Jedno nebo dvě koťata do bytu?

Od: Datum: 13.10.12 18:33 odpovědí: 11 změna: 02.01.13 21:37

Mám 4 měsíčního kocourka. Je báječný. Já však žiju sama a musím ještě chodit do práce, takže je od rána do odpoledne doma sám. Známí mi říkají, že mu mám pořídit kočičí kamarádku, aby se nenudil. Já však mám obavy, že by žárlil a že by si už nepřipadal tak jistý svým "vládcovstvím" nad bytem. Jak to tedy je? Je lepší, když je kočka sama nebo když jsou dvě?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: break*
Datum: 13.10.12 18:47

Moje teta má taky kočku, žije jen se svým už skoro dospělým synem. Kocourkovi samota nevadí, je to taky ještě koťátko a nikdy mu nevadilo, že je doma sám. Je to tak trochu lenoch, tak předpokládám, že odpočívá. Když se teta vrátí z práce, tak se s kočkou hraje a mně přijde, že si jí ten kocourek i víc váží, že je mu "vzácnější". Zůstala bych tedy u jedné i z toho důvodu, že kočky jsou aktivní zvířata, co vyžadují zahradu, nebo aspoň procházky, neřekla bych, že dokáží být dlouhé zavřené. A hlídat na venku dvě kočky (jako na vodítku) je přece jen docela těžké, obzvlášť, kdyby si nesedli. To je můj názor :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: johanka*
Datum: 13.10.12 20:01

Kocour ven chodit nebude, je to modrý britský fešák, zvyklý v bytě už od původních majitelů.

Datum: 13.10.12 19:10
avatar

Já bych zůstala u jedné kočky. Když jste v práci, tak kocourek většinu času prospí. Bude - li sám, tak bude k vám i víc přítulnější. Záleží na vás, jak se rozhodnete. Kocourek je ještě mladý, takže by neměl dát najevo nelibost u narušitele svého teritoria. Také jsem chovala 2 kočky, nežárlily na sebe. Pořídíte -li ke kocourkovi kočičku, tak pouvažujte o kastraci pokud nebudete chtít koťata.*slunce*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: johanka*
Datum: 13.10.12 20:03

Kocourek bude v bytě, takže kastrace je samozřejmá.

Od: olaf71*
Datum: 13.10.12 19:21

kdysi jsem si vzal do bytu (dům) dvě koťata. ani ne za týden šla ven. za tu dobu stačila zničit sedačku,koberec a reproduktory k hifi (hedvábná membrána výškového repra) :)

teď pro jistotu ani jedno

Ohodnoceno: 1x
 
Od: andrea1*
Datum: 13.10.12 22:06

Mívala jsem v bytě kocoura a kočku a pak časem přibyla další, která k nám jako koťátko přišla. Když jsou dvě je to o něčem jiném. Hráli si spolu a dováděli, byla to zkrátka dvojka. Napřed jsem měla kocoura, pak jsem pořídila kočku aby mu nebylo smutno. Je to o něčem jiném. Bya s nimi i legrace. Nejvíce dováděli, když jsem se večer uložila do postele a zhasla. To bylo lítání po bytě a dovádění. Byli vychované, věděli, že nesmí na kuchyňský stůl, linku. Na WC jsem měla dveře zajištěné, aby se nedaly zavřít na kliku - měly tam kočičí záchod a všechno bylo v pohodě. Jestli máte kocourka, tak mu poříĎte kočku. Budou si rozumět. U druhého kocoura nevím, jak by to dopadlo. I kočka se musí nechat vykastrovat, protože když po tom na ni přijdou touhy tak to obtěžuje ji i celé okolí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 10:47
avatar

Úplně nejdříve se začněte zajímat o kastraci kocourka. Jinak budete mít smradlavý poznačkovaný byt. Když ho necháte vykastrovat pozdě, zvykne si značkovat a už to bude dělat stále.*hej*Když mu pořídíte kamaráda, kterého také necháte vykastrovat, budou kámoši a zabaví se, když nebudete doma. Molokdo má doma jen jednu kočku. Čím dříve, tím rychleji si na sebe zvyknou. *placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: johanka*
Datum: 14.10.12 12:06

Již jsem se na kastraci informovala u veterinářky. Bylo mi řečeno, že nejdříve ne jaře. Že příliš včasná kastrace by mohla mít neblahý vliv na močové cesty. Mého prvního kocourka - peršana - jsem nechala kastrovat dost záhy - asi v půl roce. Dožil se téměř 18. let. Tento mazlík má teprve 4 měsíce. Nerada bych to uspěchala, nerada bych mu ublížila. Prý je ten správný čas až když začne značkovat. Mně to ale přijde pozdě!?

Datum: 15.10.12 08:37
avatar

Určitě mu pořiďte kamaráda.Vy nevíte,jak se doma nudí nebo jestli doma mňouká,když jste pryč.Já jsem pořídila mé kočičce kamaráda když mi sousedka řekla,jak prý mi doma kočka mňouká,když odejdu do práce.Vždy když jsem se vracela z práce,čekala na mě na botníku přímo za dveřma.Byla vyloženě nešťastná ze samoty.Teď už máme přes dva roky kocourka a je to sehraná dvojka,spinkají spolu,hrají si spolu,i chodí společně jíst,mazlí se a myjou navzájem.Je to krásný je pozorovat.Samíček i když je o 3kila těžší stále bere Nelinku jako svou mámu,kterou poslouchá ,protože s ní vyrůstal od svých 2 měsíců.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: andrea1*
Datum: 16.10.12 23:18

Je to tak, jak píše Wanesa. Dneska už jsou moje kočky (Kocour peršan, kočka khméra) v kočičím nebi a pochovaní na zahradě pod jalovcem.Zbyla hezká vzpomínka na ně. Určitě máte cit pro zvířata, to je vidět. Nyní máme už jenom tu třetí, co k nám přišla jako kotě. Protože jsme již v důchodu a další zvířátko, kvůli těm smutným koncům nechceme, tak jsme již další kočku nepořizovali. Vím ale, že by byla daleko šťastnější, kdyby měla kamaráda. Je na nás vyloženě závislá, je pořád s námi a když se odněkud vracíme tak nás vítá u vrátek. Máme tu výhodu, že bydlíme v rod. domku se zahradou a kočky mohly chodit i ven.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.13 21:37

Já bych mu ještě pořídila kamaráda(ku).Sama mám tu zkušenost.Když jsem si pořídila ragdolla,tak jsem mu po půl roce pořídila kocourka(malého briťáčka).Hned od prvního dne byli kamarádi.Starší kocour mu děla mámu i tátu.Za rok jsem si jela pro 3 kousek do sbírky maiŇáka.Když jim bylo kolem 12měsíců dávala jsem je kastrovat.

Před 2 měsíci si syn pořídil kočičku sphynxe a když nejsou mladí doma přinesou ji k nám a kočička je u nás a také není problém.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.