Náhlé a podezřelé úmrtí psa

Od: Datum: 04.01.13 09:49 odpovědí: 14 změna: 07.01.13 10:34

Dobrý den,

dnes v noci mým rodičům zemřela náhl šestiletá fenka kavkazského pasteveckého psa. V půl 7 večer ještě jedla v klidu, akorát prý divně štěkala. Kolem jsou tři vyzvrácené malé kolečka bílé pěny. Ale pes nikam nezalezl. Chci se proto zeptat, myslíte si, že to byla otrava, ona totiž co neni od nás nepozře to už máme vyzkoušené, teda nepozřela. Protože jestli jo tak až tu svini najdu tak jí vlastnoručně zabiju.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 04.01.13 09:56

Dost dobře chápu tvoje pocity, kdysi mi někdo otrávil dvě malé ovečky. Jistotu zjískáš jedině, když ji odvezeš na veterinu na testy. Stojí to asi 2-3 stovky. Bohužel když se to potvrdí, těžko budeš hledat pachatele.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.01.13 09:56

Dobrý den. Anys, na to by Vám odpověděl pouze veterinář. Pokud se úmrtí psa rodičům nezdá, ať se obrátí na něho. Pokud neměla fenka žádné zdravotní potíže, je divné, že tak náhle odešla...

Datum: 04.01.13 09:57

Jakkoliv se nyní cítíte, zavolejte na veterinu a domluvte si pitvu - bez pitevní zprávy, která určí/vyvrátí otravu, to budou jen spekulace. Mám středoasiaty a vím, že soužití se sousedy nebývá vždy jednoduché... ale je třeba vyloučit např. i torzi žaludku.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.01.13 09:57

To co Vám tu kdokoliv z nás poradí budou jen a jen dohady. Jistotu Vám může dát pouze veterinář v rámci pitvy.

Pejska je mi moc líto a za nás všechny co máme rádi psy doufám, že to žádná svině nebyla.

Od: anys*
Datum: 04.01.13 09:59

Děkuji za odpovědi, snad jí naší nenechají odvézt rovnou do kafilérky ... ted už hledám nové štěně, já naštěstí ještě jednoho psa mám i když jsem to stejně hrozně obrečela.

Datum: 04.01.13 11:34

https://www.poradte.cz/zvirat…otrava-nejakym-svinstvem.html *hej*Není to totéž? Já si myslím, že otrava nepostupuje tak bleskově. Na fleku. Jedy na tak rychlou smrt jsou drahé a nedostupné. *hej* Jen můj názor.

Od: ifkali*
Datum: 04.01.13 12:11
Chce to zjistit u MVDr,především a pak
pes se může otrávit i pozřením otráveného hraboše,záleží kde má výběh a letos bylo násad hodně,páč jsou opět přemnožení hraboši.
www.cz-pes.cz/diskuse/4_9173_0.html
viz link,že tomu tak může být.
doplněno 04.01.13 12:13: ww.cz-pes.cz/diskuse/4_9173_0.html
doplněno 04.01.13 12:14: Já neumím vkládat odkazy...

Datum: 04.01.13 19:54

Oprava odkazu:

Kynologická diskuze

doplněno 04.01.13 19:56:

Také mne jako první napadla možnost pozření otrávené návnady nebo přímo otráveného hlodavce. Zlý úmysl/záměr bych určitě nepředpokládala na prvním místě.

Od: pb®
Datum: 04.01.13 13:13

Příčinu smrti určí jedině pitva. Mohla to být torze žaludku, srdeční selhání, cokoliv.

Ohodnoceno: 1x

Od: andrea1*
Datum: 04.01.13 13:34

Nezávazně na sobě mi dva veterináři potvrdili, že by to mohlo být, podle té bílé pěny, nejspíš selhání srdce (infarkt), ale otravu anebo jinou zdravotní příčinu nelze vyloučit. Pitvy v těchto případech (otrava) prý dělají na veterinární správě, nikoliv u veterináře. Cítím s vámi a už jenom to vědomí, že byla otrávená, je skličující. Ale snad to tak nebylo.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.01.13 21:12

Tak nakonec to byla torze žaludku bohužel si naši v noci ničeho nevšimli:(...a vet jim stejně řekl, že by to nejspíše nepřežila ale ankonec jsem cráda,že nebyla otrávená. Už mají novou čubičku 3 měsíční ještě si pro ní dneska jeli, protože vypadali, že to nepřežijou bez psa ...Všem moc děkuji za odpovědi:)...

Od: kid
Datum: 06.01.13 19:03

NO,to teda musela pěkně dlouho trpět.

Datum: 07.01.13 07:15

Ani mi neříkejte jak musela trpět, protože to mě děsí úplně neuvěřitelně a je mi z toho zle ...

Od: kid
Datum: 07.01.13 10:34

Opravdu vám to věřím,já jsem tím se svým kavkazákem taky prošel.Měl jsem to štěstí,že jsem si hned všimnul,že se pes chová divně.Krčil se ,funěl,šla mu pěna,pískal.Odvezl jsem ho hned k vetovi a dopadlo to dobře.

Přeji rodičům,aby jim nový pejsek dělal jen radost a taky mu přeji hodně zdraví.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.