Suchý dub do akvária?

Od: Datum: 23.09.12 08:13 odpovědí: 5 změna: 24.09.12 07:48

Dobrý den,
je-li to možné požádal bych vás o radu. Mám na zahradě vyschlý dub (asi 5 let starý), kmeny do 40cm průměr a chtěl bych vertikálním řezem z těchto kmenů vytvořit krátké (tzn. do jednoho metru) a asi 5cm silné fošny a ty bych potom rád různě plasticky upravil a udělal z nich pozadí akvária. Dokážete odhadnout jak dlouho mám dřevo máčet abych ho mohl vložit do akvária aby se rybičkám nic nestalo? Pěstuji cichlidy z Malawi a v další nádrži živorodky, čili poměrně dost odolné a běžné ryby.
Předem velice děkuji za vaší ochotu a přeji klidnou neděli. Jan Turek


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 23.09.12 08:31
avatar

Dobrý den Jane.

Staré dřevo chce nařezat, tak jak potřebujete a vložit ho do vody, která je napuštěná třeba ve vaničce.( dětská) Sledujte, co to dřevo bude dělat. Může tam bydlet, spoustu živočichů. Jak se voda začne špinit, tak chce vyměnit a zase nechat v čisté vodě. Většinou dřeva do akvária necháváme namočené nejméně měsíc, aby byla jistota, že je v pořádku a vše z něj vyplavené. Tak to děláme u nás.

doplněno 23.09.12 08:42:

Jestli máte možnost, nachytat dešťovku do sudu, dřevo mamočit a zatížit v sudu.

Tady je odkaz na to, jak a co dělat z dřevem, které chcete dát do akvária:

http://www.akvarko.cz/clanky.php?str=28

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.09.12 11:32
avatar

Dobrý den,pokusím se s Vámi podělit o svou zkušenost.Léta se zabývám výrobou sklářských forem.Jak už je známo,dělají se ze syrového buku.Pokud se momentálně nevyužívají dávají se vyschnout do skladu.Při dalším použití za nějaký čas,třeba i za pár let je dáváme vařit do sudu.Po převaření je rychle schladíte studenou vodou a tím nasají.Počkáte až padnou ke dnu.

To samé se dá využít i u vašich fošen,poud pospícháte na jejich použití.Jinak samozřejně je můžete máčet několik týdnů ve studené a také nasají.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.09.12 12:01

BEZVA TYP! DĚKUJU

Od: ar*
Datum: 23.09.12 12:08

Honzo, Mbuna a dřevo to nejde moc dohromady. K tlamovcům se nehodí ani kořen, tam opravdu jen "hromada" kamení jako v je tomu v jezeře. Vyrábět pozadí ze suchého dřeva, to bych opravdu nedoporučoval. Jako pozadí vyrobit 3D se vzhledem kamenů. Sám dělám Malawi a pozadí si vyrábím. Není to nic složitého. Mrkni třeba tady co se hodí k Mbunům. http://www.google.cz/search?client=opera&rls=cs&q=pozad%C3%AD+k+tlamovc%C5%AFm&oe=utf-8&channel=suggest&um=1&ie=UTF-8&hl=cs&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=GN9eUPuFFsbbtAasqIHAAw&biw=1276&bih=783&sei=G99eUPqYCoPJtAbQoYHgBQ Co děláš za druhy?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.09.12 07:48

Včera jsem už nebyl u PC.

Já to chtěl zkusit, protože šutrů tam mám už hodně, tak jsem to chtěl trochu zpestřit...

Mám tři druby Tlamovec Lombardův, Tlamovec Livingstonův a Tlamovec modrožlutý.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.