Můžu ještě vrátit mládě hrdličky do hnízda?

Od: Datum: 16.09.12 09:35 odpovědí: 12 změna: 22.09.12 19:28

Dobrý den, ze smrku před domem vypadlo mládě hrdličky. Mám ho doma druhý den a už jsem ho krmila. Snažím se sem nalákat i rodiče, ale marně. Našla jsem nějaké hnízdo a myslím si, že je to jejich. Ale nejsem si jistá, jestli ho budou ještě hledet a jestli ho přijmou, když je ochytané od člověka. Mláděti už začíná růst dospělé peří.

Ještě mám verzy udělat provizorní hnízdo z pletiva vystlané senem a přivázat mezi větve. (tady bude menší šance na vypadení)Ale to už teprve nevim, jestli to přijmou. MOc děkuji za odpověď.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 16.09.12 09:48

Dobrý den, Janulle. Je velká škoda, že jste, to co píšete, neudělala hned. Mladá hrdlička potřebuje vrátit do hnízda, které jste našla, na větev stromu, kde spadla. Jen tam jí mohou slyšet rodiče, jen tam jí mohou krmit. Vy to doma nezvládnete. Jestli hnízdo je hodně rozbité, dejte ho do malé krabičky, která má hranu, aby mláďě nevypadlo, trochu sena a mládě posaďte do krabičky, kterou přivažte ke stromu, aby krabička držela. Tam můžete mládě pozorovat, zda k němu rodiče přiletí. Musíte být dost daleko. Tam se může zachránit, jinak ne. Jen můj názor.

doplněno 16.09.12 09:49:

Staré kouky rozbitého hnízda, dejte do krabičky, nedělejte nic nového.

doplněno 16.09.12 12:55:

Mládě může být tam, kde je nějaká široká spodní větev, kde se udrží hnízdečko. Rodiče si ho najdou, podle volání.

Ohodnoceno: 2x

Od: janulle
Datum: 16.09.12 10:41

mládě je na stromě, ale v novém. Ani při nejlepší vůli nemáme šanci dostat se až k hnízdu. Je dost vysoko a na straně kam nedosáhneme ani ze žebříku. Z okna se to zdálo tak snadné... nezbývá než čekat a doufat, protože jestli tam otec poleze znovu, tak mě asi zabije. Zatím děkuji, dám vědět jak to dopadlo

Datum: 16.09.12 11:04

mládě opět vypadlo. rodiče ho našli a krmí ho, ale na zemi zůstat nemůže. už nevim jak ho přidrátovat ke stromu aby znovu nespadlo. Pokud ho nechám na balkoně, nenajdou ho tam. To už jsem zkoušela. Chjo zkusim ještě jeden pokus, pokud přemluvim někoho kdo unese žebřík. Jinak bude mít smůlu

Od: viky®
Datum: 16.09.12 14:34

To hnízdo musí být v krabičce, která má okraj, aby mládě nevypadlo. Třeba od bot a tu přivažte na větev. Rodičům to vadit nebude, mládsě nevypadne.

Datum: 16.09.12 15:12

hnízdo je uděláno z pletiva s malými kroužky, vyloženo senem a větvičkami. Okraje jsem zohla do skořábky. Zatim drží a už ho tam chodí krmit. Ten strom je tak krásně vymyšlen, že byl problém tam ukotvit tohle hnízdo. Krabice je dobrý nápad, ale při prudkém dešti by se asi rozpadla a tohle mládě potřebuje ještě tak 14 dní, než bude schopné aspoň trochu létat. Zatim to jde, tak mu držim vše co mám aby zas nespadlo a aby ho tam nenavštívila kuna. Moc děkuji za radu *uspech*

Od: mowla*
Datum: 16.09.12 10:10

NE - dva dny je dlouhá doba, ´staří´ už je velmi pravděpodobně nehledají a mládě ponechané jen tak uhyne (takového nalezenečka je nutné vracet ihned a ani pak není jisté, že se rodiče ´vrátí´).

Teď jsou tři možnosti:

1. mládě odnést (rychle) na blízkou stanici ´ochránců přírody´, mají informace a kontakty kam a co

2. mládě dovychovat doma, pomoci může třeba chovatel holubů

3. mládě zabít (ať se netrápí) - třeba jím nakrmit hada či ještěra

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.09.12 10:45

Ještě ho hledají

Datum: 16.09.12 18:14

Jsi hodná, že se staráš o volně žijící zvíře. Někdo by mávl rukou. Počkej, jednou Ti to oplatí.

"hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj...*smich* Jaga.

Datum: 17.09.12 07:34

Nech to hnízdo na zemi, oni si ho rodiče nakrmí.

Datum: 19.09.12 20:53

To nejde, mám pět koček a většina chodí kolem. Na ten strom ale naštěstí nelezou.

Datum: 19.09.12 21:00

janulle, jak se to vyvíjí s hrdličkou?

Datum: 22.09.12 19:28

Dost zle. Hrdlička bohužel zmizela a ani nic nenasvědčuje útoku predátora. Prostě je pryč. Mohla spadnout když jsem byla v práci a někdo ji odnesl k sobě ( v tom lepším případě). Taky mám spoustu špatných verzí. Každopádně to tak asi mělo být.

Stejně mě to ale neodradilo a příště budu zachraňovat zase. Teda,...doufám, že to nebude potřeba.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.