Jak na dva Beagly

Od: Datum: 29.09.12 15:40 odpovědí: 5 změna: 03.10.12 21:38

Dobrý den, Ahoj,

má tady někdo zkušenost s Beagly, nemusí to tedy být jen beagl, kdo jich tedy má víc než 2. Protože jsme si pořídili s k psovi fenu a náš Bártík. Se začal chovat divně vyžaduje více pozornosti. To je asi normální, ale nelíbí se mi že si všehcno nechá líbit. Máte někdo s tím zkušenost jak ocílit toho,aby si všechno nenechal líbit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: marenka*
Datum: 30.09.12 00:07

Mám dva psy. Sice ne Beagly, ale myslím si, že to je v tomto jedno. Jde o to, že jste vytvořila prakticky smečku. Ve smečce je někdo vždy Alfou, jejím vůdcem. Musíte to být Vy. Plno lidí se domnívá, že když dá psovi absolutní volnost a nebude ho přeci "buzerovat", že pes bude šťastný. Není to vždy tak, on ten pes vůdce potřebuje. Ne proto, že by bažil po tom sedni, lehni, ale vůdce = bezpečí.

Od koho si nechá vše Bártík líbit? Od fenky? Zdá se mi že fenka přebírá vůdčí funkci a Bártík se podřídil. Už to je špatně, jestli se má někdo nad někoho povyšovat, jste to jen a jen Vy. Kolikrát si psi musí vyřídit pozice mezi sebou, u našich taky došlo k pár potyčkám, ale jsem tu já. Musím uklidnit provokatéra a podpořit tím utlačovaného. Takže když jeden z mých psů začal do druhého šťouchat, začala jsem je sledovat. Začali si hrát, vše v pořádku, až do chvíle když jeden z nich začal být na druhého hrubý, kousal ho do krku, tahal za kůži a viděla jsem, že ten druhý neví kudy kam. Okřikla jsem je "nechte toho" a posadila si je každého k jedné straně nohy. A dívala se, jak se chovají. Dokud nepřestal provokatér pošťuchovat, nesměli se hnout. U nás to zabralo, jak se začnou provokovat, už mi stačí vyslovit jméno toho, který zlobí a je klid ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: skaculka*
Datum: 30.09.12 08:56

Moc děkuji, za odpověď a hlavně za radu :) Snad to bude fungovat!

Od: viky®
Datum: 30.09.12 00:33
avatar

Dobrý den, Skaculko. "Mařenka" to napsala úplně přesně. Jak je více psů, vždy musí být někdo vůdce a to je páníček. Ten musí určovat, co se smí a co se nesmí. Správně by mělo stačit slovo, nesmíš, nebo jméno psa, který je agresivní vůči jinému psu.

Začněte dělat rozhodčího Vy, kroťte rebela a povzbuzujte slabšího. Za pár dní, uvidíte, jak slabší bude získávat jistotu a bude z něj zase "Pan pes," který se nebojí ozvat, když je potřeba. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bagi®
Datum: 02.10.12 17:37

Jasně, že vůdcem smečky musíte být vy a psy mít vždy pod kontrolou. Ale pokud máte psa a fenku tak fena bude vždy dominantní. Pes se jí musí podřídit. Já sama mám 4 psy, 3 fenky a jednoho kastráta. Tonda se podřizuje všem třem. Ta největší se snaží být vůči ostatním velmi dominantní a zkouší to na feny i venku. Musím jí mít vždy na očích a hned jí krotit. Malé jezavčice si na to zvykly a dobře s ní vychází.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jokr
Datum: 03.10.12 21:38

Mihl jsem se vloni v předvánoční čas Brnem, na Zelňáku... Bylo ráno, prostor byl ještě volný a procházel tudy pán se skutečnou smečkou psů... Střední velikost, různé rasy... Byli nádherní, žádná vodítka, žádné košíky, nic... Cupitali poslušně v houfu a ani na krok od pána, Alfa samce... Než jsem vydoloval mobil s foťáčkem byli pryč...
Promiňte, ale je vás moc, až moc těch, co se ptají až když je příliš pozdě...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.