Do čeho dát rybičky, když chybí akvárium?

Od: Datum: 16.10.12 18:01 odpovědí: 14 změna: 16.10.12 20:32

Dobrý den,strašně moc si přeju akvarijní rybičky,ale nemám peníze na akvárko a veškerý to vybavení..

Vystačila by normální malá plastová přepravka?

Co si o tom myslíte vy? Prosím poraďte..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.12 18:06
avatar

Proč ne :). Staší i půl litrová sklenka a dvě neonky :). Akorát čatěji měnit vodu...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: katulqa
Datum: 16.10.12 18:06

Takže nemusí mít filtr a takový ty věci?

Datum: 16.10.12 18:25
avatar

Když jim dáš dolů pár kamínků, dovnitř nějakou mini kytku tak jim to bude stačit, kytka jim s kyslíkem pomůžet... tedy pokud budou jen dvě... ideální je kytka okusovatelná...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.12 20:07
avatar

Nemusí :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.12 18:27

No, filtr tam být nemusí. Pokud ale v akváriu (nebo přepravce) není filtr, musí zde být odpovídající množství vodních rostlin. Ty by zajišťovaly rybičkám a případně plžům, mlžům dostatečně okysličenou vodu. V tomto případě ale doporučuji spíše větší nádobu, skleněnou nebo z plexiskla, aby se do ní tyto rostliny vešly. Taktéž je potřeba dobré osvětlení (zářivka, teplá) aby rostliny mohly provádět fotosyntézu. Každopádně ale budete potřebovat krmivo! Ocenil bych, kdybyste uvedl, kolik rybiček a jakého druhu by jste si chtěl koupit. Doufám, že odpověď jako taková stačí a že jsem pomohl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katulqa
Datum: 16.10.12 18:31

No pro začátek si chci koupit jen 2 rybičky.. A druh ještě nevím.. podle toho co budou mít ve zverimexu :)

A jaká rostlina by to měla být?

Od: zakovadrahoslava*
Datum: 16.10.12 18:50

co třeba zvolit betu bojovnici ta může být povětšinou sama a bez filtru osvětlení pak stačí dle mého názoru lampička, na dno trochu štěrku a nějakou tu kytku. je to hezká ryba, kterou myslím, že můžete chovat i v páru :)

doplněno 16.10.12 19:24:

rozhodně bych dala na doporučení uživatele "ar" co se týče akvárka okolo 60l není ani tak dráhé. navíc počáteční investice jsou trošičku větší, ale za to poté skoro žádné. každopádně je nutný filtr, aby se voda nekazila a navíc také může vodu okysličovat. dno štěrk o frakci kolem 4mm a každopádně osvětlení stačí jednou zářivkou 18W. chovat můžete živorodky např. paví očka neboli gupky, black molly a i nějaké ty neonky. na dno bych zvolila ancistruse a pancéřníčky. z rostlin jsou krásné a nenáročné třeba cryptocoryny ,echinodory, hygrophilla, nebo dokonce i anubias barteri var. nana ten ale neroste tak rychle.;).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ar*
Datum: 16.10.12 19:04

Katulaga, to opravdu není dobrý nápad. Ty jsi asi nepochopil(a) , že si hoummy® a hangar® dělají legraci a lightknightcz® je tak trochu vedle jak ta jedle. Filtr není v nádrži jen kvůli okysličování, to by se nejmenoval filtr, že.

K otázce: pokud chceš začít s akvaristikou, je nejprve potřeba si něco přečíst, vybrat si ryby které chceš chovat a podle toho volit nádrž. Píšeš, že nemáš peníze, pokud nebudeš mít patřičné vybavení, budeš kupovat ryby dokola a ve finále se to jen a jen prodraží.

Spíše než unáhlený nákup ryb a dávat je do nějaké plastové nádoby, bych opravdu doporučoval něco nastudovat a poprosit rodiče, jestli by něco "nepřinesl jéžišek", do té doby o akvaristice budeš vědět určitě alespoň základy. Já bych jako začátečníkovi doporučil nádrž alespoň 60 litrů a začínat s málo naročnýma rybama a kytkama.

http://www.zoo-doma.cz/akvari…tika/zaciname-s-akvaristikou/

http://www.akvaristik.cz/25-zaciname-s-akvaristikou.html

Levné nádrže a technika se nechají koupit třeba na Aukru ( http://aukro.cz/listing.php/search?category=8532&change_view=1&order=d&sg=0&string=akv%C3%A1rium )

Hlavně na nic nespěchej , otom akvaristika není. Akvaristika není mít ryby ,ale chovat ryby a to je velký rozdíl.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.10.12 19:52
avatar

Jinak naprostý souhlas s @ar .Tady máš odkazy,kde se co dá např.nakoupit a kolik by činil rozpočet.

http://levnaakvaristika.cz/ak…ited&order_by=2&order_by_dir=

http://profizoo.cz/

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.10.12 19:25
avatar

To rozhodně stačit nebude. Je to přesně jak píše ar.

Docela určitě ti ty rybky uhynou, pokud to uděláš. Bez filtru se neobejdeš, víš kdyby to fungovalo tak jednoduše, tak bychom nikdo filtry neměli. Je to opravdu nutnost. Akvárko i potřebné vybavení můžete koupit na inzerát, nemusí být nové. Popros rodiče, Vánoce jsou za rohem :) Ať se ti daří.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 16.10.12 19:27
avatar

Holka, ty máš dneska starosti. Nejdříve tě zajímá magie, pak se ptáš, jestli divná, a nepolíbíš kluka ani babičku a teď bys dala rybky do plastu. Nevím, nevím, s čím ještě dnes překvapíš. A co maminka, zeptej se jí, co ti řekne. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katulqa
Datum: 16.10.12 19:52

To víte.. dneska překvapuju nějak často :D

Od: pohankajakopohanka
Datum: 16.10.12 19:59

,,pt,, děvče je mladé a teprve se hledá, chtěla koně, potkana, rybičky, zajímá se o magii ale stále nemá peníze, možná si chce přičarovat penízky. Myslím, že je to týrání zvířat, mermomocí si je pořídit a teprve potom jim zajišťovat potřebné zázemí,ubytování atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.10.12 20:32
avatar
Zkus jí dát do hlubší skleněné mísy nebo do 5ti litrové sklenice. A menší akvárium nestojí zas tak tolik. Zkus si našetřit peníze. :)
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.