Kotě plné blech - co dělat?

Od: Datum: 11.09.12 18:40 odpovědí: 25 změna: 17.10.12 19:38

Dobrý den, máme kotě a má hrozně moc blech. Pořád se jen škrábe a mnouká:( Koupili jsme přípravek Frontline Combo a bojíme se, že to nepomůže. Prosím pomozte! Je to opravdu šílené!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tartaros*
Datum: 11.09.12 18:57

Nejsem žádný odborník na zvířata, ale jako první bych vám doporučil a byste zašli za vašim veterynářem, ten vám určitě poradí a pokud jste to už udělaly a daly mu přípravek, tak zabere asi až za pár dní či týdnů.
(možná skusit vykoupat a použít šampon pro psy nebo kočky proti blechám, kočky sice nemají rádi vodu, ale malou koupel by určitě přežily)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.12 19:03

Dobrý den, když blechy objevíte,nepanikařte.Nejdříve kočku vykoupejte v šampónu proti blechám.Šampón ošetří celé zvíře a usmrtí dospělé blechy.Pokud vaše kočka špatně snáší vodu,použijte pudr.Aby se přerušil rozmnožovací cyklus,musíte použít produkty opakovaně.Kromě šampónů,pudrů a sprejů existují i obojky a preparáty spot-on.Preparáty spot-on nabízejí spolehlivou ochranu.Stačí nanést několik kapek na kůži kočky.K dostání jsou i prostředky ve formě tablet a past.Ty se podávají v krmivu v dávce přizpůsobené váze zvířete a díky nim se u blech vyvine sterilita a blechy tak vyhynou.Proti dospělým blechám však nepůsobí,proto je používejte v kombinaci s jiným prostředkem.Nechrání ani proti alergii.Blechy vyhynou asi po čtyřech až pěti měsících.Po tuto dobu podávejte prostředek(tablety nebo pastu)pravidelně každý měsíc.Nezapomeňte,že je třeba očistit celé okolí,které kočka využívá.Proto je třeba provést důkladný úklid celého bytu.Dlaždičky vydrhněte horkou vodou,koberce důkladně vysajte a vyčistěte.Přikrývky,polštáře a deky vyperte a ošetřete sprejem proti blechám.A to vše minimálně po dobu 4-5 týdnů.Na konci každého ošetření proti blechám kočku musíte odčervit.Blecha totiž slouží jako mezihostitel pro různé druhy tasemnic.Prostředek na odčervení podejte kočce buď ve formě tablety nebo pasty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.12 19:04

Kup tohle a vykoupej ho, tim se tech blech zbavis a pak uz u veterinare nejakou tu antiparazitickou kapku za krk a nepoustet ven mezi ostatni venkovni kocky

doplněno 11.09.12 19:05:

http://www.zbozi.cz/vyrobek/orthosan-v-sampon-150-ml/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 11.09.12 19:07

Frontline je dobrej. Aplikujte co nejdříve podle návodu. Uvidíte jak se mu uleví. Pokud by se Vám zdálo, že z kotěte utíkají blechy, tak neutíkají. Mají to za sebou a už se neudrží v kožichu. Hi. Nestačí ale jen postříkat kotě. Musíte vyprat vše na čem kotě spalo. Vyluxovat. Vystříkat všechny škvíry. Blechy kladou vajíčka do spár a do škvír v podlaze, pod lišty, do koberců apod. Vydezinfikovat pelíšek. Pozor na přípravek který použijete na hubení. Některé jsou pro kočky jedovaté. Takže je nutno dělat pokoje postupně a jeden až dva dny do toho příslušného pokoje kotě nepouštět. Právě kvůli tomu se vyplatí navštívit Veta. On ví co a jak. Nezapomeňte, že bleší vajíčko má inkubační dobu tři neděle. Po této době je nutné vše opakovat. Jak kotě tak dezinfekci prostor. Je to úpornej boj, ale dá se to zvládnout. Chce to důslednost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anetka123*
Datum: 11.09.12 20:22

