Halančík gardneri a parmička černopruhá

Od: Datum: 08.09.12 12:46 odpovědí: 3 změna: 09.09.12 07:41

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zdali můžou být u sebe v akváriu halančík gardneri a parmička černopruhá. chtěla bych tam dát tyto parmičky kvůli řase na rostlinkách a nerada bych o ně případně přišla (o ty parmičky) proto se raději ptám. děkuji předem za vaše odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: brunclik*
Datum: 08.09.12 13:30

Jak velké máte akvárium? Parmička by se neměla vůbec dávat do menšího jak 100 litrů. Halančík by si na dospělou parmičku troufnout neměl, útočí na menší ryby a vadí mu i dlouhé ploutve rybek (jako závojnatky). Ale obě ryby jsou agresivní, tak jistě nevím. Nejlépe bude, když se zeptáte tady: http://rybicky.net/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zakovadrahoslava*
Datum: 09.09.12 07:41
Mam 160l a tam mam parmicky a zivorodky pak mam 54l a tam mam ty halanciky a k těm jsem chtěla dat ty parmicky kvůli řase.jak to vypadá dle odpovědi to asi nepůjde.existuje tedy nějaký jiný způsob jak se te řasy zbavit?
Od: viky®
Datum: 09.09.12 03:03
avatar

Dobrý den. Parmička černopruhá, je potřeba aby měla společnost, chce to chovat nejméně 3 kusy. Když vyrostou, jsou dost velké a potřebují prostor, to znamená, čím větší akvarium, tím lépe. Přes 100 litrů je výborné. Rybičky jsou klidné, prohánějí se v akváriu společně, ostatních ryb si nevšímají. Spolehlivě Vám vyčistí akvárium, od řas.

Halančík Gardnerův, když ho dáte do společného akvárka s jakoukoliv menší rybou, pak je po ní. Sežere, na co přijde, nebo ožere.

Nechala bych v akváriu, jestli máte velké akvárko nad 100 litrů, více kusů, Parmičky černopruhé. Jen můj názor.

doplněno 09.09.12 10:12:

Ptáte se, jak akvárko vyčistit. Co děláme u nás. Ve velkém akváriu, dát síťku, kde nechat volnost Halančíkům. Do malého akvária, dát Parmičky černopruhé a když je nebudete moc krmit, akvárium bude vyčištěné za chvilku.

Chtělo by to zamyslet se, proč v tak malém akváriu je hodně řasy. Nemá to akvárium hodně světla. Nesvítí tam sluníčko? Jen můj názor.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.