Mopsík-ANO či NE

Od: Datum: 16.09.12 10:06 odpovědí: 22 změna: 30.09.12 21:43

Ahojky,už sem sem dávala hodně otázek týkajcí se rovnátek,mobilů atd..Jednou sem sem dala otázku která se týkala psa-Velký Švácarský Salašinský pes.Zjistila sem že na toho psa nemám,tak sem se rozhodla že by bylo lepší něco menšího.Začal se mi líbit mopsík.Co sem se dočetla v Enciklopedii,tak s ním není moc práce a když je bez PP,najdete ho i za 2000,-Kč.Vím,že to není málo,ale co se týče psa si myslím že je to dobré ne?Předem děkuji za odpověď ;).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: maybe87
Datum: 16.09.12 10:24

Osobně si myslím, že vybírat psa podle líbí/nelíbí je dost nešťastné. Mezi salašnickým a mopsem je sakra rozdíl, proto mi přijde, že nějak nemáte úplně jasno v tom, co od psa očekáváte.

Zvažte nejen počáteční investici, ale taky kolik můžete dát měsíčně za krmení, kolik vás bude stát veterinář (náchylnost plemene na různé neduhy), kolik času s ním můžete trávit venku, jaké máte možnosti jeho "ubytování."

Osobně bych mopse volila pro člověka, který chce spíš mazlíčka gaučáka. Mopsovi nebude vadit, když s ním denně nenaběháte X km, ale ven také musí a zahrada psovi nestačí. Bude ale rád i za obyčejné šmejdění v parku. Můžete ho s sebou brát kam bude třeba. S mopsem vás v klidu pustí do autobusu a většinou i do hospody. Doma se stulí do pelíšku a bude chrupkat. Je to ale spíše společník a tedy nebude moc rád, když jej v 7 ráno opustíte a vrátíte se večer.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trixie*
Datum: 16.09.12 10:32

Mám 2 ND(Německé dogy) od kterých očekávám že si s nima mohu hrát.Jenže dogy jsou moc velké a,když uvidí za ploem psa,tak jsou jak utržení ze řetězu a utáhnou mě kam budou chtit.Prot s nima nechodím tak často ven.Od mopsíka očekávám:Mazlivého malého punťu,nechodím často ven takže dlouhé procházky,Potřebuju kamaráda kterého si mohu vzít do náručí jak jako štěně tak jako dospělehé což u Dogy je samozřejmě nemožné :D .Starala bych se o něj,zařídila bych pro něj skvělí pelíšek pro mopsíky atd... prostě potřebuju společníka domu,který ,když si lehne do postele,nemám všude chlupy a není třeba hned vyměnit povlečení po 5i minutách!

Od: maybe87
Datum: 16.09.12 10:51

Myslím, že mops je ideální mazlík, ale zase je třeba počítat s chrápáním a případnými potížemi, které jsou spojené s krátkým čumákem. A co se týče chlupů - mám krátkosrstého psa se srstí zhruba jako mops a pelichá jako každý jiný pes, psi v bytě pelichají celoročně a a je to snad horší, než dlouhé chlupy, protože tyto se všude zapichují. Vydrbat auto je práce s pinzetou, izolepou a lepicím válečkem na celé sobotní odpoledne. Ale člověk se s tím smíří :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 10:27
avatar

trixie, zas až tak podle toho, jestli se vám líbí, nemůžete vybírat. Mops je nádherný pejsek, což o to. Ale musíte si uvědomit, co od něho očekáváte. Jestli jste pohyblivá, ráda běháte, případně máte ráda brusle a ráda chodíte na delší procházky, jestli vám nevadí zima, vlastně nejste zas až tak sportovec,tedy by to mohl být pejsek pro vás. Ale jestliže jste pohybově aktivní a pejska byste brala jako společníka k pohybové aktivitě, tak by to špatně nesl. *hej*Zas až takový atlet mops není. Má krátký nos, tedy dýchá ve zhoršených podmínkách vzduch, který se nestíhá ochladit nebo naopak zahřát a problém je hned. Dýchá dost nahlas, pochrochtává a ostatní pejsci to nesou dost podrážděně. Je těžký, klouby a packy dostávají dost zabrat. Má vypoulená očička, která potřebují zvláštní péči. *jasne* Škoda, že se Mařenka už neozývá. Poklikejte v archivu a pohledejte rady od ní. Mopslíky má dva a psávala o nich úžasně. Nejen o pejscích. Mařenka mi chybí. *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trixie*
Datum: 16.09.12 10:35