No kotě se pořád škrábe a vypadavají z něj blechy myslím mrtvé, protože se už vůbec nehýbou. Máte pravdu opravdu se mu ulevilo, ale sem tam se škrábne*hej* tedka spokojeně spinká. Zítra ho ještě odčervíme. My jsme ho aplikovali Frontlinem Combem a vypadý to, že to docela působí. Zítra už bude možná kotě skákat radostí.*haha*

Od: eliss*
Datum: 12.09.12 08:50

Ještě bych tedy doporučila nastříkat biokillem vše, kde se kočka pohybuje. Protože blechy kladou vajíčka a zase se vám brzy mohou vylíhnout, když je kočka nastříkaná, poštípou akorát tak vás.

Když se u našich psů někdy objeví blecha, okamžitě převlíkám, vyluxuju každý kout, sedačku, prostě vše a pak stříkám biokill.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemica*
Datum: 12.09.12 12:48

*srdce*Uvědomte si patero základních fakt : *srdce* 1.) Antiparazitní přípravky je třeba velmi důsledně vybírat, převážná většina z těch, které jsou volně na trhu, nejsou vhodná pro kočku! Nejlépe by bylo koupit přípravek u veta nebo v lékárně.*srdce*2.) Blechy a jejich vajíčka, které vidíte a zlikvidujete přímo na zvířeti, jsou pouhým zlomkem invaze blech,kterou musíte zneškodnit. Zablešené zvíře trousí bleší vajíčka všude, kde se pohybuje. Takové zárodky vydrží číhat na svou pžíležitost velmi dlouho ( i několik měsíců), přežívají ve spárách u zdí, ve veškerých textiliích ap. Zakupte si v lékárně nebo u veta Neostomozan a dle návodu rozřeďte a vystříkejte a vytřete veškeré povrchy, ostatní dobře vyperte. Neostomozan doporučuji ze dvou důvodů: jednak jsou to mnohem nižší finanční náklady, jednak je zaručená účinnost na všechny vývojová stádia blech. Vím z vlastní zkušenosti i od jiných chovatelů, že na některé často používané přípravky jsou "dnešní " blechy už rezistentní a ne vždy drahé a reklamou vychvalované přípravky zafungují tak, jak očekáváme. *srdce* 3.) Kočku po všech těchto procedurách musíte opatřit prevecí proti opětovnému napadení parazity. Veterinář vám jistě vhodný prostředek prodá. *srdce*4.) Kočka musí být během léčby i po ní pravidelně odčervována! *srdce*5.) Odblešenou a odčervenou kočku nechte očkovat. :D*srdce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jokr
Datum: 12.09.12 10:34

Snad jediná hodnotná rada, krom kotěte důkladně vyčistit všechno kolem kotěte...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.12 10:37
avatar

Kupte si Arpalit neo ve spreji ( ve zverimexu ) - je proti blechám a vývojovým stádiům. Odblešila jsem takto svého psa okamžitě a střel hbitě.

Funguje 100%

doplněno 12.09.12 10:38:

Samozřejmě musíte vystříkat i vše, kde kotě bylo - pelíšek atd. a zdezinfikovat. Já jsem pelech vyprala, a pak vystříkala tím arpalitem. A bylo po blechách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.12 11:39
avatar

No tak to v ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ! Arpalit, který používáte na psa nesmíte dát kočce. Bezpečně ji zabije! Obsahuje Permethrin a ten je pro kočky vysoce toxický.

Pro zadavatelku, dejte si dobrý pozor a řádně čtětě etikety, musí to být antiparazitikum přímo pro kočky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tom4®
Datum: 12.09.12 10:42

Hlavně nezapomeňte kočky vybavit repelentními obojky, nebo budete stejný problém dříve či později řešit znovu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anetka123*
Datum: 12.09.12 13:45

Kotě už je v pořádku (teda doufám). Všechno vyperu o tom nepochybujte, ale Arpalit je opravdu nevhodný pro kočky. Paní, která nám kotě dala ještě koupila nějakou tu pipetu něco jako Frontline nebo Advocate a stálo to 290,-Kč. Asi to působí na vnítřní parazity, vnější parazity a ušní svrab.

