Kocour zvrací

Od: Datum: 13.09.12 15:04 odpovědí: 7 změna: 13.09.12 23:20

Zdravím,můj kocour(kastrovaný)-který je od malička zvyklý být doma čas od času(tak 4x do roka?) zvrací...trvá to asi týden...nežere a jen zvrací.Možná to má spojitost s tím,že žere nestravitelné věci a já nevím PROČ! Jako např.igelit,různé folie,třásně a nitě,umělé květiny,papír atd...snažím se všechno podezřelé z jeho blízkosti odstranit,ale vždy si najde něco jiného.Zkoušela jsem mu dávat trávu- na vyčištění-nepomohlo a možná to bylo ještě horší...kupovala jsem mu různé pasty nebo granule proti bezoáru-nepomáhá...byla jsem u veterináře-krčí rameny...prosila jsem o radu veterináře na NETu-neozval se mi...Dostává na jídlo jen kočičí kapsičky a granule Steril,mléko nepije-jen čistou a čerstvou vodu.Proto bych prosila o radu někoho z vás-kdo má s něčím podobným zkušenosti a rád by mi pomohl-tak jak je to mezi chovateli dobrým a milým zvykem.Děkuji všem a budu moc ráda za vaše rady

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nikola171280*
Datum: 13.09.12 15:27

Takový případ jsme už řešila.Nejsem na to sice expert,ale pomohlo to.Pokud pije mléko a jí folie a papír,tak je to tím mlékem.Nevadí když občas sežere folii a jiné sjarajty,ale když se pak napije mléka(může být čerstvé nebo prošlé)žaludek to nevydrží a většinou potom zvrací.Pokud nepije potom co sní třeba papír mléko,tak je to tím,že toho co sežral bylo moc...Nejlepší je aby jste mu třeba 3 dny dávala pouze pít vodu.A pak mu dávat granule nebo čím ho to krmíte.Na internetu nenajdete většinou dobrého zvěrolékáře,někdy jo ale můžou to být lidi,kteří prostě napíšou že jsou zvěrolékaři a třeba chodí ještě do školy.To je vše co vím.

Datum: 13.09.12 16:15

Problém je právě v tom, že kocour mléko nepije...

Datum: 13.09.12 16:05

Já si myslím, že vet by ho měl šoupnout pod rentgen. Kočičák se něčím ucpal. Když už jste byli velmi opatrní a dali z jeho dosahu všecko nebezpečné pryč, může to být smotek chlupů které spolyká při mytí, který ho ucpal. *cert*Máte pravdu jeden náš siamák také žere igelitové sáčky. Když už nic jiného nenašel, ožral kolem odpadkového koše pytel, který čouhal kolem obvodu. Jsou to blázni!

Datum: 13.09.12 16:18

To že kocour žere zdánlivě nestravitelné věci, svědší většinou o tom, že mu ve výživě něco chybí.

Píšete, že jí pouze kapsičky a granule. Vy by jste byla spokojená, kdyby jste každý den, celý život jedla to samé, pořád dokola?

Problém je prostě ve stravování a v tom, že občas si kousne opravdu něčeho takového, co už žaludek nepobere a naštěstí zapracuje příroda a žaludek pročistí.

Datum: 13.09.12 19:53

*srdce*Nevidím chybu ve výživě kocoura. Zvířata nejsou rozmlsaní lidé a stereotyp v krmení jim nevadí, naopak problémy bývají se změnami v krmivu. Chuťové buňky zvířata mají velmi málo vyvinuté oproti lidem a celkem bez problémů můžou celý život být na jednom typu stravy, pokud jim vyhovuje po nutriční stránce.*srdce* Váš kocour má prostě zlozvyk a buďte ráda, že to pokaždé zatím prošlo tak, že vyzvracel nepoživatelné věci. Pokud se vám podaří vychytat spojitost s požíráním nevhodných věcí a zvracením, máte napůl vyhráno. Píšete, že zvrací několik dní několikrát v roce. Kdyby se mu ten neřád dostal do střev, musel by možná být operován. Píšete, že si vždy najde něco jiného, to je možná psychická záležitost. Zkuste se poradit s odborníkem na poruchy chování zvířat, pokud budete mít zájem nebo budete mít problémy s jeho vyhledáním, mohu vám někoho doporučit s ohledem na místo vašeho bydliště.*srdce*

Od: kejki
Datum: 13.09.12 23:05

Zvířata nejsou rozmlsaní lidé a stereotyp v krmení jim nevadí,

Tak ten byl dobrej *haha*

Od: kejki
Datum: 13.09.12 23:20

pro jaria - zkuste různé nezvyklé pochoutky - můj kocour je neodbytný, pokud nedostane kousek z vařeného květáku, to je větší zločin, než nedat mu ochutnat kousek masa. Miloval olivy, teď už to není takové, jen je trochu olizuje, ale dřív to byla scénka pro film: Miluji olivy! Někdy když šmejdí mu dám lžičku zakysané smetany a občas mu nastříhám kousek přemraženého kuřecího křídla (jeho parťák mohl syrové denně, ale co není, tak to omezuji). Pak existuje vitamínová pasta pro kočky Probican, obsahuje i užitečné bakterie vhodné po léčbě ATB.

A s tou trávou - venku si vybírají pýr a podobné, ne každá jim vyhovuje. Třeba se šáchorem jsem vůbec neuspěl. Někdo dělá osení z pšenice. Je hezké, že chcete kocourkovi vyhovět, určitě na něco přijdete. I když to u mne má smutný tón, protože největší baštič trávy mi odešel, nádor na plicích mu utlačoval orgány a je možné, že to bylo od začátku příčinou jeho opatrnosti v jídle a baštění trávy. Ach jo.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.