Akvárium z druhé ruky

Od: Datum: 15.09.12 16:54 odpovědí: 2 změna: 16.09.12 06:00

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně přetěsnění akvária. koupili jsme 450l akvárium z druhé ruky, nevíme jak je staré, ale chtěli bychom to přetěsnit další vrstvou silikonu, jelikož se nám zdá nedostatečně utěsněné. jde nám o to zdali musíme odřezávat ten předchozí silikon nebo zdali to lze překrýt novou vrstvou. děkuji předem za vaše odpovědi.

doplněno 15.09.12 17:09:

ještě doplním, že akvárium nikde neteče, ale chceme ho pro jistotu přetěsnit

doplněno 15.09.12 17:14:

přikládám ještě fotoSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 15.09.12 17:38

Nanášet další vrstvu silikonu je k ničemu - výsledkem je mizivé zlepšení těsnosti spojů, zato však důkladně zapatlané rohy. Navíc je nutné povrch pod silikon dokonale očistit, což je takto obtížné.

Na hranách je (zvlášť pokud je - jako tady, k lepení použit silikon černý) dobře vidět, zda silikon drží a nebo ne (v takovém případě je mezi sklem a silikonem vrstva vzduchu, spoj je pak jakoby šedivý). Pokud silikon drží, do akvárka bych ´nerejpal´. Pokud nedrží, je nutné celou tabulku skla vyříznout, důkladně očistit všechny lepené plochy a vlepit ji zpět.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: machal02*
Datum: 16.09.12 06:00

pokud neteče jak píšete a nejsou vidět jak psal mowla vzduchové bubliny tak bych to nechal tak jak to je protože další vrstva silikonu vám moc nedá spíše nedá vám nic tim silikonem je to vlatně lepeno známý vytahl pro děti akvarium po sedmi nebo osmi letech a není žádný problém rybky v něm plavou už druhý rok

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.