Jak zbavit pejska náhlého strachu

Od: Datum: 03.01.13 12:12 odpovědí: 9 změna: 03.01.13 22:20

Dobrý den, máme am.pitbula, je to fenka, vzali jsme si ji od lidí kteří j zachránli od jejího majitele, který ji týral, dostala se z toho velmi dobře, ale určité vzpomínky ji asi zůstanou. Je to velmi hodná a opravdu přítulná, na nás si rychle zvykla, dává nám tolik lásky a od nás jí má taky. Trápí nás proto její strach, který nastal díky petardám, které již zněly před silvestrem. Na silvestra dostala prášek, ale ten nijak moc ji nepomohl, byla jsem s ní v koupelně. Problém je chodit s ní ven, celá se rozklepe a dýchá tak jako kdyby bylo 30stupnů tepla, strachy neudělá svou potřebu, takže s ní musíme častěji ven, i když se jí to podaří, hned chce jít zpět domů. Doma je sice, pro ni, v bezpečí, ale i když slyší znění petardy nebo bouchajících kuliček, hned se k nám přilne. Máme problém ji dostat ze dveří ven, má takový strach. Nás to velmi trápí a prosíme o radu, zkoušeli jsme na ni mluvit, hladit, ale marně. Tak ráda chodila ven, jsme s ní velmi často venku jak se dá a i na delší dobu.

Děkuji vám předem za radu a spozdravem R.Kopsová


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 03.01.13 12:19
avatar

Vzpomínky asi zůstanou, její chování změníte trpělivostí, ale nečekejte zázraky, změnu ze dne na den. Držím palce!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martinxx1
Datum: 03.01.13 13:10

Já bych se toho psa zbavil,už jenom proto že je to pitbul a navíc týraný,počkejte až mu rupne v bedně*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tempra*
Datum: 03.01.13 18:02

To muze napsat jen idiot, Vam bych nedala na hlidani ani svaba.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.01.13 13:55
avatar

Ta druhá odpověď semi vůbec nelíbí. Čubinka za to nemůže že byla týraná a držím jí palce, aby zapomněla co nejdřív. Naopak fandím jejím pánům, že se snaží ji z toho dostat.*palec*

Já měla před lety pejska Čerta a tomu nevadilo, kdyby mu rachejtli na ocase odpálili. Ale takových je opravdu jen málo.

Chtělo by to klid, vyvenčit ji včas, vpodvečer, dokud to nebouchá. Pak dát prášek, čubinka by měla v pohodě usnout a probudit se až na Nový rok. Známí takhle pacifikují vždy vlčáka, který je jako almara a rachejtlí se přitom neskutečně bojí.

Jako jsou různí lidé, jsou i různí pejsci. Nenuťte ji chodit ven v době největšího rámusu. Pes totiž prý slyší 7 x silněji než člověk. Dovedete si představit tu kanonádu? I kdyby se měla vyčurat na balkón nebo na verandě, jednou za rok to musí její pán vydržet, setřít a omluvit.

Mějte ji rádi, zaslouží si to. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicozjb*
Datum: 03.01.13 14:39
První problém vidím v koupelně dala jste psovi najevo že se něco děje důležité je chovat se že se nic neděje jako každý jiný den . dokud jsou k dostání kupte pár těch slabších a trénuj te venku s další osobou která vzdálená od vás bude bouchat dodávejte psovi sebevědomí slovně i fyzicky zvolte též pamlsky . je to běh na dlouhou trať naše fena ast byla též zábavená jak jsem psala jinde dnes po roce a půl je to srdce rodiny . mi jsme v ní museli probudit trochu té vrozené nadřazenosti a uvědomění vlastní síly , lidé nechápali když k ní přiběhl jork a 20kg vám skočí do náruče :)
doplněno 03.01.13 20:06: hm: degeneraci psů vidím na majitelích člověk si pořídí psa ví prd a pak se diví že jezevčík noruje , lovecký loví a vlčák na řetězu zakousne při první možnosti cokoli co potká. co čekáte když lidi vidí něco v televizi a chtějí to když neví co to obnáší:(
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 03.01.13 15:24
avatar

Je pravda, že pitbulové & spol. jsou zdegenerovaní tvorové, ale když se opravdu podaří zabránit jakémukoliv napadení jiných psů, tak ať si ho někdo má.

Ale k věci: Ten strach z ní asi nedostanete. Sice ji můžete zkusit trochu otrkat (a doufat, že z toho úplně nezcvokne), ale kolem Silvestra budou stejně každoročně problémy. Dobré je, pokud máte možnost, odjet na Silvestra někam na samotu, na chalupu. Jinak nebojte, až těm bouchacím blbečkům dojde munice, pejsek se postupně přestane bát a zas bude ven chodit rád.

doplněno 03.01.13 15:25:

1. věta byla reakcí na *martinxx1*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicozjb*
Datum: 03.01.13 20:13
Jo a když po moji feně ast startují malí bezprizorní psy mám ji nechat pokousat? není to o rase ale o lidech
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 17:29
avatar

Já jsem hluboce přesvědčená, že strach ze střelby nijak ze psa nedostanete. Nevím, ale myslím si, že někteří psi mají "jiné" uši. Opravdu si to myslím. *hej*Zažila jsem výchovu kníračů, přípravu na bonitaci. Za strach ze střelby se pes nebo fena vyřazovala z chovu. Nebyli uchovnění. Viděla jsem, jak přímo vědecky psy učili zbavit se strachu. Nepomohlo nic! A to byli psi cvičení a vychovávání opravdu dobře a přece se báli. *nevi*Mám veliké štěstí, že mí psi se nebáli nikdy. Ani knírači, ani jorkšírka. Vůbec je střelba nezajímá. Labrador u nás v baráku šílí i u poplašňáku, pitbul ve vedlejší ulici také tak, jork kamarádky též. Šica sousedky si nevšímá, stejně jako čivava ve vedlejším vchodu. ;) Fakt si myslím, že je to stavbou ucha. A je jedno, jestli něco ošklivého zažil nebo ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.13 22:20
avatar

Dobrý večer, pes nevzpomíná , jen si spojuje negativní prožitky se současnou situací. Velice dobré znamení je , že ve strachu a nejistotě se k Vám přilne. Důvěřuje Vám a to je teď velice důležité. Pokuste se ji brát ven za úplně stejných podmínek , jako předtím . Bez přemlouvání , bez hlazení ,tak .aby si nemyslela, že se děje něco zvláštního.Pokud máte nějakého známého pejska , tak by bylo dobré vyjít z bytu už s tím pejskem, zapomene na strach.

doplněno 03.01.13 22:30:

A poznámka pro pana martinaxx1- Váš názor TEDA nesdílím , vždycky záleží na citlivém přístupu a paní ho evidentně má.Asi Vám uniklo , že pes u ní hledá oporu. A jen se bojí petard ap., stejně jako 90% ostatních psů.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.