3D pozadí do akvária

Od: Datum: 20.10.12 09:26 odpovědí: 3 změna: 22.10.12 17:40

Dobrý den, pracujeme na 3D pozadí do 450l akvária,

již jsme ho natřeli barvou a dvěma vrstvama epoxy 1200, každou vrstvu jsme nechali schnout 24 hodin.

nyní jsme zředili kyselinu citronovou cca s 1l vody a nastříkali na pozadí. nechali jsme to 20minut působit a pak to opláchli, ale v některých místech to zešedlo. chci se zeptat, zdali nevíte kde může být chyba?

děkuji moc za raduSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 20.10.12 09:51

Pryskyřice nebyla vytvrdlá, neutralizovat nejprve za tři dny po posledním nátěru, já osobně neutralizuju po týdnu. Škod že je na pozadí vidět spoj u té poslední "1/3". Polyš jste lepili silikonem, že?

Nřetřel bych to ještě jednou a do pryskyřice přidal jemňoučký tmavý písek (vysušený)a nedělal moc řidkou. Ten "nepovedený" spoj to více schová.

doplněno 20.10.12 10:56:

Samozřejmě, že to způsobila ta kyselina, ale proto , že to nebylo pořádně vytvrdlé. Po vytvrdnutí je praskyřice kyselinám odolná, lino ne. Stačilo to vzít dvakrát octem a neutralizovalo by to taky. Až to pořádně vytvrdne tak to neutralizujte ještě jednou.

No já jsem "radil" hned v prvním dotazu na 3D pozadí lepit PUR pěnou, vím, že silikon se blbě opracovává.

Pokud by záleželo na mě, já bych se to místo snažil opravit, než to dám do nádrže a nainstalovat to tam opravdu perfektní. Není to na týden, ale na spoustu let. Časem vás to může mrzet, ale v nádrži s tím nic už neuděláte. Je to ,ale na vás.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zakovadrahoslava*
Datum: 20.10.12 10:42

asi to tak už necháme, ono jak to schne tak to není nakonec taková hrůza, co se týče toho silikonu, to se pokusíme zamaskovat nějakou rostlinkou. napadlo mě jestli to nemohla způsobit ta kyselina, protože mám vybělený i lino :(, ale v tom pozadí je to jakoby pod tím epoxy. doufám, že když to takhle necháme, že to nebude dělat problémy v akvárku.

díky moc za vaší odpověď

Od: zakovadrahoslava*
Datum: 22.10.12 17:40

chtěla jsem se ještě zeptat, zdali by tohle mohl být problém. při lepení pozadí do akvária jsme si nevšimli, že barva je i vzadu a to není přetřené epoxydem navíc se po ten obdelník dostane voda. je ale problém, že je to již nalepené a sundat to nejde z důvodů zajištění silikonem z vrchu a zespodu. jedná se o barvu od firmy Sokrates colour univerzální vrchní barva pololesklá. v prodejně barvy laky nám řekli, že je to netoxická barva, tudíž by to nemělo vadit. chci se zeptat zdali se máme děsit nějaké reakce s vodou.

už takhle je těch chyb víc než dost :(, pevně doufám, že to vše dobře dopadne

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.