Dotace na koně

Od: Datum: 17.10.12 02:39 odpovědí: 14 změna: 17.10.12 23:09

Dobrý den, četa jsem o možnosti dostávat dotace na koně, ovšem ale ať hledám jak hledám, nemůžu dopátrat PODMÍNKY a ani CO PRO TO MŮŽU UDĚLAT. Mám dva koně, zahradu o 2ha a pak mám pronajatých 30ha což na to se asi dotace nevztahují. Určitě by mi pomohla nějaká finanční podpora, (teď jsem investovala do koupě sena a westernového sedla, protože mi kobyla přesvalila)do budoucna plánuji pronajaté pozemky odkoupit a přestavět stáj, mám zatím jen dvouboxovou, a vím že chov ještě rozšířím. Pro mě jako pro studující osobu je to ale velice nákladné a vyčerpávající chodit po škole na brigády, takže mi koně stojí ladem bez práce na pastvě :/.. Pronajmutí koní nepřipadá v úvahu, v okolí není nikdo zkušený ani schopný práce kolem koní a koně mám připravené do sportů, takže bych je nerada nechala zkazit někým nezkušeným.. Za případné rady budu velice vděčná.! :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bohemica*
Datum: 17.10.12 08:58

*srdce*Získat dotace není jednoduché a dodržet následně stanovené smluvní podmínky také . Každá jednotlivá žádost se odvíjí od konkrétních podmínek jednotliivých případů a daných specifik. Nelze tedy radit všeobecně, ale tvůj případ nevidím zrovna růžově. Pokud nemáš v okolí žádného farmáře neho zemědělce,který by tiporadil kam se obrátit a zda vůbec, případně jak má žádost vypadat, obrať se na patřičný odbor na nejbližším KÚ, případně na Ministerstvo zemědělství. Ze zkušeností vím, že mnozí se raději dotací vzdají než aby jim pro pár korun úředníci diktovali a kontrolovali často nesmyslné požadavky vymyšlené od stolu a nemající s praxí nic společného.*srdce*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 17.10.12 09:50

První vaše cesta musí vést na Zemědělskou agenturu, pod kterou spadáte svým bydlištěm. Jsou tam ochotní lidé a jedinně oni vám mohou pomoci k dotacím. Podmínky se často mění, částka na dotace se mění každý rok. Jo a nějaký všeobecný formulář na netu nehledejte. I kdybyste jej našla nemusí již platit a také může být jen pro konkrétní kraj. Držím palečky, koníci si přilepšení zaslouží ( i Vy).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kikinkaaa*
Datum: 17.10.12 19:34

svatá pravda, děkuji za odpověď, pokusím se něco pořešit, a zjistit tedy tady v okolí co bych pro to mohla udělat. 'Určitě to přilepšení by si zasloužili.! letošní zimu budou muset zvládnout na pastvě bez přístřešku, snad do příštího roku něco málo našetřím abych jim mohla zajistit zázemí. Prosím tu o pomoc jen z důvodu nedostatku financí, koně jsou velice nákladné a každý den mám obavy co se všechno může stát a já nemám ani korunu na víc na případnou léčbu a veterináře, myslím že je tohle špatně, ale momentální situaci se snažím řešit a aspoň vím že mé koně nezkončí nikdy jako kost a kůže u některých majitelů, kteří mají sklony k týrání. Věřím že se vše brzy obrátí k dobrému :)

Od: pb®
Datum: 17.10.12 19:55

Chovat koně celoročně venku bez přístřešku lze pouze u rustikálních plemen. Ostatní musejí mít přístřešek. Postavit ho vlastnoručně moc nestojí. Stačí pár kůlů a krajinek přímo z pily.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kikinkaaa*
Datum: 17.10.12 20:30

No kdyby aspoň na těch pár kůlů byli ty finance.. určitě to nějak vyřeším, jen se mi je nechce držet na 2ha půdy celou zimu kde mají možnost zajít do stáje. Určitě jim to budu střídat. Mám špekátého hucula a Paintku která je tak odchovaná 24/7 venku od hříběte, odkoupila jsem ji když za sebou měla už dvě zimi venku bez přístřešku a denně se zavírali na 2-3 hodinky do stáje, pak zase hurá ven.. Ovšem když budu mít dlouho školu a nebo budu po škole dlouho v práci, nebudu je mít jak převádět domu do stáje, takže si pár nocí v zimě užijou. Pozemek je ale chráněný, dokola obrostlí stromy, takže si mohou zalést pod ně a hlavně je to níže, takže jim tam nefouká.. Určitě do budoucna přístřešek postavím, jen tuhle zimu to už nestihnu..

