Prevoz psa pres hranice

Od: Datum: 12.09.12 10:51 odpovědí: 5 změna: 13.09.12 23:33

Dobry den,

Bydlim v Egypte a na Vanoce poletim do Cech. Rada bych si zde zakoupila Basseta Hounda a po dovolene si ho odvezla do Egypta.

Nevite jake mam moznosti pri importu takoveho psa, zda je pro nej vhodne cestovat letadlem ci zvolit jinou cestu a kolik by to cca stalo?

Jeste si nejsem jista, zda zakoupim stene ci dospeleho.

Dekuji za odpoved.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 12.09.12 11:05
avatar

Dobrý den, Sasho. První si zjistěte, zda toho psa můžete v Egyptě mít.

Když je šance, volit jinou cestu, než 4,5 hodiny letadlem do Egypta, + karanténa+ předem na letišti, volila bych jinou cestu. I pro člověka, je to velká zátěž, 4,5 hodiny v letadle, pro nového pejska, to by byl stres, který by mohl mít i trvalé následky. Jen můj názor.

http://www.ireceptar.cz/zvira…estovat-se-psem-do-zahranici/

Ohodnoceno: 3x
 
Od: bohemica*
Datum: 12.09.12 13:09

*srdce*Podmínky pro vývoz a dovoz psů najdete na www.svscr.cz Záleží na tom, zda budete vyvážet štěně nebo dospělého psa a každá země mimo EU má jiné podmínky, někdy múže jejich splnění trvat dost dlouho. V některých státech může být nařízena i poměrně dlouhá a finančně nákladná karanténa..Zjistěte si proto, jaké jsou podmínky v Egyptě pro vstup do země.. *srdce* Dopravu bych volila rozhodně leteckou. Po splnění veškerých veterinárních a jiných náležitostí si zjistěte u jaké letecké společnosti budete chtít vašeho psa přepravovat. Zde jsou také rozdíly v ceně a podmínkách transportu.*srdce* Dospělý jedinec baseta může mít potíže při aklimatizaci na jiné podnebí.*srdce*

doplněno 13.09.12 20:01:

*srdce*Importovala jsem několik psů ze vzdáleného zahraničí mnohdy s překládkou ( Mexiko, USA atd.) a žádný neměl z dlouhé cesty letadlem problémy. Těch několik málo hodin při letu do Egypta by nemělo psa nikterak trvale poznamenat. Denně se takto přepravují tisíce zvířat. Pes si bude muset předem zvykat na pobyt v přepravce . Před letem není problém mu podat patřičné preparáty na zklidnění, které každý veterinář prodá. *srdce*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.09.12 09:29

Zdravím, jestli jsem to pochopila dobře tak si chcete v Egyptě koupit psa, pak s ním letět do ČR a pak zase zpět. Za prvé mi to připadá vůči tomu psu dost blbé, ale je to Vaše věc. Za druhé to papírování bude šílené, páč Egypt je třetí země (to není jako když ho vezete z Německa). A za třetí třeba po Evropě přepravuje zvířata už jen jediná letecká společnost, takže si myslím že to bude dost složité. Matčina učitelka AJ si tady koupila kočku, vracela se nastálo dom do Londýna a ta jediná let. společnost co zvířata přepravuje ji sdělila, že kočičí letenka bude stát cca 24 000,- Kč. Takže si připravte navíc tak 60 000,- Kč. A cestovat po souši takovou dálku se psem je snad ještě větší blbost než letět. Takže já bych přežila vánoce v ČR bez psa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.12 13:11
avatar

Je pravda, že formulace dotazu připouští dvojí výklad, ale já to slovo "zde" pochopil jako "v ČR" u příležitosti dovolené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 13.09.12 23:33

proč dospělého? Poradí vám veterinář

doplněno 13.09.12 23:35:

není pravda převezení psa stojí přes 2 000kč ptala jsem se u Fischera ..

doplněno 13.09.12 23:44:

48x32x29 rozměry přepravky do 5 kil v prostoru paluby jinak mimo palubu ,ale nedělají to rádi. I když vám dovolí letět se psem,poslední slovo má pilot ,a může to zakázat. Teď jsem to zjišťovala u Fischera.

doplněno 13.09.12 23:46:

1250kč jeden směr na palubě 2750 mimo palubu - - zavazadlový prostor

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.