Je mozné takhle spřátelit kote se psem?

Od: Datum: 22.09.12 10:11 odpovědí: 4 změna: 22.09.12 12:34

Dobrý den, za týden si jedu pro kote. Nikdy jsem ho na živo nevidela a kotě mě vůbec nezná. My máme ještě pejska NO. Jsou mu 3 roky a napadlo mě že až kote privezu tak ho nechám pejskovi očuchat v přepravce, aby se kote nebálo že mu ublíží a aby vedelo že na nej nemůže. No a takhle to budu delat pár dní a pak přepravku otevru a az se bude samo cítit tak i vyjde ven. Předchozí kotě jsem zkousela seznámit tak že jsem kote mela ne klíně a psa zavolala a on si ji šel ocuchat. Ale jak me kote jeste neznalo tak si asi myslelo že ho chci dát nasemu psovi a celou me zeskrábalo i naseho psa. Kdyz jsem to pak delala za nejaký cas a kota me uz znalo tak bylo v klidu.. No ale kdyz jsem ji dala na stul a on prednima packama vyskocil a zacal ji ocuchavat tak ta strasne nevivádela. Tak co myslíte? Mám mu jí ukázat v prepravce? Nebo jak bych mela je seznámit?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ducati996*
Datum: 22.09.12 10:15

Pro kote bude stresujici nachavat ho v prepravce. My mame psa kteremu je 9let a nesnasel kocky. Dali jsme je k sobe,kote vylitlo,schovalo se za gauc a bylo tam pul dne.Potom kazdym dnem si pes prestaval vsimat kocky.Ted spis psa otravuje kocka,ktera po nem leze,skace,kouse a chce si hrat. Pes ji uz absolutne ignoruje. Nechali jsme tomu volny prubeh,byli porad spolu a po tydnu uz spolu spali v jednom pelechu :)

Od: viky®
Datum: 22.09.12 11:23

Dobrý den, Elis.

Když koťátko donesete domů, nechte pejska někde jinde. První nechte koťátko, aby si zvyklo na Váš domov, na byt, na to, kam chodit na záchod. Pohladila bych pejska, pak bych hladila kočičku a pak opět pejska, tím získají různý pach, jak pes, tak kočička. Tím si na sebe rychleji zvyknou. Kočička je nová, chce si jí vzít na klín a nechat pejska, aby jí očuchával. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 3x

Od: buss®
Datum: 22.09.12 12:29

Jistě, přežívaly kočky i morče.

Od: hop®
Datum: 22.09.12 12:34

V přepravce ne, kotě bude vědět, že případně nemá kam uniknout a bude strachy vyvádět ještě více.

Souhlasím s postupem Viki! *palec*

doplněno 22.09.12 12:35:

Pokud bude kotě na klíně, tak při očuchávání pejska brzdit, aby nebyl při zkoumání nového objektu moc hrrr.

A koťátko násilím nedržet, aby nemělo pocit že je ohroženo.

Ohodnoceno: 2x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.