Pes - Jak na rodiče?

Od: Datum: 18.09.12 18:58 odpovědí: 8 změna: 20.09.12 19:58

Ahoj,je mi 11 a za dva měsíce mám narozeniny.Právě na mé 12té narozky si přeji

psa.( Chci ho snad od narození! :D )

Rodiče semnou nesouhlasí.Bydlíme v bytě.Pravda - chápala bych je,kdyby sem

po nich vyžadovala ovčáka,labradora,ridgebacka nebo dogu,ale já chci ( vzhledem k

mému rozmezí ) jen yorkšíra.Vím,že pes vyžaduje PÉČI a ZODPOVĚDNOST! ;)

Máme 1 králíka a pár křečků.

Asi si o mě budete myslet,že jsem trochu ťuklá,ale jsem velká milovnice zvířat...a

kdybych měla dostat jen jeden dárek,tak by to byl pes - pak bych nechtěla už vůbec nic! *plac*

Jestli někdo ví nějaký typ...nebo má nějakou zkušenost,tak prosím napište...Nevím,jak je

mám přemluvit! *nevi**nevi**modla**plac**plac*


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.12 18:59
Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 18.09.12 20:26

Mrkni na historii, už vícekráte tady řešeno, ale pokud rodiče nechtějí ho mít doma, tak nechtějí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 18.09.12 20:55
avatar

Dobrý den, Lakiisa.

12 let, je málo na to, aby jsi dokázala, sama vychovávat pejska. Děti si představují, že je všechno jednoduché. Dostanou psa, nic jiného k narozeninám chtít nebudou. Je to skutečně pravda?

Nějak dětem uniká, že pejsek potřebuje svůj pelíšek, jídlo - třeba granule, misku na vodu, misku na jídlo, nějaké hračky, obojek, vodítko, různé očkování, prohlídka u veterináře.

Tak když sečteš, všechny tyto potřeby, dojdeš určitě k nějaké částce. Počítám jen veterináře, různé očkování, odčervení, nejméně 500,- Kč. Všechny ostatní potřeby pro pejska, bez pamlsků, dalších 1.000,- Kč.

Skutečně se domníváš, že pejsek, je to jediné, co dostaneš, od rodičů? To nepočítám, když půjdeš do školy, někdo musí chodit s pejskem ven, dávat na něj pozor doma, hlídat ho, aby neokusoval nábytek, nečůral doma po bytě apod. Nemluvím o nemoci dítěte, kdy o vše se zase musí starat rodiče.

Tohle všechno rodiče ví, proto nechtějí pejska do bytu. Jen můj názor.

doplněno 20.09.12 20:08:

"Lakiso," nemáte poblíž svého bydliště nějaký útulek, kde jsou opuštěná zvířata? Tam můžete chodit, pomáhat s pejsky, chodit na procházky a venčit pejsky. Když budete pravidelně chodit pomáhat do útulku, tím rodičům dokážete, že se skutečně chcete starat o pejska. Nejen vyplníte svůj volný čas, naučíte se starat o pejsky možná i kočičky, rodiče budou mít radost, že jste dospělejší. To může být první dobrý Váš krok, pro získání svého vlastního psa. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 19.09.12 12:35

Ahoj.

Rodiče mají pravdu, dej na ně. Vidíš jen, jak si budeš s pejskem hrát, chodit s ním ven, hladit ho. Krásná představa. Ale to není všechno. Musíš ho pravidelně krmit, starat se o jeho hygienu, uklízet po něm, venčit ho - i když prší, prostě každý den nejméně dvakrát. Co když nebudeš mít čas, přestane Tě to bavit. Nakonec ta starost zůstane na rodičích. Není to obyčejná hračka, kterou odložíš, vypneš. Budeš pejska mít na starosti každý den, každou hodinu. A až půjdeš do školy, odjedeš na prázdniny. Co pak?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bagi®
Datum: 19.09.12 17:25

jo s rodiči je to těžké, vím to z vlastní zkušenosti. Psa jsem si pořídila až po svadbě. Moje tři děti vždy vyrůstaly s nějakým zvířetem, ale nejraději měli psy. Ale všechno záleží na tvé zodpovědnosti. Určitě bych ti toho pejska moc přála. je to přítel k nezaplacení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ev*
Datum: 19.09.12 19:33

Ahojky,uplně tě chápu.Jsem uplně ve stejné situaci , bude mi teď 14 a psa si přeji od narození, bydlíme také v bytě, a naši nesouhlasí se psem, a já chci jen Mopsíka.. Není tohle lehké, ale nějak to musíme zvládnout, když si pejska opravdu přejeme.. :) přeji ti hodně štěstí , a přeju ti , ať ho dostaneš, protože si ho zasloužíš! :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lakiisa*
Datum: 20.09.12 19:34

tak to vám všem děkuji...a proto ho chci - pes : Nejlepší přítel člověka! *bum*... Také...když jsem byla malá,tak sem rovnou chtěla celého koně *smich*. No ni,možná máte pravdu,možná si ho ani nezasloužím,ale jedno vím jistě...až budu mít svůj život,tak si ho snad koupím...:)*fn**slunce*..

všem,kteří jsou na tom stejně jako já...přeji,aby vyhráli nad rodiči *ua*

Datum: 20.09.12 19:58
avatar

@lakiisa , tohle přání ukazuje, jak to s tvou odpovědností je. Kdyby ti šlo opravdu o pejska, a kdybys věděla, co je to odpovědnost, nemohla bys nikomu přát, "aby vyhrál nad rodiči". Těmi, kdo by na takovou "výhru" doplatili, bys byla ty a tvůj pejsek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.