Kamarád pro zakrslého králíčka

Od: odpovědí: 6 změna:
Prosím o zkušenosti a rady, zda je možné dát k dospělému mladšímu samci, který je hodný a mazlivý, kamaráda-4 měsíčního. Vím, že by každý musel mít svoji klec,ale tu má náš brouček jen na spaní a kakání a jinak se pohybuje volně, v kuchyni má ještě z krabic udělaný "paneláček",kde si taky vegetí. Samici z pochopitelných důvodů nechceme:o)
6 odpovědí na otázku

 

 


0x

Možný to samozřejmě je, jsem zastánce chovu více králíčků - necítí se osamocení v době, kdy se králíčkovi člověk nemůže věnovat. Může ale vzniknout pár nepřijemností... Sameček si na nového králíčka pravděpodobně bude těžko zvykat, může dojít i na poranění apod. Taky může začít váš králík značkovat"své teritorium", to samečci dělají. Dva dospělí samci spolu nebudou vycházet, proto by byla nutná kastrace (která by vyřešila i nechtěné značkování). Raději bych doporučila pořídit samičku a nechat samečka vykastrovat. Je to nejlepší kombinace. Mám dvě samičky a jednoho vykastrovaného samečka a vychází spolu skvěle. Samozřejmě období seznamování je téměř vždy náročný... Případné další dotazy ráda zodpovím :)

Děkuji, ano už jsem to taky nastudovala a o jarních prázdninách ho necháme vykastrovat, pak za 2 měsíce pořídíme samičku,aby tedy nebyl ještě ty 2 měsíce plodný náhodou:o),ale poraďte mi zkušenosti - myslíte, že můžu pak k němu-bude mu rok,měl by dárek k narozkám,chi-koupit mladou samici-třeba tak 3-4 měsíce? A jak jste je seznamovala? Musí mít každý svoji klec? My ho máme puštěného,ale na noc chodí do klece.
Tak to je dobrý rozhodnutí. :) Určitě si od někoho půjčte druhou klec, ať jste připravená. Je možný, že na první dny nebo týdny bude nutná. Já jsem zažila 2 seznamování . Jedno bylo naprosto v pohodě. Kdy jsme k prvnímu králíčkovi koupili samičku. Hned byla přijatá. Druhý seznamování bylo horší. Pořídili jsme si 2 měsíční samičku a seznamování trvalo 4 měsíce. Žádný neutrální prostředí na ně neplatilo... Zkoušeli jsme všechno, včetně dávání podestýlky z klece malé králičky do klece starších, aby si zvykli na její pach. Normálně máme králíčky volně po bytě, ale v tomhle období jsem je musela pouštět na sřídačku. Od určitý doby bylo najednou vše v pořádku a vychází spolu velice dobře. Mají jednu klec, kde přespávají, ale jinak jsou pořád puštěný. Králíci jsou mimořádně družný zvířata, špatně snáší samotu, takže šance na skamarádění je téměř 100%.

 


0x
Nemám v tomto zkušenosti,ale četla jsem,že pro lepší seznámení hlodavců je dobré oba první den mírě potřít stejným parfémem. S

 


0x
Nemám v tomto zkušenosti,ale četla jsem,že pro lepší seznámení hlodavců je dobré oba první den mírě potřít stejným parfémem.

 


0x
kluk s klukem by se prali.Zkus si koupit holku a vykastruj jí.

 

 


 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]