Děkuji za odpověĎ je pravda že nejsem moc aktivní,pokud by pejsek na procházce už nemoch,tak by sem ho vzala do náručí a šla s ním domů.O pejska bych se starala jak už sem psala nad článkem nad vámi ;)

Od: martinxx1
Datum: 16.09.12 10:39

a co bigla?Je hodne spolecensky a jen tak ho neunavite

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 10:40
avatar

Bigl se obtížně vychovává a je dosti tvrdohlavý...

doplněno 16.09.12 10:47:

Trixie - no právě.. dosti lidí s ním má potíže, špatně se vychovává. Ale třeba takový JRT - je hodně aktivní, pořád lítá, výchova také není lehká... ale při správné výchově je to bomba pes. Ovšem pro aktivního a sportovního člověka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trixie255
Datum: 16.09.12 10:44

Přesně tak s tím musím souhlasit ;)

Od: trixie255
Datum: 16.09.12 10:43

Můj počet odpovědí byl přesažen,takže budu psát pod jménem Trixie255.Bígla sem si přála už hodně dáavno,ale pak sem zjistila že bývají často neposlušný a mnoho lidí si na ně stěžuje.

Od: maybe87
Datum: 16.09.12 10:56

Beagla určitě NE člověku, co není sportovně založený. Mám dementní sousedy, kteří mají beagla a ven ho berou 1x za týden, jinak je uvázaný k boudě na zahradě a pes nehorázně trpí! Jednak je nevychovaný a druhak nemá vybitou energii. Beagle je tvrdohlavý zdrhač, který potřebuje výcvik a hooodně pohybu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.12 10:38
avatar

Osobně se mi tento pes vůbec nelíbí, funí, prdí, divný čumák, jak kdyby narazil do cihlové zdi. Spíš mi t přijde jako pes pro důchodce... bez urážky.

Ale rozhodně je méně náročný než švýcarák, o tom žádná. Ale nedívejte se na cenu - dívejte se na kvalitu, volte ověřený chov a dobrými výsledky. Pokud tedy chcete mermomocí psa s PP.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trixie255
Datum: 16.09.12 10:45

Víte,já moc možností výberů nemám,ale pokud už něco malého,tak mopse. :) podle mého vkusu

Od: maybe87
Datum: 16.09.12 11:00

Kdybych neměla to svoje telátko, šla bych do buldočka nebo mopsíka. Buldoček se mi líbí víc. Ale jak zde padlo - prostuduj info - očička, dýchání, klouby... Ale pokud skutečně nejsi sportovec a spejskem budete chodit po okolí, je to ideální mazel

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trixie*
Datum: 25.09.12 21:11

Děkuji za odpověď :)

Datum: 16.09.12 10:38
avatar

https://www.poradte.cz/volna-…kde-spavaji-nasi-mazlici.html :D V náručí se pěkně pronese. To je špatný nápad, nosit psa!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: trixie255
Datum: 16.09.12 10:46

Podívám se děkuji :)

Od: bohemica*
Datum: 26.09.12 13:20

*srdce*Pořizovací cena by neměl být rozhodující faktor při pořízení štěněte a při pořizování psa bez PP a zvláště mopse bych byla nanejvýš obezřetná. Mopsíci jsou fajn a to, co od vy čekáte vám může splnit. Mops je ale plemeno poměrně problematické na chov a zatížené několika rizikovými faktory, které se obzvlášť vyskytuje v množenípsů bez PP.*srdce* www.lacnesteniatka.sk *srdce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marenka*
Datum: 26.09.12 21:13

