Cvrčci - samička nebo samec?

Od: Datum: 16.10.12 22:04 odpovědí: 2 změna: 20.12.14 20:17

Zdravím,

chtěla bych vás požádat o radu ohledně cvrčků. Spolubydlící na bytě chová štíra a jemu jako potravu cvrčky domácí, ty má ve sklenici. Minulý týden jsem na posteli objevila cvrčka, toho spolubydlící chytnul a hodil štírovi. Ten den měnil cvrčkům listy a domníval se, že ten jeden cvrček byl na listě a asi z něj spadnul. Po mé námitce, že sklenice není utěsněná a můžou z ní utíkat, sklenici ještě utěsnil, takže teď z ní nic nevyleze. Dneska večer po koberci ale zase jeden cvrček běžel. Sklenice je ale utěsněná a naposledy se s ní manipulovalo minulý týden. Jak dlouho může ten utečenec přežít bez potravy, než pojde? Bohužel nevím, jestli utekl nebo jestli nám nějak lezou do paneláku (3.patro). A jak poznám samičku od samce? Ten minulý týden cvrkal, dneska jsem tu ale žádné neslyšela, tak se bojím, jestli tu nebyla samička a nenakladla tu vajíčka. Pokud by to byl další cvrček na útěků, tak by to měl být samec, prý se tedy v těch krabičkách aspoň prodávají samci.

Budu vděčná za každou radu, protože mám fobii ze všeho lezoucího a létajícího hmyzu apod.

Děkuju.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kritik*
Datum: 17.10.12 08:47

Samice má narozdíl od samce na zadečku kladélko (vypadá to jako dloooouhé žihadlo). Je to už poznat ještě dříve než cvrček doroste do dospělosti. Samci cvrkají. Pokud bydlíte v paneláku, můžou cvrčci přežívat většinou ve vodovodních stoupačkách, kde je teplo. To mají rádi. Potravu si vždycky najdou. Stačí jim drobečky z kuchyně nebo kdejaký odpad. Hlady tedy neumřou :) Dokonce vyrostou a samci vám budou "hrát na housličky" pěkných pár týdnů. V krabičkách se prodávají samci i samice. Většinou se prodávají exotické druhy cvrčků (banánový, dvojskvrnný a jiné), kteří se bez řízených podmínek množí jen velmi špatně. V paneláku většinou dorostou do dospělosti a zahynou.

Může se ale stát, že vám do paneláku stoupačkama nalezli cvčci domácí, kteří přežívají poměrně snadněji, jelikož to je původní druh. Pak vás budou čas od času obtěžovat svým zpěvem a občas i nějakého zahlédnete. Proti nim a i těm dalším druhům použijte chemický postřik a palikujte ho do míst, kde se nejvíc zdržují (bytové jádro se stoupačkama, ventilace domu, rohy v kuchyni koupelně a WC).

Nemusíte z nich mít strach... lidi nežerou *smich* Jen jsou otravní *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kamilaliskova
Datum: 20.12.14 20:17

Dobrý den chci se zeptat jak se pozná u cvrčků samec a samička děkuji za odpověd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.