Pes štěká přes noc

Od: Datum: 03.03.13 22:22 odpovědí: 10 změna: 17.03.13 20:33

Posledních pár dní máme problém s naším pejskem. Máme ho přes noc v síni v RD a posledních pár dní začne zničeho nic zhruba 2-3hod ráno štěkat. Dojdu ho pustit a za 30minut začne znovu. Spíš mi to připadá nějaká hra z jeho strany. Teď v zimě v tom chladu a ve všední den do práce to opravdu není žádná legrace. Co mi můžete doporučit nějaký neškodný tablety na klidné spaní (pejska)? Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.03.13 23:44

Dobrý den, žádné "lidské" léky se pejskům nesmí dávat. Někde ale musí být příčina jeho chování.

Možná se v tu dobu někde zavírá bar a opilci se vrací okolo Vašeho domu. Možná jsou již aktivní kočky. Patrně reaguje na něco, co Vy ve spánku nevnímáte. Já bych si ho vzal do ložnice, aby mu nebylo smutno a pokud by začal štěkat, tak hned umravnit. Obecně - dostat medicínu do pejska je někdy dost problém, ale v nejhorším vyhledat veterináře (mohl by něco doporučit). Zdravím!

doplněno 04.03.13 00:03:

Ještě mne napadlo, jestli pejsek neprochladl a nemusí častěji ven. Když ho pustíte, tak se podívejte, jestli čůrá nebo se jen tak "poflakuje".

doplněno 04.03.13 00:09:

Možná se mu něco ošklivého zdá. Nebo nějaký erotický sen o fenkách.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.03.13 00:06

Rušit by ho nemělo nic jsme dál od silnice. Mě to příjde, že jakoby vylítne štěkem ze spánku (zaštěká minuta pauza zaštěká pauza ...) Máme ho 9 let a začal to dělat až posledních pár dní. Zkusíme ho víc unavit procházkami a třeba bude spát

doplněno 04.03.13 00:08:

Spíš poběhává a s tou kočkou je to možný.

Datum: 04.03.13 12:01

Tablety na uklidnění psa Vám nedoporučím, ani veterinář by Vám je na nějaké pravidelné užívání neměl předepsat. Něco jiného je jednou ročně na Silvestra. Jsou to všechno látky tlumící nervový systém, tj. návykové. Souhlasím s tím, zkusit jej před spaním pořádně utahat - svižná delší procházka, když udržíte tempo, snadno ujdete i pár kilometrů. Nebo aportování, společná hra. Krmit potom po aktivitě (ne před) večer, krátce ještě jednou vyvenčit, aby ho nebudilo vyměšování. S plným žaludkem se lépe a tvrději spí.

Zkusit změnit místo spaní - jestli spí v síni a chápu dobře, že je to zádveří/chodba, zkusit vzít v přepravce do ložnice, aby slyšel Vaši přítomnost, ale nemohl se dostat do Vaší postele.

Píšete, že pejskovi je 9let - pro klid duše bych ještě zaplatila kontrolu zdravotního stavu u veterináře, event. se zamyslela, zda u něj nedochází k nějakým zdravotním změnám.

Ze své zkušenosti s 8letou fenkou teriéra, která nám začala před půl rokem dělat podobné kusy - ale naopak - když byla v noci uvnitř, spala, ale když šla ven na zahradu, mnohokrát během dne se stalo, že stála uprostřed zahrady a vytrvale štěkala a nevěděla na co. Ostatní psi z naší smečky měli na práci něco úplně jiného, buď si hráli, spali, něco žvýkali, jen ona štěkala na celé kolo (tím jsme vyloučili, že by někde byla škodná nebo narušitel). Nikdo nevěděl jak jí uklidnit, buď jsem musela zařvat já nebo jí někdo musel vzít do náruče, aby ztichla. Kdo ví, jak umí štěkat teriér, dovede si představit, jak to bylo otravné. Taky hodně zešedivěla za poslední rok, stala se z ní rychle "bába". Pak minulý měsíc stačilo pár minut a během půlhodiny už jí nebylo pomoci. Praskla nějaká cévka někde u jater či slinivky, vykrvácela dovnitř. Pitvu jsem dělat pro bližší diagnózu nenechala, ale mám pocit, že to souviselo s jejím štěkotem, říkám si, snad neměla bolesti. (říjnová kontrola na veterině proběhla)

Jinak v posledních dnech se zvýšila aktivita zvěře, jak bydlíme u lesa, mnohem častěji chodí březí srny a laně spásat okraj, taky černá zvěř se toulá těsně za ploty a hledá něco k snědku, např. naši psi hučeli dneska skoro celou noc, ale protože jsem byla sama doma, nechala jsem je venku navolno, jen ať hlídají. Nikdy si nemůžu být jistá, jestli je provokuje nějaká zvěř nebo dvounohý vetřelec.

Datum: 04.03.13 13:29

Díky za velké info. Dnes neštěkal (více pohybu) a máme ještě druhého pejska stařešinu 16let a ten je v poho Ale naše mladá rozmazlenina si chce asi pořád něco dokazovat, jak je proti němu pořád v kondici

Od: ifkali*
Datum: 04.03.13 15:01

Zdravím,

přesně tak se z ničeho nic začal chovat náš pes .

Pustila jsem ho na zahradu,chvilku tam seděl,pak šel domů a za chvilku se to opakovalo.

Možná to vyzní nerozumně,ale manžel tenkrát prohlásil, nechce být sám,cítí,že už končí...do týdné ledviny a pak už jenom zoufalá

léćba 16ti letého psího kamośe,trvala týden,pak umřel v podstatě na stáří.

Nekteří pejsci to cítí.Kolikrát si vzpomenu jak si večer venku sedl,podíval kolem sebe a jak kdyby se se vším loučil.

Do té doby nikdy kolem druhé v noci neštěkal, jinou příčinu jeho stěkotu jsem nenašla,na zahradě nic nebylo,co by ho najednou

nutilo ve dvě večer stěkat.

Datum: 04.03.13 16:32

Doufám, že to tak neni :(

Od: ifkali*
Datum: 04.03.13 17:32

Neee,nechtéla jsem Vás rozrušit, omlouvám se,tak to nebylo myšleno.

Jen jsem si vzpomnéla,jak to bylo ,když jsem náhodou četla toto téma.

Datum: 04.03.13 18:50

Dobrý den, naši psi začali poslední 3 dny taky štěkat jak pominutí (přes den, jinak v noci jsou s námi v posteli). Dnes jsem zjistila, že ze sousední louky začli za naší kočkou chodit 2 kocouři. Příroda se probouzí. Doufám, že je to brzo přejde. Tak myslím, že je to ten samý problém.

Od: katkabeaphar*
Datum: 17.03.13 19:07

Dobrý den,

osobně si myslím, že důvod štěkání je opravdu v tom, že začíná období mrouskání koček a to ho může velmi zneklidňovat. Dále také fenky v tomto období hárají (jaro a podzim). Vemte si ho k sobě, vždy když začne štěkat, domluvte mu. Váš veterinární lékař může předepsat uklidňující, tlumící prostředky, ale opravdu je vhodné používat je jednorázově, když očekáváte stres (Silvestr, cestování autem, pokud ho nemá rád, atd.). Zkuste vydržet! Pokud by se to nelepšilo, navštivte Vašeho veterinárního lékaře nebo odborníka přes poruchy chování psů.

Datum: 17.03.13 20:33

Už se to zlepšilo a už je to tak 1 do 14 dnů *ua*

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.