Přetrvávající říje u králíka

Od: Datum: 17.10.12 13:30 odpovědí: 2 změna: 17.10.12 21:24

Dobrý den, mám rok a půl starou samičku. Je to už měsíc, co začala "broukat", je agresivní, chvílemi si trhá i chlupy ale hnízdo nedělá. Myslela jsem si, že jde o obyčejnou planou březost, ale trvá to už moc dlouho, dokonce mi přestala před týdnem i žrát. Bohužel kastraci si momentálně z finančních důvodů dovolit nemohu. Je vhodné ji v tomto stavu připustit aby se zklidnila? nebo je jiná možnost? děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.12 20:13

Týden je dost dlouhá doba aby králík nežral. Víte určitě, že vůbec nic nežere? Vylučuje ze sebe bobky? Pokud nezačne žrát, tak bych navštívila veterináře. Nebývá zvykem, že samice si tak dlouho trhá chlupy, ale možné to je. Někdy to dělají připuštěné " prvničky" a po porodě mají v hnízdě málo chlupů, nebo žádné. Pokud samice nezačne normálně žrát, tak bych jí nedávala připouštět. Když je nyní agresivní, tak by bylo vhodné sledovat připouštění, aby neublížila samci.

doplněno 17.10.12 21:53:

Pokud je aktivní a nevidíte na ní žádné příznaky nemoci, tak to je podle mne dobře. Je možné, že samička sežrala něco, co jí nesedlo a tak méně žere. Nezměnila jste značku granulí? Důležité je, že žere seno. Zkuste jí asi na 3 dny krmit pouze senem a vodou. Potom jí dejte běžné krmivo, na které je zvyklá. Když nezačne normálně všechno žrát, tak by bylo vhodné navštívit zvěrolékaře. Tak bych to udělala já.

Od: wejwa
Datum: 17.10.12 21:24

Co se týče granulí, tak k těm si ani nečichne. Když ji dám nějakou zeleninu, tak do ní 2x kousne a nechá být. Jinak asi za 3 dny spásla malinkou hrstku sena. A řekla bych, že na to jak dlouho se pořádně nenažrala je tam bobků dost... Nevím, nepřipadá mi jako nemocná, je čilá, srst je zdravá, z očí ani nosu žádný výtok.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.