Jsem zde. Babkazov *srdce* Mám dva mopse. Teď nevím kde začít, tak snad u koupě. Mops, který je levnější jak 6000, je nemocný, nebo jinak vadný, to vám zaručuji vlastní hlavou! Takhle levný pes je z množírny. Můžete čekat dyplazie kloubů, vředy rohovky, prodloužené měkké patro, srdeční vady, demodex- ten je nejčastější. Štěně začervené, neočkované. Pokud chcete ušetřit, vezměte si staršího mopsíka z útulku, nebo ze Slovenska, tam jich je. *plac*Tam totiž mají navíc smůlu v tom, že pokud se za nějakou dobu z útulku nedostanou, uspí je navždy. K penězům po koupi. Potřebuje velmi kvalitní granule, superprémium je minimum. Neznám mopse, který by téměř pravidelně nemusel mít nějaké oční kapky, umělé slzy, gely do očí. Pokud mu každý den nečistíte oči, koledujete si o problém. Pak ty jejich roztomilé vrásky v obličeji. Zase čistit a čistit. Jinak kvasinkové choroby. Mops nesnáší zimu pod nulou, je mu zoufale nad 25 stupni celsia. Nést v náručí? Jeden z mopsů má 10 kilo, druhý 13. Věřte, že se pronese. Nehledě na to, že pokud ho ponesete díky zatížení z vedra, stále ho zahříváte teplotou vlastního těla a může snadno zkolabovat. Není příjemné nést ve vedru psa, který je v náručí jak hadr a místo dýchání sípe. Věřte mi. V létě je běžnou výbavou mé tašky lahvička s vodou.

Další věc. Pelichání. Pelichají pořád. Mám chlupy úplně všude, nenosím už černé oblečení, nejde to. Ono, mops je navíc velmi kontaktní zvíře, nevydrží v pelechu, ani ho nevyhledává, snad jen když dostane vyhubováno, tak tam jde trucovat. Mops vám bude ležet u nohou, na klíně, v kuchyni při vaření vám zalehne alespoň špičky nohou. Prostě musí mít kontakt s vaším tělem. Ono to zní roztomile, ale pokud nejste do tohoto plemene vyloženě blázen, může to i někdy lézt na nervy. Kam jdete vy, jde i on. Mám dva mopsíky, miluji je nade vše, ale stojím si za tím, že to je velmi náročné plemeno. Starost jak o mimino. A vězte, že drahá.

Ohodnoceno: 3x
 

 

Datum: 28.09.12 17:09
avatar

Mařenka, to jsem ráda, že jste tady *ua*Chyběla jste mi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.12 18:52
avatar

Mařenko, vítej zpět, hned jak jsem viděla téma otázky, probleskla jsi mi hlavou

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trixie*
Datum: 30.09.12 17:57

Děkuji za odpověď Mařenko ;) :)

Od: marenka*
Datum: 30.09.12 21:43

Není vůbec zač. Trixie, ale pokud Vás ani tohle psaní neodradilo, protože Mops je úchvatné plemeno, co se povahy týče *srdce*, tak vím o levných štěňatech. *plac*Zrovna dneska jsem při venčení pár baráku pod námi narazila na Roma, venčícího fenku mopse. Chuderka cecíky vytahané, hubená jak lunt. No a že prý má měsíc 7 štěňat. Normálně mopsíci mívají tak 3-5 štěňátek, je s tím obrovská práce a pochybuju, že oni si s ní tu práci dají. A že prý jestli nevím o zájemcích. Takže klasika z množírny to není, fenka vypadá zdravá, je snad i s PP, pes byl taky s PP, ale štěňata už papíry mít nebudou. A přeci jen nemohou za to, odkud jsou. Zaslouží si žít, když už jsou na světě. Jsem z Varnsdorfu, pokud to pro Vás není velká dálka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.