Co to teče z vosího hnízda?

Od: Datum: 22.09.12 15:34 odpovědí: 7 změna: 11.11.14 15:27

Tak si představte, co se nám stalo. Na chalupě v pokoji nám začala ze stropu v jednom místě odkapávat hnědá tekutina. Vylezla jsem to prozkoumat na půdu, je tam jen vrstva izolační vaty na prknech, jinak nic. No a ohromné vosí hnízdo nahoře ve štítu. Pod ním veliký hnědý mokvavý flek na vatě, z toho nám to prokapává až do pokoje. Vosy jsou to divné, velké spíš jako sršni, agresivní... strčila jsem na ten flek lavór a zmizela. Nevíte někdo, co to je? ...*blee*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bo*
Datum: 24.09.12 09:20

S tím lavorem,dobrý nápad.Jinak vosy končí sezonu,zakrátko vyscípají a bude pokoj.Na rok si to ohlídejte,je možné že si udělaj hnízdo vedle

Ohodnoceno: 0x

Od: katulqa
Datum: 24.09.12 15:28

Sice to dělaj vosy,ale mě napadlo.. nejspíšto bude med,jinak nevím :)

Datum: 24.09.12 15:37

Netuším, co to je, ale med určitě ne. Vosy med neprodukují.

Od: krkovicka*
Datum: 24.09.12 15:38
Nedalo mi to a hledala jsem. http://www.strix.websnadno.cz/Entomologie.html nejspíš jde o tekutinu na dolní špičce kde uchovávají zhnile ovoce a na to lepí vajíčka.Hnízdo je poškozené proto ta hnijici tekutina vytéká.Proč tolik,to nevím.Snad jsem trochu pomohla.Zkuste dotaz směřovat na odborniky.

Datum: 24.09.12 19:44

děkuji moc za tip, to by mohlo být... něco jsem si aspoň o nich přečetla - zřejmě to jsou sršni, hnízdo je ohromné (2-3 míče) a dolní část je jakoby ulomená (není do špičky) a rozmáčená tím hnědým - třeba to přehnali s tím shnilým ovocem? *smich*

Datum: 24.09.12 20:07

Taky jsem objevil takové sršní hnízdo v podkroví na chatě. Nic z něj ale neteče. Jen z něj jde strach.

Od: pavelsvec
Datum: 11.11.14 15:27

. Pavel Švec | 29.10.2014 11:00:58 | IP: 212.67.---.---

ODPOVĚĎ: Co to teče z vosího hnízda?, Poradte.cz. Dobrý den, jelikož připojení na Poraďte.cz nějak není možné, odpovídám zde, třeba se odpověď dostane k pisateli. Z VOSÍHO, ČI SPÍŠE ZE SRŠNÍHO HNÍZDA, vytékají fekálie. Vosy jsou čistotnější a mají navíc hnízdo uzavřené kolem dokola, z něho by nic téci nemělo. Sršni jsou trošku prasátka, hnízdo je dole otevřené a tak z něho padají zbytky potravy a výkaly od samotných imág i larev. Typické je po létě, že pod takovým hnízdem je hromádka černé hmoty. Tedy není to z ovoce. Pavel Švec

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.