kolem, to je dobře. Zkus ho chvíli nechat vyhladovět a pak nabídnout kousek holátka, je dobré naříznout hlavu nebo břicho, aby byl pach kořisti co nejintenzivnější. A nechat v tmavé krabičce, v klidu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nia015
Datum: 22.10.12 17:45

Dobře, děkuju za rady :)..

Ješte sem se chtela zeptat jestli je normalni že je užovka v pulce tela jakoby ,, zlomena,, ..foto priložim

Od: pb®
Datum: 22.10.12 19:27

Sám nežere, je defektní, má cenu udržovat takové zvíře při životě?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.10.12 19:33
avatar

Můj mazlík je defektní už 13 let, a nedám na něj dopustit;). Když vadu nepředávám dál, ničemu to nevadí, a on je spokojený. Všechna háďata se rozkrmují, některá holt mají větší problémy. Je to, jako kdybyste řekla, že psa, co má větší uši nebo špatné klouby, nemá cenu držet při životě... samozřejmě pokud jsou problémy obzvláště velké, cenu to nemá, ale aspoň se můžeme pokusit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nia015
Datum: 22.10.12 20:46

Hada jsem nekoupila ale vylíhnul se mi, Aktivni je, pije ale kolem holatka se jenom tak mota jako kdyby nevedel co to je..

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.