Jak naučit kočku chodit na záchod

Od: Datum: 09.10.12 21:17 odpovědí: 4 změna: 10.10.12 08:58

Dobrý den.Přinesla jsem si domů kočičku který po porodu zemřela matka a paní majitelka jí vychovala flaškou a mlíkem.Problém ale je že kotě vyrůstalo ve chlívě a nedodržuje čistotu.Doma jsem mu dala zachod s kočkolitem a z něj má panickou hrůzu.Okamžitě z něj utíká a potřebu udělá kde se mu zachce.Prosím poradte mi jak ho naučit čistotě.Děkuji za odpovědˇ.Horynová

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.10.12 21:28

Dobrý den, kupte to nejlevnější stelivo, co je. Připomíná to venkovní půdu, písek. Do toho by se měla v pohodě vydělat, kdyžtak se obrňte trbělivostí, ono to časem půjde...

Od: andrea1*
Datum: 09.10.12 21:44

Ahoj, měla jsem v bytě tři kočky, teď už mi zbyla jenom jedna. Kočky jsou od přírody čistotná zvířata. Nikdy se mi nevydělaly v bytě, ale koour chodil rád do sprchového kouta. Tvoje kočička je zkažená z toho chléva. Je důležité, aby viděla a cítila v kočkolitu kočičí trus, který tam dej. A opakovaně ji tam dávej a hlaď ji při tom a mluv na ni aby nebyla nervózní. Jestli bydlíš v rodinném domku se zahradou, tak jí pravidelně pouštěj ven a kočkolit nedávej. Chce to hodně trpělivosti. Jestli bydlíš v tom RD tak účinné je i když trochu brutální, když se někde v bytě vydělá, tak jí v tom tzv vymáchat čumák a vyhodit jí ven. Ale to až bude starší. Potom ji sice celý den neuvidíš, ale ona přijde. Také lze kočku naučit chodit na lidský záchod. Ale to v té míse musí také vidět a cítit kočičí lejno aby pochopila.

Datum: 09.10.12 21:47

Je to již dávno, co jsem si přinesla domů polodivoké kotě. Bylo zvyklé konat potřebu venku, kde chtělo. První dny také nechtělo chodit na kočičí WC, které mělo v koupelně. Asi po 3 dnech jsem mu do jeho záchodku dala jeho výkaly a kotě na noc ponechala v té koupelně. Od té doby tam začalo chodit vykonávat svojí potřebu. Zkuste vyměnit náplň WC jinou značkou. Buďte trpělivá, kočička se to naučí.

doplněno 09.10.12 23:13:

Každý má svůj způsob jak naučit kočku chodit na WC. Já bych nedokázala kočce vymáchat čumák ve výkalech. Mám na to svůj názor. S láskou a trpělivostí to půjde lépe. Na co budu mít kočku, která se mne bude bát?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.10.12 08:58

Vymáchat čumák ve výkalech určitě nepomůže ale zkuste koupit v lékárně kozlíkové kapky(stojí cca 40Kč)nakapejte je do záchůdku.Kočkám ty kapky mooc voní a myslím,že tam začne samo chodit...chce to čas.

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.