Chci vytrávit potkany, ale mám psy

Od: Datum: 24.09.12 21:29 odpovědí: 12 změna: 27.09.12 19:11

Dobrý večer,

kolem baráku se nám usadili potkani.

Manžel se je nejprve snažil vychytat do takové klece,ale

je jasné,že tímto způsobem to nezvládneme.Je jich víc a víc.

A tak uvažujeme o použití jedu.Jenže máme dva pejsky.

A tak bych se ráda zeptala,jestli se může otrávit pes tím,že sní

otrávenou myš či potkana?

Moc děkuji za pomoc.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bena*
Datum: 24.09.12 21:31

Pro psa to může být nebezpečné. Zrovna jsme dělali deratizaci a deratizační firma mě upozornila na toto nebezpečí a na dveře nalepili upozornění, ať si lildé dávají pozor na děti a zvířata.

Od: mowla*
Datum: 24.09.12 21:34

Nebylo by jednodušší pustit na potkany psy?

Od: krkovicka*
Datum: 24.09.12 21:43

Uvařte sladkou krupicovou kaši a do ní nadrťte sklo.Nejlépe tenké a slabé/například ze žárovek.Nechte jí tam kde máte potkany.Určitě je máte někde schovaný než jen venku-kulna,sklep,garáž... Ony tý potvory poznají že granule jsou jedovaté.Zabijete pouze jednoho potkana a to posla,který je musí sníst jako první než ostatní jedinci.Se psama poradím jen to aby jste je na den-dva daly pryč.Než kaše bude snězena do mrtvého potkana už nekousnou a do otraveneho už vůbec ne.Poznají to.

Datum: 24.09.12 23:30

*srdce*otázka problematiky s potkany (myslím, že se někdo ptal na krysy) tu byla nedávno řešena celkem podrobně. Najděte si v odkazech těchto stránek patřičné odpovědi.*srdce*

Od: hop®
Datum: 24.09.12 23:47

Ano, může, buďte velmi opatrná!

Od: viky®
Datum: 25.09.12 00:21

Dobrý den, Gabčo. Když u našich sousedů se objevila krysa, tak jsme použili jed. Protože také máme pejsky, tak jsme to řešili košíkem. Protože zahrada je velká a pejskové mají volnost, tak pokaždé, dostávají košík. Mohou být venku, jak dlouho chtějí, štěkáním Vás upozorní, když nějaká mrtvola, je na Vašem pozemku. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 25.09.12 13:14

Můj nebožtík taťka potkany střílel vzduchovkou. Měl mušku jako Vinnetou. Ale často dlouho a dlouho tiše seděl /zvláště vpodvečer/, než začali vylézat ven. Jaga.

doplněno 25.09.12 13:17:

V železářství se také koupí velká past na potkany, je na stejném principu, jako na myši /péro, návnada.../, ale bývá kovová. Pokud ji někde nalíčíte, přivažte ji drátem k nějakému sloupku, skobě apod. Často se stane, že zraněný potkan ještě někam uteče i s pastí a schová se. Past už se nenajde.

Jinak při použití jedů opravdu pozor na pejsky.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.09.12 19:03

Všem moc děkuji za rady.Dnes jsou psi celé odpoledne puštěný a mám v plánu je nechat co nejdéle.

Snad ten menší neuteče.Těch jedů se opravdu bojím,proto doufám,že se psi budou snažit.

Datum: 25.09.12 20:22

Gabčo osvědčil se manžel se vzduchovkou a baterkou (musí být bezhlučná) a ještě měl večerní zábavu na několik týdnů. Také jsem se bála jedů abych neotrávila kočky.

Ohodnoceno: 2x

Od: stek®
Datum: 26.09.12 21:05

Mám stejný problém, mám na zahradě fenku a ta někdy nesní granule, tak když si jde lehnout tak se ke granulím připlazí potkan a jí je, jednou se stalo že se poněm fenka rychle ohnala, ale stejně ho nechytila. Teď pojedem na tři dny pryč s fenkou, tak na místo kde dojídal potkan granule, dám místo granulí jed na potkany. No tak uvidím co se chytí esi kolem pobýhajicí myši, nebo ten potkan

Datum: 27.09.12 19:00

Ahoj všem,tak "kluci" byli úspěšní.Hned ten první večer,krátce po setmění jednu potvoru dostali.

Jenže během okamžiku ji roztrhli a kdyby tam nešel manžel,tak ji snad snědli.No fuj-hrůza!

A to je právě to,čeho jsem se bála.Oni totiž i když chytí myš ,tak jí sní.

Co myslíte,mohli se ty potvory stáhnout ze zahrady pryč?Už tu nemají klid,když jsou psi puštěný.

Datum: 27.09.12 19:11

Dobrý večer,to bych ani nevěřila,že bude ptkan tak drzí.

Ale tím,že dáte jed do granulí a odjedete pryč ...no to teda nevím,jestli něco vyřeší.

A nebojíte se toho až se vrátíte,aby vaše fenka nenašla přiotrávenou myš nebo potkana?

Já teda nevím co máte za rasu,ale naši psi (jezevčík a foxteriér) by si nejspíš kousli.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.