Od: bohemica*
Datum: 12.09.12 15:20

*srdce*Pipeta působí pouze na vnější parazity, na svrab vám musí něco předepsat vet, tzv."svrab" může mít několik původců. A na vnitřní parazity rozhodně nefunguje.*srdce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: babi*
Datum: 12.09.12 15:31

bohemica- Pipeta za krk působí i na vnitřní parazity a svrab.(Protože se to vstřebává do krve-ta pipeta)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cipera*
Datum: 12.09.12 17:13

*srdce*Prostuduj si účinné látky moxidectin (na endoparazity) a imidacloprid (na ektoparazity) v použité pipetě a budeš mít snad jasno. Navíc cena více než 600kč a nutnost opakování aplikace do měsíce, je náklad více než 1200Kč s nejistým výsledkem a navíc neřeší sanaci prostředí.*srdce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anetka123*
Datum: 12.09.12 18:05

Tak dnes jsme koupili pipetu Stronghold na odčervení, odblešení a na ušní svrab možná. Máte někdo zkušenost? Cena kolem 300,-

Od: kejki
Datum: 13.09.12 01:31

Ano, na radu útulkářek pro víc koček kupuji psí (složení je stejné) a dělím injekcí. Ale je to jen na oblé červy, takže stejně musíme občas použít tabletu na odčervení. A když už je ušní svrab, většinou se musí po měsíci opakovat, nebo důkladně čistit uši olejem Surolan. Samotný spot-on to za měsíc nezvládne.

Občas jsem zahlédl zpitomělou blechu, ale naštěstí to chemie zvládla přímo na kočce, nic se mi doma nehemží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.12 10:42
avatar

Myslím si, že pro kočku je třeba použít něco jiného než na psa. Alespoň mi to takhle řekli v lékárně, když jsem měla u sebe doma, kde byl pes, hlídat kočku. Na psa jsem dostala ampulku a na kočku maličkou tubičku. Na kohoutku mezi lopatkami pro oba.*hej*Ani arpalit se nesmí na kočku použít. Ani granule! Útulkář bral to, co výjde nejlevněji, bez ohledu na ledviny a játra.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 13.09.12 22:58

Ale no tak, stačí si přečíst složení, přepočítat na váhu. Můj tlusťoch je naopak alergický na originál kočičí Advocate, Stronghold snáší velmi dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kejki
Datum: 13.09.12 23:00

Možná jsem měl zdůraznit, že reaguji na Stronghold a píšu o Stronholdu, ne o libovolném spot-onu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 14.09.12 19:09
avatar

Jelikož jsem kočičí máma, tak se pokusím přispět svou radou. Kotě vykoupat v antiparazitálním šamponu Rival, postupovat dle návodu. Koupit v potřebách pro zvířata obojek proti blechám a klíšťatům, stojí kolem stovky a máte na půl roku pokoj. Frontlaine se mi neosvědčil, i když je to hodně drahý přípravek. Nejlepší je ten obojek. Má ho jak můj pes, tak i kočka. Jasně, že se sem-tam podrbou, ale to děláme i my, lidé. Prostě je svědí kůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anetka123*
Datum: 15.09.12 11:38

Je po blechách. Můžete mi popsat přímo ten Stronghold? Prý účinkuje i na ušní svrab. Děkuji*hi*

Od: kejki
Datum: 17.09.12 22:34

třeba http://antiparazitika-pro-koc…ureka.cz/stronghold-6-0-25ml/ ano zabírá i na svrab, ale počítejte s nutností čistit ouška olejem a možná i aplikací druhé pipety.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: moncuskr
Datum: 17.10.12 19:38

Zdravím já používám toto http://farnam.cz/produkty/pou…rola-hmyzu/adams-plus-fogger/ . Zabíjí všechen hmyz po dobu půl roku. Měla jsem ho zatím jen jednou a na oknech mám pohřebiště much a blešky nebyly. Bohužel teď mám kočičky totálně zablešené a na přípravek čekám :( ( je špatně k dostání ). Bez něho se nikam nehnu. Stříkám Frontlinem a bohužel žádný účinek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny zvířata
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.