Akvarium tece - zalepit?

Od: Datum: 20.09.12 17:57 odpovědí: 5 změna: 20.09.12 19:54

Dobrý den teče ná akvarium ze spodu od rohu co mame delat vody a vody ubívá pomožte cconejrychleji*plac*bojímese že nám zemřou (jsme začatečníci)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.12 18:48
avatar

Dobrý den,pokud je to odspodu je to velký problém.Musí se celé vypustit,označit místo které teče,odříznout starý silikon a místo přetěsnit.

Ale nejjednoduší bude začít znovu,s novým akva.Už pro klid duše.Dnes se dají sehnat opravdu za zajímavé ceny.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.09.12 18:57
avatar

Ještě se zeptám,o jak velké akva jde?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.12 19:02
avatar

Rybky bych umístil do provizorního akvárka a mezitím to původní vypustil a díru zadělal silikonem (koupí se v domácích potřebách nebo obchodech pro kutily).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: viky®
Datum: 20.09.12 19:23
avatar

Dobrý den, Valenty. Všechny rybičky urychleně vylovte do třílitrových lahví, dejte jim vzduchování. Tak je šance, že rybičky přežijí.

Rostliny z akvária, můžete také dát do třílitrovek.

Akvárium celé vyklidit, vyčistit a celé dát znovu na přelepení. Nejrychleji je koupit, nové akvárium, celé znovu napustit, nechat týden stát s vodou, aby se voda a písek usadil. Rybičky musí mít vzduchování, jinak nepřežijí. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ar*
Datum: 20.09.12 19:54

Jak již bylo psáno, jediná možnost je ryby odlovit, dát do náhradní nádrže. Použité dno nepropírejte, ideální by bylo kdyby i dno bylo v jiné nádrži, pk není poteba na nic čekat po napštění opraveného akva.

Jestli se rozhodnete poškozenou nádrž zalepit doma sami (což není takový problém), kupte si akvaristický silikon, a ne univerzal. Cena je téměř stejná. Černý proto, že se vám bude lépe vidět jestli není ve spoji bublina, ale hlavně proto, že není náchylný na prorůstání řasou. Což je možná důvod, proč vám začala nádrž ronit.

Jakékoliv "zablemtávání" tekoucího spoje, nemá cenu. Žiletkou (odlamovacím nožíkem) odříznout , očistit sklo od silikonu a přelepit. Já bych udělal komplet celou nádrž, ne jen dno.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.