Od: pb®
Datum: 17.10.12 22:12

Dva koně mají k dispozici dva hektary a volný přístup do stáje? Tak co řešíš? Naprosto ideální ustájení. Není třeba je někam převádět a nechat bez přístřešku, na vypohybování toho mají dost. Ono nejde o to, že kůň v zimě přístřešek potřebuje, stejně stojí celou noc u balíku sena, dopoledne se vyvalí na sníh na sluníčko a přístřešek jde použít jako záchod, ale takový je zkrátka zákon a když by se tvůj chov někomu znelíbil, má oporu v zákoně a může si stěžovat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss
Datum: 17.10.12 10:02

Máte koně, tak ať vydělávají, vozí lidi, zájemci o svezení pomohou při úklidu, pořádat akce... Já bych dotace zrušil, to nám odsává peníze, kde je jich třeba, pak nadáváme na zvyšování daní a pod... Ceny jsou pak zmršené. Takto podnikat, pobavit se by chtěl kdekdo.
Podívejte se na ty, co se tím skutečně živí, co všechno pro to podnikají (a když nemám čas, tak si najmu lidi, nebo toho nechám). Jinak proti koním a pod nic nemám. Jen ta ekonomika u nás...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kikinkaaa*
Datum: 17.10.12 19:28

Chápu, ale pokud potřebuji pomoc do začátku, rozjezd, sama jako student to nezvládnu. Vím že se tím dá uživit, mám licenci a oprávnění učit, ale dnešní aktivita dětí je vidět jen za monitory počítačů. A když ne, tak jsou buď z ruky a nebo jim nemá kdo financovat hodiny výcviku. Na práci pro takové lidi mám jednoho koně a ještě dokáže spousty lidí naučit, druhou kobylku mám do sportu, jezdím ji jen já, děti by ji nezvládli a mám s ní před sebou ještě dlouhou cestu ve špičkových sportech. Většinou lidé znají jen vysoké koně a skákání přes překážky, adrenalin, (parkur), málo kdo zná, ví a chtěl by se naučit přirozenou komunikaci a westernové ježdění, kowbojů je bohužel v naší republice minimum, a já spadám mezi ně. Né každé dítě má sen, sedět v sedle při každodení práci s dobytkem, dnešní děti vidí jen svezení a koně uhnat, jsou nezodpovědné a nechápavé. I pžes to všechno jsem se rozhodla že budu trenérem, a pokusím se něco změnit, jen ten zájem je minimální a pro mě je velice nákladné splnit si svůj sen, být rančerem jako v ti v Americe. Pořád věřím, že se vše změní, přístup lidí, zájmu, ale momentálně si nemůžu udělat takovou reklamu, všechny své finance vkládám na uživení mích miláčků a nezbývá mi ani koruna abych mohla s koňmi vyjet do ´světa´ a ukázat se, pořád jsem takovej ten jeden malej koňák o kterém lidi neví a proto se to snažím změnit. :)

Od: bohemica*
Datum: 17.10.12 20:44

*srdce*My koně chováme i trénujeme. Jezdíme na vyšší soutěže. A to už téměř 40 let. Z praxe ti můžu říct, že tvoje představy jsou poněkud mimo realitu. Nechci ti brát romantické sny, ale bez finančního zázemí a rezerv, koně těžko držet. V holém výběhu bez přístřešku celoročně koně nemůžeš mít. Na zimu budeš potřebovat kvalitní krmení. A co se týká farmaření na koni- dnes už v zemích s touto tradicí objíždějí rančeři stáda většinou na motorkách nebo čtyřkolkách a kovbojštinu provozují už jen jako sport, ve které se odráží několikasetletá tradice. U nás westernové ježdění nemá téměř žádnou tradici ani opodstatnění. *srdce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kikinkaaa*
Datum: 17.10.12 21:20

