Pes kňučí když potkáme jiné psy. Co s tím?

Od: Datum: 24.09.12 20:58 odpovědí: 9 změna: 28.09.12 16:25

Dobrý den,

mám problém a nutně bych potřebovala poradit. Mám rok a půl starého jacka russella. Vždy byl hodně závislý na jiných psech (všechny si musel očuchat, pohrát si...) ale v poslední době je to k nevydržení. Když potkáme psa, jakéhokoliv, i když ho nikdy neviděl, začne jančit. Tahá za ním, dokonce kňučí a poštěkává si. Jsou chvíle, kdy se za něj opravdu stydím. Nevím co s tím. Zkoušela jsem ho zaujmout na pamlsek, hračku, pískátko a nic... Nemáte nějakou osvědčenou radu, co zabírá? Momentálně to řešíme tak, že si ho přitáhnu k noze opravdu na krátko jdem kolem a říkám "nesmíš",jenže to jaksi nepomáhá... Potkáme dalšího psa a je to tu zase...

Děkuji za jakoukoli radu

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: laybor*
Datum: 24.09.12 21:17

Chce se slušně řečeno přátelit ,

najděte mu nevěstu .

Datum: 24.09.12 21:19

Ráda bych, ale jelikož máme bezpapíráka a má i pár vad, moc se mi nechce šířit jeho geny... V krajní možnosti přemýšlím spíše o kastraci ale nejradši bych se tomu vyhnula... Nechci mu brát jeho přirozenost a kdoví, jaký by byl potom...

Od: ron*
Datum: 24.09.12 21:31

Dobrý den.

Nᚠpes dělává něco podobného. Kňučí, jančí - chce se kamarádit. Trestat ho nemá cenu. Držím ho na krátko, jako Vy. Když je možnost, střetu s jiným psem se vyhnu. Mám zkušenost, že ho to zase přejde. Jsou to jen taková období. Vykastrovat bych ho určitě nenechala. I já bych se bála, že se změní jeho povaha. Sousedi mají stejného psa, jako my. Necháme je občas proběhnout se spolu. Jsou pak oba klidnější, spokojenější.

Datum: 24.09.12 21:42

Trestali jsme ho zezačátku, ale pouze hlasem, on je na to šíleně citlivý. Většinou stačí tvrdší tón a už se mi válí u noh. Ale venku to na něj nezabírá, jakoby měl klapky přes oči i uši... Já bych mu strašně ráda dopřála proběhnutí, ale bohužel u nás je povinnost mít psa na vodítku a proběhnout volně se může pouze na louce. Jenže my máme problém s tím, že malé psy nebere jako sobě rovné a rovnou si to štráduje k velkým (fenky miluje se psy se pral - to se nám naštěstí podařilo odbourat). A velcí si zase nechtějí hrát s ním. Doufám, že ho tyhle nálady brzo přejdou jinak už vážně pomýšlím, že ho někam odvedu a nechám tam :D (samozřejmě si dělám legraci:))

Datum: 24.09.12 23:42

*srdce*Zažila jsem na zahraničních výstavách, že štěňata různých plemen a různého věku ( a samozřejmě různých majitelů) byla vpuštěna na ohrazenou plochu stadionu a za přítomnosti všech majitelů se seznamovala. *srdce*Vᚠpes dospěl a chybí mu vlastní společnost. Pamatuji si, že když jsem chodila na cvičák, největší odměna pro psy byla, když si mohli navolno hrát (samozřejmě někteří měli náhubky) a dovádět. Pokud vᚠpes nemá kontakt s jinýmipsy, chybí mu to. Dopřejte mu psí společnost na cvičišti nebo v parku, kde se domluvíte se stejně "postiženými" majiteli.*srdce* Vaše úvahy o kastraci bych podpořila, pokud není tak vyjímečný aby po sobě musel zanechat potomky, nechte ho vykastrovat. Vám i psovi, kterého nebudou obtěžovat návaly hormonálních vlivů, se uleví. *srdce*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.09.12 09:24

No, já ho nechávám vyběhat vždy s jeho "kamarády", ale ty ne každý den potkáme. A pak začíná jančit, protože i když si s ním na louce hraju já, není to prostě ono a tu energii na psy mu nevybiju :) Můj pes je vyjimečný (ostatně to si o svém miláčkovi myslí každý majitel :D), ale jen povahově. Fyzicky má málo zubů, uši nahoru a je takový hubenější a větší než by měl být:) Já bych si jeho štěně hrozně ráda vzala, ale co ty zbylé uzlíčky? teď je russellů tolik, že bych se bála aby neskončili ve špatných podmínkách...

Datum: 25.09.12 10:01

Vᚠpejsek je nesmírně temperamentní, společenský a kamarádský. Chybí mu lítání s kamarády. Vyvádí, když někoho potkáte, je radostí celý bez sebe, že jste někoho potkali a že bude legrace. Musíte najít místo a kámoše. pak už takhle vyvádět nebude. *hej*Nemá to co dělat se sexem a krytím. To je úplně o něčem jiném. To je pro toho radílka, který pindá o nevěstě. Protože ikdyž tu nevěstu najdete, ta bude hárat 2x do roka a pes bude krýt 1x 2x? A pokud nehárá, pes o krytí zájem nemá. Takže o čem je řeč?!*cert*

Datum: 25.09.12 22:21

Děkuji za reakci:) budu se ho tedy snažit vyběhávat co nejčastěji a najdem ještě více kamarádů :) Do budoucna přemýšlím i o druhém pejskovi, říkám si, že utvoří maličkou smečku a vystačí si spolu... Doufám :D

Datum: 28.09.12 16:25

Potkávala jsem takovou "smečku", když jsem ráno šla hlídat dítě. Paní měla asi o půl metrů delší pravou ruku, jak házela míček oběma dvěma čubinkám. Ale ony se tvářily spokojeně :)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.