proto věřím, že se mi podaří to změnit k lepšímu ;) koně mají kde být i kam se schovat, jak jsem psala budou na pozemku o 2ha kde mají volný přístup do stáje, kterou si poněkud rychle zadýchají, na pastvu je budu vodit, aby se proběhli ale nebudou tam pořád..Vím že tady v čr to není žádná tradice, ani se to už nevyužívá v zemích kde byl počátek této komunikace a práce s koňmi, ale proč to tu nezavést.? :) není na tom myslím nic špatného, a kdo by si to nechtěl zkusit ;) Myslím že tohle je i pro samotné koně příjemnější, než honění na barelech či tyčích, tento dnešní sport už není co býval, do koní se kope špornama na maximum a takovýhle kůň si odjezdí jen pár sezón a pak jde zdravý do pytle :/ Ještě pár let zpět to byla skvělá podívaná a každý westerňák toužil po tom se zúčastnit, teď je to už jen pro lidi co si jedou pro výtězství a nic jiného (myslím že snad ani pak nemohou mít toho koně ani rádi když ho zmagoří do rychlosti na maximum..) spíše mi to připomíná dostihy akorád ve westernovém sedle a s poněkud těžší a nebezpečnější tratí pro koně.. Myslím že tu zavádíme diskuzy úplně mimo téma, takže bych tohle asi ukončila :)

Od: buss
Datum: 17.10.12 21:37

Mnoo, představy, vidíš jen jednu stránku. Oni si na to ježdění, pokud nejsou kóoor bohatí musí vydělat. Takových je kopa a asi víš, co stojí péče o koně měsíčně.A když mají výsledky, prezentují se dostanou i penízky, Proč sponzorovat někoho, kdo se jen rád projede na koni? Už jsi pořádala nějakou akci, zajistila si nějakého sponzora, dělat reklamu? Máš s něčím takovým zkušenosti? Najdi si někoho, kdo to dělá a pouč se. Když ti to půjde, on i ty penízky někdo dá. Co třeba tábor pro děcka, kovboji tebou zatracení, indiáni? aj...
Projeď si weby koňáků! Třeba toto..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kikinkaaa*
Datum: 17.10.12 22:30

Myslím, že tohle není tak úplně na místě, rozjela se u debata o něčem mimo téma myslím. Tázala jsem se jak je to s dotacemi a né se sponzorstvým. :) Nemyslím to zle, jen nechci aby někdo soudil předčasně a neoprávněně ;) Vím jak to chodí a vše má svůj čas. Nebudu si udržovat sponzora, když momentálně studuji a ještě ktomu chodím na brigády, na koně a práci s nimi mi zbývá pak už jen minimum času, vše přijde na řadu až po absolvování. Až budu mít konečně dostatek času na pořádný tréning a ježdění po soutěžích ;)

Od: bohemica*
Datum: 17.10.12 22:46

*srdce*To jsem ráda, že koně nebudou celou zimu venku, jak jsi původně psala. Máš velké plány a entuziasmus, v tom ti nebude nikdo bránit, jen je škoda vynaložené energie když jde jaksi mimo. Trochu mě zaráží, že píšeš, že studuješ a přitom to tvoje psaní (promiň) je samá hrubka. Snad by ses měla více věnovat škole a potom teprve koním. Zdá se, že je toho na tebe opravdu hodně a nikomu to neprospívá. Já jsem nedovolila dceři jezdit, pokud začala lajdačit ve škole a to byla pro ní největší motivace. Dnes to takhle funguje i na vnučku. Láska ke koním a aktivity s nimi jsou fajn, ale vzdělání je základ. Co bys dělala kdyby ses třeba zranila, co potom? A u nás v rodině se vždycky tradovalo , že házet hnůj může i člověk s VŠ, ale člověk, který umí jenom házet hnůj, ten se uplatní zase jen u toho hnoje. Až budeš žádat o ty dotace, nech si to od někoho zkontrolovat, ať to nemáš s hrubkami. Držím palce!*srdce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kikinkaaa*
Datum: 17.10.12 23:09

Vím že momentálně píšu jako to prase, ale nedostatek času mě omezuje nad přemýšlením kde se jak překliknu ;) Pokud píši pomalu a soustředím se, jde mi to jedna báseň, ale to jak píšu tady, nestojí ani za řeč, nakonec, nedělám si tu reklamu, ale odpovídám v rychlosti na vaše odpovědi *smich* Děkuji, za upřímnost.! Málokdo se najde kdo hned nazačne kritizovat, ale řekne to normálně a ne ve zlém ;)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.